Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

picioare umflate


Babee

Recommended Posts

Am si eu o intrebare adresata tuturor mamicilor.Dupa cum bine stiti in sarcina se retine multa apa(cazul meu), iar in urma acestui lucru am niste butuci de picioare.De la marimea 35 cat aveam in mod normal(picioruse mici si subtiri), acum am ajuns sa ma incalt cu pantofi marimea 38[bang].Cu toate ca e zapada eu nu ma pot incalta cu altceva in afara de pantofi .Am mai luat special cu 2 numere mai mari niste ghetute dar gata, timpul le-a apus.Ziua tin picioarele ridicate, fac bai cu sare , sotul mi le maseaza cu diferite solutii(ma intreb cu ce n-am dat), dar nu se vede nici un rezultat. Intrebarea este:dupa ce nasc(mult nu mai e..9 zile numai) picioarele or sa-si revina la normal, sau vor ramane la fel???Pur si simplu sunt ingrozita, credeti-ma!!!Si degetele de la maini mi se umfla dar nu mereu si nu asa rau.Fata niciodata(ca e ea de la natura[:D]), doar picioarele.... Va rog lamuriti-ma si pe mine ca-s exasperata. O mamica umflatica[V] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Babee iubita, si eu am avut si am aceasi problema ca a ta, adica picioarele super umflate cind am fost insarcinata, iar acum am 2 luni de cind am nascut si tot le mai am umflate , sper si eu sa le vad cit de curind gleznele ca m-am saturat vorba ta sa port incaltamintea cu 2 sau 3 numere mai mare. Multa sanatate si nastere usoara + un bebel sanatos !
[mamica]Elena &[bonjovi]Alvaro& [copil]Alvaro-Daniel
http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-au umflat rau de tot picioarele imediat dupa nastere. Mai precis,in ziua imediat urmatoare dupa ce am iesit din spital am observat cu groaza ca nu mai am nici un fel de glezne. Eram otova! L-am sunat pe doctor de urgenta si el m-a linisit explicandu-mi de ce se intampla asa si ca-si vor reveni la normal in cateva zile. Asa s-a intamplat! Oricum, am urmat si recomandarile lui si anume: sa-mi tin picioarele sprijinitie mai sus ca restul corpului cat de mult posibil, sa reduc sarea si sa le masez des. In plus, urmatoarele doua zile, cand am iesit pe afara, m-am incaltat cu o pereche de pantofi de-ai sotului (mare noroc ca el poarta incaltaminte "doar" cu 3 numere peste cat port eu [:D] ). Nastere usoara si numai bine! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi problema am avut-o si eu ,noroc ca eu nu am prin luni de iarna si am purtat numai papuci in rest nimic nu mai puteam incalta .Dar dupa nastere totul a revenit la noral adica picioarele mi sau desuflat simteam cand mergem ca parca calcam pe perne, dar reduci sarea cat de mult posibil,sucurile fara acid,masaje si dupa ce apare ingerasul iti uram (nastere usara)sa iti revi repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, in ultima luna de sarcina oricum nu mai vedeam nika de la burtoi in jos[bang][bang], iar laboantele mi le plimbam in niste papucioi (deh, noroc ca a fost spre toamna...) [medic] mi-a recomandat sa mananc mai fara sare, sa imi controlez tensiunea (care era cam spre limita maxima)... prima data cand m-am dat jos din pat a doua zi dupa cezariana m-am uitat fix in jos: stupoare: aveam din nou glezne!!!!! dupa ceva timp (o saptamana-doua) au inceput sa semene chiar cu gleznele mele!!! Asa ca nu dispera, eu zic ca dupa nastere iti revii ... Oricum iti doresc nastere usoara si babic sanatos si cumintzel!! Ioana & Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si picioarele mele se umflau ingrozitor. Se deformau. Norocul meu ca periada asta m-a prins in plina vara si am rezolvat cu o pereche de [papuci cu doua numere mai mari. Din pacate insa, spre deosebire de predecesoarele mele, piciorul meu a ramas mai mare cu un numar[bang][bang][bang], si acyum la 7 luni de la nastere. NASTERE USOARA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura B m-a amuzat raspunsul tau.Ma gandeam ca tu ai fost norocoasa.. i-ai imprumutat pantofii sotului.La noi e mai greu, ca ne despart in mod normal vreo 11 numere [bang](acum numai 8 dupa matematica mea[:D]) iti dai seama cum as arata. Multumesc de raspunsuri, om vedea ce si cum, dar pana atunci mi-e groaza .Ma simt si acum atat de umflata, pasesc prin casa ca un robotel.Si e iarna [bang] si stau numai in casa datorita picioarelor[bang].E groaznic...offf[V]. Laura, Vio va scrie oricum ce si cum a fost cu nasterea.Mai am putin, ma incurajez singura[^] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un caz mai fericit, mi s-au desumflat imediat dupa nastere, ma cuprind toate incaltarile. Mainile mi s-au desumflat dupa 3 saptamani, cand nu mai credeam ca o sa reusesc sa-mi mai pun verigheta pe deget! Asa ca depinde, iti urez refacere rapida ca a mea! Layla si Daniel Alexandru 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...