Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Coatele...


Julie

Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uite ce am gasit in Formula AS " Prezenta pielii solzoase in zona coatelor si a genunchilor se explica prin faptul ca acopera zone ale corpului supuse frecvent la indoiri. Ingrijite corespunzator, ele pot deveni catifelate si suple. Iata cateva sfaturi care va pot ajuta: - frecati-va, de cel putin doua ori pe saptamana, zonele cu probleme cu sare grunjoasa sau nisip amestecat cu malai (usor umezite inainte); - ungeti-va regulat cu creme grase, onctuoase si emoliente. In sensul acesta, va recomandam cu toata caldura crema de masaj CALIANA, produsa de laboratoarele “Plantavorel”. E proaspata, ieftina, eficienta si parfumata si o gasiti in farmacii. O reteta utila este si masarea coatelor si a genunchilor cu ulei si lamaie. In fiecare zi, dupa baie sau dus, masati-va zonele aspre cu untdelemn de masline. Alternativ, frecati-va in mod regulat genunchii si coatele cu coaja unei jumatati de lamaie stoarsa"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coatele prea aspre si avand o culoare mai inchisa pot fi semnul unei stari psihice proaste. Dupa o perioada prelungita de stres puteti constata ca aveti niste coate aspre, desi va dati mereu cu crema. Asta e ceea ce stiu de la un medic neuropshiatru. Aurora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun subiectul! Dar si mai bune sunt raspunsurile! Datorita alaptatului coatele sunt foarte aspre. De 6 luni, de cand am nascut am incercat toate cremele, chiar si pe cea de calcaie, dar fara rezultate. Singura care a ameliorat situatia este una din farmacie cu multa vitaminaA ( produs Ro,ieftina). Am crezut o vreme ca am psoriazis, dar nici vorba de asa ceva. Frica-i mare! Va multumesc tuturor ce ati raspuns, caci ma ajutati si pe mine in acest sens. De lamaie nu am stiut, sau de ulei de masline, miere. Am sa incerc cu incredere. Inca o data, mii de multumiri! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julie dar ce mare eveniment o sa se intample de te pregatesti asa intensiv?[:)] Intai pletele si manichiura, acum coatele....[:p] Eu mi le mases(coatele, vezi bine[:)]) cu crema de corp si vad ca nu am probleme. Izbanda in tot ce iti propui![flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucami
Julie dar ce mare eveniment o sa se intample de te pregatesti asa intensiv?[:)] Intai pletele si manichiura, acum coatele....[:p]
asta am bagat si eu de seama! :))) cred ca se pregateste de Primavara Samurailor sau poate vine Tomitza Cruise in Japonica la lansarea Ultimului Samurai si Julie vrea sa arate traznet? :)) numai ca Julie n-a aflat ca ea e mumoasa asa cum e (am vazut-o io in poze) si ca noi o iubim rau de tot dupa povestile pe care ni le-a spus, dar nu ni le mai spune ca acuma are treaba cu pleata, coatele si cuticulele (si astea pot fi personaje literare, la urma urmei) :)) [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...