Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Otilia
quote:
Originally posted by aquariusrpro
Sabina, citeste PM. Roxana&Ruxandra
Zi-ne si noua, si eu as fi interesata de o viitoare vacanta in Delta, daca sunt conditii civilizate :))) Poate veni si [bb]? Precizez ca n-am pescuit niciodata... Dar as vrea sa ne bucuram de natura minunata, sa admiram flora si fauna, fara sa dormim totusi sub cerul liber. Este posibil? Otilia&LaAdelita
Da... am vazut cu bebe de 8 luni cu tarc cu tot! [:D] Vorbim pe email.. nu am cum sa pun pe site ptr. ca eu lucrez pentru o firma specializata in asa ceva... si ajung la publicitate.. ! Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro si un nepotel super http://community.webshots.com/user/lucaandrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sabina, noi am fost in Delta la aventura. Am mers cu masina pana intr-un sat, acolo am gasit o pensiune f faina, curata, noua, dar fara x stele pe ea. Am vb cu proprietarul sa ne duca cu salupa in inima deltei si sa ne lase acolo, sa vina sa ne ia dupa 3 zile. Zis si facut, am luat apa, undite, mancare, tot ce aveam la noi si am plecat. Am stat in cort pe o limba de pamant in apa, tb sa fim atenti sa nu ne cadem in mlastina din spatele cortului. In fata aveam un brat de apa pe care mergeau dimineata pescarii la "munca" si strigau " sculareaaaaa" la noi, care ieseam chiori de somn din cort la ora 6 dimineata. Fix la ora 9 seara ieseau tantarii si daca nu eram in cort si sigilati pana-n gat era jale! Ziua trebuia sa ne ferim de barzauni care pisca de innebunesti, am avut pe langa noi 2 cai salbatici murdari de noroi dar superbi! AM vazut animale, plante, tot ce poate fi mai salbatic... a fost superb!!! Am si pescuit si am facut o ciorba de peste din ce am prins. Imi amintesc ca in miezul zilei trebuia sa stam in apa pana la gat, altfel te nenoroceau barzaunii... Nu cred ca felul asta de excursie si-l doresc nemtii tai insa e o amintire unica si n-am rezistat sa nu o povestesc. Din pacate nu mai tin minte nici un nume, parca m-am prostit de tot!!! Am sa fac brain-storming pe la sot si prietenii cu care am fost sa vad daca aflu ceva... Acesti prieteni ne-au dus unde stiau ei de aia nu mai stiu nimic... Uite ca mi-ai rascolit amintiri... tinerete, tinerete.... Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, in Sf,Gheorghe nu exista nici un hotel,doar sa te cazeze oamenii din sat,si sunt destui,ca majoritatea din turism traiesc,mai ales pe timp de vara.Incepuse acum vreo4-5 ani un tip din Bucuresti DL Pop sau Popa(nu mai stiu) o pensiune in Sf Gheorghe,cred ca a terminat-o deja.Plaja este situata cam la 2km de sat,mergi prin balarii si mai treci si o apa mica,cam pana la glezna,asta ca avanseaza marea spre sat,dar pe alocuri sunt mici baltoci,nu tot drumul spre plaja. In Sf.Gheorghe nu ai restaurant,doar o crasma,vreo trei baruri,unul mai dragutel chiar la vreo 200m de ponton.Altceva nu este,si bineinteles biserica,care te pot asigura ca este superba. In Murighiol ai la 3km de sat un fel de resort,in care sunt incuse vile cu cate 2-3 camere,si accesorii,ai un mare hotel,superb,plus casute de cate 2 paturi,asta cu casutele nu mai stiu daca sunt disponibile,aratau intr-o stare jalnica.Ai ghiolul in incinta resortului,au barci si biciclete din acelea sa te plimbi pe lac,au spalatorie,restaurantul e mare,frumos,mancare buna. In Mahmudia ai doua hoteluri,unul deschis recent in 2002,am fost, am vazut,confort fain,hotelul este echipat cu mobila adusa din Italia,au spre inchiriere salupe,barci,si alte minuni,restaurantul e frumos,plus o cafenea.In 2002 costul unei salupe inchiriate m-a costat 60$,pentru o ora. In Sulina,cam pustiu,preturi mari,intre Sulina si Sf.Gheorghe,se face legatura intre ele,tot ce-ti trebuie este sa gasesti masina,ultima oara cand am fost in Sulina,acum vreo 5 ani,nici salvarea nu functiona,dar poate sau facut multe de atunci,plaja la fel e departe de oras. Daca mai doresti detalii,cu placere,sunt din Tulcea,crescuta in delta,daca vrei pot vorbi cu rudele din Murighiol,sa vad care mai sunt conditiile pe acolo. Si sa nu uit,transportul,pana in Sf Gheorhe aveti pasagerul,care pleaca din Tulcea pe la 11:30 asta era acum un an,nu mai stiu daca au schimbat programul intre timp,spre Murighiol,poti ajunge cu masina,pe ruta Bestepe,nu pe cea cu Agighiolul,ca mai mult ocolesti. Dar cel mai fain brat dunarean este Sulina si bratul Chilia,sunt mai salbatice,asta daca mergeti cu pasagerul,pe bratul Sf Gheorghe e cam pustiu,vezi doar stuf,atat. Iar la intoarcere in Tulcea,aveti pasagerul la 5 dimineata. Distractie placuta si fereala de tantari[:D] SA AUZIM NUMAI DE BINE!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...