Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pentru fetele din Franta,si nu numai..Disneyland??


Recommended Posts

Disneyland Paris e superb, am fost acolo acum 2 ani, am locuit in unul din hotelurile de acolo si te sfatuiesc sa faci la fel daca ai posibilitatea. Dupa o zi petrecuta in parc vei fi asa de obosita sa mai mergi nu stiu cit timp cu trenul sau masina pina la un hotel in apropiere. Si apoi e o amosfera super frumoasa sa iei micul dejun in hotelurile de acolo pt ca sunt facute pe acelasi stil disney. Eu nu am gasit loc in hotel pt prima noapte asa ca am stat inafara prima zi si a fost foarte plictisitor , m-am simtit muuult mai bine cazata in hotelurile de la Disneyland si apoi seara dupa ce se inchide parcul, poti merge la cinema sau puburi care sunt in apropiere. Te asigur ca o sa ai o distractie pe cinste si tu si sotul tau alturi de bb, eu si acum cind ma uit pe pozele facute acolo imi amintesc cu mare placere vacanta. Abia astept sa creasca un picut Aldito bandito al meu sa repet experienta. Daca ar avea 3 ani nici nu as sta pe ginduri! Distractie placuta[flo] Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 1 month later...
Cristina, noi am fost cu pitica de 2 ori. Odata la 1 an si 4 luni si nu prea a inteles nimic ca era cam racita. Dar atit de mult ne-a placut, ca am hotarit sa revenim. Asa ca anul trecut (de Paste- asa am fost si prima data - e deschis, dar e nebunie- numai ca noua ne place:-)) am fost iar. Fetita avea 3 ani si 2 luni. Nu o mai puteam da jos din trenulete, barcute, carusele, etc. S-a simtit MINUNAT, iar acum, cind se uita la desenele de la World Disnay, unde apare Micky si castelul ma tot intreaba cind mai mergem acolo. MERGETI! Carucior nu e nevoie sa aveti, ca asa cum s-a mai scris, au ei acolo. Pt copil sub 3 ani nu se plateste, ddar noi am scapat ca pitica era in carucior, dormea si au crezut ca are sub 3 ani (desi ea avea 2 luni peste=. Poate reusiti o "manevra" din asta, ca altfel platiti 29 euro pt fetita. Pt voi e 39 de pers. Sper sa nu gresesc si sa mai fi marit ei preturile de anul trecut si pina acum. Prima data cind am fost am incercat la un hotel de la parcul de distractii. Era de Paste, cum am mai spus si cea mai ieftina camera era......1000 DM7 noapte si.......NU AVEAU LOCURI LIBERE!!!!!:-(( Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu a avut norocul sa mearga la Disneyland Los Angeles ([;)] si spune ca a fost senzational. Avea 20 de ani si s-a bucurat ca un copil de 5 ani - n-a fost prea ridicol, pentru ca erau oameni de 40 de ani acolo care se purtau ca unii de patru ani. Eu cred ca la 3 ani e cam mica, dar vad ca fetele care au fost spun ca a fost ok - eu m-as duce pe la 5-6 ani . O sugestie: poate o statiune cu un aqua park foarte bun prin Grecia sau Turcia ? Miruna, Horia si Martin, 26 August 2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca merita sa mergeti, mai ales daca fetita deja stie unele personaje de desene animate. Este o super experienta. Sotul meu a fost singur, cand avea vreo 27 ani si spune ca s-a distrat super. Sigur el este un super fan de parcuri de distractie. Acum doi ani am fost la Mirabilandia in Italia, aproape de Cesenatico, Rimini. A fost superb. Vreau sa spun ca am stat de dimineata de la 10 pana la 8 seara, si abia am reusit sa-l scot din parc. La 32 de ani, frumos, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fie-mea (si eu pe langa ea) a fost la disneyland orlando cand avea 6 ani, acum are aproape 13 si isi aduce aminte putin, dar la momentul respectiv a fost absolut incantata. i-au placut zonele pt. cei mici ca inca era la varsta de povesti dar s-a dat si prin toate masinariile alea de groaza ca a fost cu jumatatea (mea mai mare) [:D] eu am facut plaja si cumparaturi ca nu m-am incumetat la ora aia (treceam printr-o perioada mai stressanta). anul trecut, la 12 ani deci, am avut musafiri o prietena a mea din romania cu fiul ei (tot 12 ani) si daca am vazut ca dorinta cea mai mare a baiatului era sa vada disney am dat o fuga pana la paris pt. cateva zile, fiica-mea s-a distrat ca si cum era prima oara, baiatul a fost absolut fermecat, abia il scoteam la miezul noptii din parc (si noi si deschideam parcul dimineata), iar pe langa ei prietena mea si eu ne-am dat in toate cursele groazei (mi-a trecut si mie angoasa intre timp), intr-un cuvant a fost superb. am stat in hotel in parc si bine am facut ca seara nu cred ca am mai fi fost in stare sa ne taram niciunde. dupa 3 zile de parc am dormit neintorsi pe eurostar la intoarcere. de gustat se gusta experienta la orice varsta, preturile sunt usor piperate dar se poate face si mai cu economie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...