Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Barbat si...nu prea


Recommended Posts

Sotul meu este....cum sa spun eu...mai bland(ca sa nu spun molau in toata regula!!!) Sunt chiar furioasa pe el!!!! De 2 ani de zile ii accept peronalitatea asta a lui mai stearsa da m-am cam, saturat! Pur si simplu nu ma simt deloc in siguranta cu el!!! Stiu ca toate femeile vor sa fie egale cu barbatii si sa fie ele cele mai tari da io m-am saturat sa tot conduc. E ca si cand io as fi berbatul in casa nu el!!!! Acum cateva zile stateam in statie sa asteptam tramvaiul si a venit un tramvai(nu al nostru) in statie. La geam din fata noastra erau 2 barbati. Au inceput sa-mi faca ochi dulci si sa-mi trimita bezele. Eu nu i-am bagat in seama la inceput da cand am vazt io ca sotu nu face nik le-am spus niste vorbe mai acre condimentate cu niste gesturi obscene. Dupe ce a plecat tramvaiul cu cei 2 Don Juani l-am luat la intrebari pe sotz de ce nu a facut nimic??? Si ce credeti ca a spus?????? Ca cica IO i-am intaratat!!!!!!! Auzi tupeu!!!!!!!!!!! Numai ca nu prea are tupeu. Pur si simplu il calca toti in picioare si el tace din gura. Nu are deloc personalitate. Cum am spus, stiu ca este mileniul emanciparii dar vreau si eu sa ma simt putin dominata si nu cred ca sunt masochista nu??? Daca vi se pare ca eu am o problema va rog iluminati-ma ca io nu mai razist cu un sotz asa moale!!!! Departe de mine gandul sa-l parasesc sau sa-l schimb da macar spuneti-mi ce as putea sa fac? Cu respect, Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cred ca asta e personalitatea lui si nu prea vad cum ai putea sa-l schimbi, mai ales ca dupa o anumita varsta e mai greu. Poate pe ici pe colo ai putea sa-l mai modelezi, lauda-l, arata-i cat de mandra esti de el cand face una sau alta care te multumeste. Nu-l critica pt ca nu rezolvi nimic in felul asta. Eu zic sa incerci sa-i vezi din nou calitatile care te-au atras la el odinioara si in felul acesta vei trece mai usor peste ce te nemultumeste. Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mor cind vad specimene din astea. Fostul meu prieten la fel era cind venea vorba de mine. Si eu am patit o chestie in tramvai: un betiv s-a dat la mine mai-mai sa ma bata ca, din greseala, l-am calcat pe picior (era o aglomeratie de numa') si mister nu a zis nimicuta. Ptiu, ce m-am enervat. Si au mai fost faze din astea cind aveam nevoie de protectie, dar slava Domnului, ca nu mai sintem impreuna. Si stiu ca sint persoane cu care nu ti-e frica sa mergi pe strada (de ex fratii mei). Lore, eu nu stiu ce sfat sa iti dau, ca, daca stiam, aplicam si la mine, dar am vrut sa iti arat ca nu esti singura in situatia asta. Probabil ca nu au incredere in ei ca masculi si nu se aventureaza:))). Nu ai ce sa le faci, asa sint nascuti sau crescuti. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, si fostul meu era tot asha. Nu l-am putut schimba, dar nici langa el n-am putut ramane, el chiar exagera. Urmeaza sa te impaci cu situatia si sa gasesti si aspecte frumoase in relatzia voastra. Uneori e enervant, stiu, dar si sa ai un sotz autoritar care sa nu te lase sa-ti exprimi parerea nu e tocmai placut. Si crede-ma, sunt mai multe decat itzi inchipui in situatia asta. Iti doresc multa sanatate si rabdare. [pup] Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E enervant stiu uneori. Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine. De cand am venit in Franta, printre straini, lupta cu viata sa supravietuim...s-a mai schimbat, dar sa nu crezi ca a devenit barbat cu adevarat. Dar sincera sa fiu am inceput sa-mi zic ca mai bine asa decat sa fie prea autoritar sa tipe la mine sau chiar sa dea in mine. Incearca sa gandesti asa. oana-cannes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALBA, sotziorul meu e Capricorn. In zodiac spune ca suntem compatibil chir foarte bine dar mai stii....... Stiu ca e enervant, iar cel mai enervant e ca il iubesc enorm de mult si n-as putea sa ma despart de el. Am incercat sa-l scimb da cum ati spus si voi nu se poate(vorba ceea Sa nu incerci sa schimbi un barbat decat daca este in scutece). Faza cea mai naspa e ca fata de mine are tupeu!!!! Chiar foarte mare!!!! Daca incerc sa-mi expun punctul de vedere mi-o taie din start si-mi spune sa tac. Si sa stiti ca a avut si cateva tentative de[haibat] in special cand e [alcool]. In schimb cand iesim in sotzietate parca e picat din luna!!!!! Altceva care ma enerveaza: Acum 2 ani am stat la curte si ne procuram singuri lemnele din padure si tot noi le taiam cu toporul. Intr-o zi a venit fratele lui mai mic(20 ani) la noi ca avea nus ce treaba prin Bucuresti(e din Slobozia) si n-avea unde sa stea. In timp ce noi ne chinuiam sa strangem lemne din padure sa le taiem si sa le caram in casa pe gerurile alea el(frati-su) dorme bine-mersi in pat la caldurica. Si uite asa am dus-o 1 saptamana pana cand m-am enervat io ca berbate-miu nu zice nik si m-am rastit la frate-su de l-am zguduit un pik din culcusul sau cel cald! Sa vedeti atunci nervi pe sotziorul meu(era si aniversarea noastra atunci,faceam 1 an de care el desigur ca a uitat). A inceput sa tipe la mine(de fata cu frate-su) ca sa-l las in pace ca cica e obosit(si el dormea pan la 12 ziua) ca ce ma leg io de el. Io am inceput sa tip la el ca stie bine ca am dreptate ca frate-su e puturos si el ce credeti ca face???? Imi arde o palma in fata lui frate-su, va dati seama ce s-a umflat in pene lenesu ala!!!! In schimb mie nu-mi ia apararea deloc!!!! Io sunt tot timpul vinovata,io ii instig pe toti,el e primul care fuge!!!! Pur si simplu m-am saturat, si daca nu se intampla ceva in curand cred ca o sa innebunesc. Avem si un baietel de 3 luni si nu vreau sa fie exact ca tac-su. Pur si simplu vrea sa fiem mai intepat un pic, sa nu-l calce chiar asa toata lumea in picioare si dup-aia sa se razbune pe nevasta-sa!!! Va multumesc din suflet pentru raspunsuri si sper sa aveti parte de un sot/logodnic/prieten asa cum va doriti! Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da` chiar are tupeu, nu gluma! Moama mia...daca al meu ar "striga" numai la mine in fata familiei lui, cred ca l-as manca cu fulgi cu tot. Nu e cazul, pt ca eu ma pot lauda cu un BARBAT in adevaratul sens (bun) al cuvantului, dar..in cazul tau nasol... ca face pe "cocosul" numai in fata ta. Bafta multa[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru incurajare fetelor. Sa stiti ca masimt cateodata vinovata ca incerc sa-l schimb. Ma gandesc ca viata asta e a naibii de scurta si meritam sa fim exact asa cum suntem! Nu trebuie sa ne schimbam pentru nimik in lume ci sa ne simtim bine in pielea noastra.Dar pur si simplu simt ca ma urc pe peret cateodata cand vad cum este. Probabil o sa incerc sa ma dau eu dupa el, poate asa merge! Da am mai incercat sa fac chestia asta cu speranta ca vede si el schimbarea si poate se schimba si el....da de unde a ramas la fel, si atunci mi s-o pus pata aia mare!! Recunosc ca odata l-am amenintat ca nu mai suport si ca vreau sa ne despartim si s-a schimbat cam o saptamana da dup-aia a revenit la vechile lui obiceiuri. Nici nu stiu ce sa fac deoarece daca n-ar fi chestia asta stupida totul ar fi perfect,ne-am intelege de minune, mai ales ca avem un bebe! Uoafff, grea mai e viata ista!! Pupici, Bebe Adrian,Alina si sotul Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...