Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sexul copilului si luna conceptiei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mai, daca luam in comparatie fetele care au facut bebei in aceeasi zi si au avut acelasi nr de saptamani de sarcina si au bebei diferiti ca si sex si daca mai luam in considerare si gemenii neidentici: fetita si baiat (de ex), atuncea toata teoria cu luna de conceptie, varsta mamicii si sexul copilului se duce peste cap..... parerea mea este ca evident ca nu e adevarat oricat de multe coincidente ar aparea.... pupici si sa va traisca sanatosi si frumosi copilasii indiferent de luna in care s-au nascut! pupici [:D], allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo] Am si eu o intrebare, fara suparare: Cromozomul ala care e "vinovat" de sexul bb, stie carte???[:D][:D] Ca daca e asa, ii trimitem nene la reciclare pe tatici, sa vina cu rezultatul dorit, nu sa asteptam noi cu sufletul la gura sa vedem daca e bb fetita sau bb baietel! Ei? Ce ziceti? Ii punem cu "burta pe carte"?[:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Metoda de a determina sexul copilului in functie de varsta mamei si luna conceptiei a fost descoperita de chinezi in sec.I dCh. si e valabila in 99% din cazuri. Eu personal am verificat cca. 40 de mamici in perioada cand eram insarcinata si 37 sau potrivit. Eram disperata sa am fetita si[:D] fetita a fost. A fost conceputa in mai si eu aveam 25 de ani. Dar totusi exista acel procent de 1% care nu-l poti controla. Multa bafta si copii sanatosi! Elly si bb Dariutza (1 an si4 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...