Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spalaturile vaginale


martha78

Recommended Posts

[hia] Ce parere aveti voi despre aceste spalaturi? Credeti ca sunt necesare sau nu...eu am facut mai mult timp si tocmai de la ele m-am ales cu o inflamatie, mai precis cu o endometrita. Unii spun ca sunt indicate mai ales dupa un contact neprotejat, altii nu sunt de acord cu aceasta teorie afirmand ca vaginul are un sistem de autocuratire...ca ar fi chiar nocive sporind infertilitatea sau anumite infectii.[ups] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aici nu se recomanda spalaturile vaginale,tocmai pentru ca vaginul are sistemul lui de autocuratire....mie mi-a recomandat doctoritza sa procedez asa: se ia un tampon,se imbiba cu iaurt pur(nu de la frigider,temp.camerei),dupa care se introduce in vagin si se lasa acolo citeva ore! Metoda asta este super,eu asa procedez de citiva ani buni si totul e OK,nu am nici cea mai mica problema !!! Multa sanatate! Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie chiar alaltaieri mi-a spus doctora mea ca o femeie sanatoasa nu trebuie sa faca spalaturi vaginale nici macar dupa contactul sexual. Sperma e trofica pentru col, e sanatoasa, iar in rest nu e nevoie pentru ca vaginul se curata singur. Spalaturile vaginale strica echilibrul florei si de aici pot aparea unele probleme. http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie dr mea mi-a recomandat spalaturile vaginale cu irigatorul tantum rosa...si cu solutia tantum rosa!mi-a spus ca o data pe saptamana sa fac acest lucru.mie mi s-a parut cam ciudat,caci stiam ca nu multa lume recomanda le recomanda...dar m-am dotat. nu le-am folosit decat de cateva ori si desi senzatia de dupa e de curatire,nu abuzez,caci stie el dumnezeu ce si cum face!:)) alexandrele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by canuta-om-sucit
Eu de fiecare data fac spalaturi vaginale si nu cu ceaiuri cu apa curatacam o data pe saptamana cu ceai de galbenele.Nu exista data sa ma spal si sa nu ma spal si in vagin.Nu pot altfel.[amoras] aura
Shi eu la fel, doar in timpul sarcinii nu! Corinna, Andreas, Alexandru shi fasolicu mic http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mIe mi s-a spus ca nu sunt indicate spalaturile vaginale ,pt. ca se distruge flora, se modifica PH-ul, decat daca este strict necesar si atunci nu cu apa luata de la robinet, ci cu apa fiarta si racita sau ceai cu galbenele(este foarte bun).Si eu ma spalam inainte de fiecare data cand ma spalam(cu apa de la robinet) si am facut vaginita, urmata de o rana pe col, pe care am cauterizat-o si sa nu uit, ma spalam si cu sapun[baie]. De vreo 2 sau 3 ani nu m-am mai spalat in interior si nu mai am nici o problema, nu mai fac vaginita, chiar nu este necesar si nici indicat.Acuma daca chiar vrei o data la catva timp incearca cu galbenele,te pup Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...