Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pentru fetele din Franta,si nu numai..Disneyland??


Recommended Posts

Buna fetelor Ne gindim sa ne planuim vacanta de vara si una din optiuni ar fi Disneyland Paris.Puteti sa-mi dati niste informatii suplimentare, cum e pe acolo, unde e cel mai bine de stat, cam care ar fi preturile,etc. Fetita mea va avea 3 ani la vara si ma intreb daca e o virsta potrivita sau e mai bine sa mai astept vreun an-doi ca sa guste din plin experienta? multumesc anticipat cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut Cristina cred ca ar trebui sa mai astepti cu Disneyland-ul, pentru ca pentru copii de vasrta fetitei tale atractiile sunt putine- si ar fi pacat sa nu se bucure de tot ce ofera parcul de distractii- in fine asta e parerea mea :)). In ceea ce priveste cazarea - chiar langa parc e un mic orasel disney cu hoteluri si restaurante - acum nu stiu preturile de acolo, dar ai putea sa intri pe pagina web a lui disney france si ai acolo toate informatiile.Daca nu ai putea sa gasesti un hotel mai ieftin cred prin prejurul Parisului daca nu chiar in Paris :).Pentru asta e bine sa cauti la www.ibis.fr- hotelurile ibis-bune, sau daca nu gasiti locuri atunci intrati pe orice pagina gasiti pe internet cu hoteluri din Paris si acolo aveti de unde alege. cristina [gravi] si sufletelul de 4 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici site-ul lor oficial: http://www.disneylandparis.com Poti face pe site si un deviz gratuit sau chiar o rezervare + plata. Hoteluri au ei acolo, chiar in inima Disneyland-ului, si sunt hoteluri 5 stele. Vezi ca in perioada 4 ianuarie - 1 aprilie 2004, pentru un sejur adult platit ai un sejur copil gratuit (pentru copiii intre 3 - 11 ani)!!! Eu am fost la Disneyland, e foarte frumos!!! Uite, daca vrei sa vezi niste poze facute de mine acolo: http://community.webshots.com/user/otilia100 (albumul Disneyland) Distractie placuta! [cri] Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de copil. S-ar putea ca 3 ani sa fie o varsat numai buna de mers la Disneyland. Copilul are voie in cele mai multe dintre atractii daca depaseste nu-mai-tin-minte-cati-centimetri in inaltime si este insotit de parinti (sau macar de unul) - cel putin in Jap. Eu zic sa mergeti si sa va bucurati cu totii, noi l-am dus pe Matei la Disneyland cand avea 5 ani si cred ca era deja prea "batran" pentru Mickey-Mouse, "The Small World" s.a. Nu a fost din cale-afara de excitat, singura chestie care l-a impresionat fiind Sky Mountain-ul (sau cum se cheama). Nu-i vorba, ca parintii lui Matei mai fusesera o data, pe cand copilul avea aproape doi ani si fusese lasat la gradinita...[:o)] Julie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am mers in Disneyland am vazut o gramada de copilashi cu varste destul de micutze(2,3,4 anishori). Nu stiu ce atractii ofera Disneylandul din Paris, dar cel de aici din JP avea o gramada de "oferte" pt copilashi. Show-uri cu Mikey si Minnie, plimbare cu barcutzele in tzara papushilor, turul cu trenuletzul prin tabara indienilor,etc. Noi in general cand vedeam ca limita de inaltzime incepea de la 0,80 m nu ne mai duceam si plecam in cautarea "senzatiilor tari" (cu limita de 1,20m, interzis femeilor insarcinate etc). Ar fi pacat sa nu o duci acum. Si poate o sa o duci si peste 2-3 ani. [:)] De fiecare data Disneyland-ul o sa i se para altfel. Sigur o sa fie incantata sa vada parada si sa faca poze cu personajele de desene animate. Daca m-am bucurat eu, "matura" de 24 de ani!...[:I] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i cum zice si Raluca, si noi cind am fost la Disneyland era plin de copii, de toate virstele, inclusiv bebelusi in carucior sau in ham, atractii sint pentru toate virstele...Fetele v-au spus o gramada de chestii utile, eu as mai vrea sa adaug ca in parc (teoretic picnicul e interzis, noi am mers cu sandvisul de acasa si nu ne-a zis nimeni nimic), toate cele de mincat sint destul de scumpe, si ca ar mai trebui sa va ginditi la micutza, ca sint kilometri de facut pe jos in parc, ca sa le vezi pe toate.... Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de raspunsuri fetelor, chiar m-ati pus pe ginduri si balanta se inclina vertiginos spre excursia la Disneyland...chiar si daca numai pentru un weekend. Otilia, pozele facute de tine sunt superbe, mi-a placut foarte mult si cea cu canapeaua...[;)][;)][:D][:D] Cred ca daca fetita nu va avea acces la toate distractiile noi parintii vom avea!! ca doar nu e numai excursia fetitei... Mai ramine sa vad ce cazare convenabila gasesc si astept in continuare sugestiile voastre va pup cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by emoison
Asa-i cum zice si Raluca, si noi cind am fost la Disneyland era plin de copii, de toate virstele, inclusiv bebelusi in carucior sau in ham, atractii sint pentru toate virstele...Fetele v-au spus o gramada de chestii utile, eu as mai vrea sa adaug ca in parc (teoretic picnicul e interzis, noi am mers cu sandvisul de acasa si nu ne-a zis nimeni nimic), toate cele de mincat sint destul de scumpe, si ca ar mai trebui sa va ginditi la micutza, ca sint kilometri de facut pe jos in parc, ca sa le vezi pe toate.... Cu bine, Elena
Elena cred ca am postat deodata!! Ai spus ca sunt kilometri de mers pe jos, dar cred ca se poate merge cu caruciorul, nu ? Sau sunt zone in care nu e voie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i nevoie sa te cari cu caruciorul ptr ca ai posibilitatea de a inchiria acolo, pe loc;la fiecare atractie exista un loc special ptr carucioare.Chiar daca micuta nu o sa guste din plin ( eu l-am dus la 4 ani si au fost multe atractii unde nu a avut acces datorita inaltimii sau altele care l-au speriat, desi e un copil destul de curajos!), va asigur ca ptr voi va fi o distractie pe cinste!!!Incearca sa mergi in timpul saptaminii, cind este mai putina lume si implicit, asteptati mai putin la cozi ( vara sint cozi si de 40 minute !!!) si abuzati de fast pass, unde se poate! Distractie placuta!Si vezi ca mai sint diverse formule interesante, de genul 3 zile cu cazare, mic dejun si intrare in parcuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...