Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sabina, Chiar de curind am vazut o emisiune pe TF3 despre Delta Dunarii si iti pot spune ca am fost uimita: de exemplu Sulina... este un oras izolat! Nu exista nici un drum care sa ajunga sau sa plece de la Sulina! Nu se poate ajunge acolo decit pe Dunare si exista niste curse (vapoare), unul dimineata si altul seara, cam asa ceva! Nici nu stiu daca circula in fiecare zi a saptaminii! Delta nu dispune de hoteluri, magazine... nimic! Trebuie sa aduci in bagaje de mincare... si de baut. Sarmanii oameni merg la Tulcea cu vaporul o data pe saptamina sa faca cumparaturi!!! Eu zic ca daca nu esti intr-adevar foaaaarte pasionat de pescuit, nu prea ai ce face acolo! Doar sa admiri natura si sa-i lasi pe tintari sa te piste... Cu cazarea nu stiu cum se procedeaza, dar banuiesc ca cel mai adesea gazde locale sau... cu cortul. Eu dupa ce am vazut emisiunea am hotarit ca mai astept cu vizitarea Deltei... Cite sticle de apa potabila trebuie sa cari, ca apa din Dunare nu se bea?... Eu zic ca e o vacanta complicata pentru oameni carora le place foarte mult natura... si pescuitul. Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, intamplarea face sa fiu Tulceanca de loc asa ca eu cam stiu cum e cu excursia. Prieteneii tai nemti pot foarte bine sa ajunga la sulina asa cum spunea membra de dinainte nu numai cu vaporul cu care ar fi mai bine sa nu se duca,e un fel de rata numai ca pe apa. Exista tot felul de salupite de inchiriat cu care mergi oriunde poftesti. Sulina e renovata e frumos dar daca vor si mare si delta ii sfatuiesc sa mearga la Sf Gheorghe. E cel mai fin nisip de pe tot litoralul marii negre, delta e un vis.Mai sunt si alte locuri de ex Crisan, mila 23,Murighiol etc etc. Daca vrei mai multe detalii si ai intrebari te rog trimite un mesaj privat ca sa putem comunica.[amoras] aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Otilia eu spun ca ar trbui sa te mai documentezi inainte sa dai informatii false.Iti dau un exemplu la Murighiol e un hotel nemaipomenit crede-ma.Piscina, sauna etc etc tot felul de petreceri din astea super,e adevarat ca e izolat e chiar in inima deltii ca ajungi doar cu salupa dar crede-ma tot ce vrea inimioara ta ai acolo e hotel de 4 stele. Iar magazine pt alimente slava domnului. Nu e chiar asa cum era, gandeste-te ca astia dau reportaje de acum nu stiu cati ani , Delta s-a dezvoltat mult, Sf gheorghe are si el nishte pensiuni super unde esti servit ca la carte. aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by canuta-om-sucit
Draga Otilia eu spun ca ar trbui sa te mai documentezi inainte sa dai informatii false.Iti dau un exemplu la Murighiol e un hotel nemaipomenit crede-ma.Piscina, sauna etc etc tot felul de petreceri din astea super,e adevarat ca e izolat e chiar in inima deltii ca ajungi doar cu salupa dar crede-ma tot ce vrea inimioara ta ai acolo e hotel de 4 stele. Iar magazine pt alimente slava domnului. Nu e chiar asa cum era, gandeste-te ca astia dau reportaje de acum nu stiu cati ani , Delta s-a dezvoltat mult, Sf gheorghe are si el nishte pensiuni super unde esti servit ca la carte. aura
Nu inteleg ce sari asa pe mine. Eu am zis numai ce am vazut aici la televizor, daca Televiziunea Franceza minte nu-i vina mea, bine ca ai aparut tu si ne povestesti care-i realitatea. Reportajul era nou... Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by canuta-om-sucit
Draga Otilia eu spun ca ar trbui sa te mai documentezi inainte sa dai informatii false.Iti dau un exemplu la Murighiol e un hotel nemaipomenit crede-ma.Piscina, sauna etc etc tot felul de petreceri din astea super,e adevarat ca e izolat e chiar in inima deltii ca ajungi doar cu salupa dar crede-ma tot ce vrea inimioara ta ai acolo e hotel de 4 stele. Iar magazine pt alimente slava domnului. Nu e chiar asa cum era, gandeste-te ca astia dau reportaje de acum nu stiu cati ani , Delta s-a dezvoltat mult, Sf gheorghe are si el nishte pensiuni super unde esti servit ca la carte. aura
Cel de la Murighiol s-a cam demodat si a fost lasat in urma de un hotel de *** din Dunavatul de Jos - EGRETA! Oricum Sabina si eu i-as sfatui pe prietenii tai sa aleaga bratul Sf. Gheorghe. E mult mai salbatic si totodata mai frumos. Undeva intre Murighiol si Dunavat este si o descoperire arheologica interesanta - Cetatea Halmiris, datind de pe vremea grecilor si unde au aparut primii crestini. Frumos si interesant! Pot ajunge pe uscat la Dunavatul de Jos si de acolo pot inchiria diverse ambarcatiuni pentru plimbari pe ape. O vacanta frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Sabina
prietenii din Germania vor sa viziteze Delta in Aprile.Cum se organizeaza as ceva? Vo rog mult, sfaturi!!! Pupici, Sabina & Sofia Galagia
Sabina, TRimite-mi pe pm cand vor sa vina / perioada/ cate persoane sunt , cat vor sa stea etc. Iti trimit program si detalii. Pupici, Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro si un nepotel super http://community.webshots.com/user/lucaandrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aquariusrpro
Sabina, citeste PM. Roxana&Ruxandra
Zi-ne si noua, si eu as fi interesata de o viitoare vacanta in Delta, daca sunt conditii civilizate :))) Poate veni si [bb]? Precizez ca n-am pescuit niciodata... Dar as vrea sa ne bucuram de natura minunata, sa admiram flora si fauna, fara sa dormim totusi sub cerul liber. Este posibil? Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...