Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

picioare umflate


Babee

Recommended Posts

Babeeeeeeeeeeee! Si eu sunt la fel, imi vine mereu sa plang. Daca vezi cum arat cu adidasii sotului (numarul 43, iau eu port 38-39)! [bang][bang][bang] Picioarele sunt de-a dreptul deformate si ma dor tare tare. A ajuns o aventura sa ma deplasez si pana la baie, si asta o fac destul de des. Inainte mi se mai dezumflau cat stateam in pat. De pe la 38 de saptamani starea este permanenta. Imi crapa pielea si mereu dau cu crema si mai nou laba piciorului a capatat o forma vinetie. Asa ca...uite ca se poate si mai rau. Asa ca nu te mira ca numar secundele pana nasc si crede-ma, ca daca as putea pasi, as face ture ture pe scari sa vina BB mai repede. Dar la cum o vad eu acum, cred ca va depasi termenul! [bang] Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sabina, te rog spune-ne ce e cu ceaiurile respective...ca sunt in stare de orice(si uite ca nu sunt singura ce sufera de asa ceva).Multumesc[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee, nu esti singura ! Si mie mi se umflau picioarele de nu le mai recunosteam, ca niste butuci. Dar am avut parte de masajeeeee, pentru toata viata...ce placere! Inele nu am mai purtat de prin luna a 4-a, aveam niste degete ca niste crenvursti. Dupa ce am nascut, picioarele si miinile si-au revenit la normal cam in 2 saptamini. Un singur inconvenient a fost, dupa fiecare nastere mi s-a lungit piciorul cu jumate de numar, in consecinta mi-am reinnoit incaltarile de doua ori pina acum, acum port un numar mai mare decit inainte de a avea copii. Dar ce pantofi frumosi am ![:D] De copii nu mai spun ![:D] rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Picioare umflate am avut pina la vreo luna de la nastere, cit si dureri de glezne si genunchi. Nici acum nu pot sa spun ca imi vin perfect pantofii de dinainte, dar ma straduiesc sa ii incalt si nu ma las[:D]. Eu mai am vreo 8 kile (din 36 cite aveam cu tot cu burtica) de dat jos si astea se vad bine la nr pantofilor. Nu am avut curaj sa vad cit purtam cind eram insarcinata (cred ca vreo 39-40, de la 38), dar in orice caz, parca eram lopatar si mai spre sfirsit mergeam cu picioarele in slapi pe un sfert iesite inafara, ca nu am mai vrut sa imi mai iau alti papuci. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, daca o sa nasti prin cezariana (multe perfuzii...) te poti astepta la niste picioare enorm de umflate ca la un elefant.... eu nu am putut umbla 2 saptamani din cauza asta, am crezut ca o sa raman o vesnicie in pat..., ma dureau deja, nu le putea indoi de la glezna si pielea ma ustura de cat de intinsa era! nu mai vorbesc de pantofi care nu intrau de nici o culoare.... Bea f multe lichide (e paradoxal, dar merge), tine picioarele cat mai mult timp ridicate si masaje, mananca cat mai putin sarat poti! pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee – capul sus ! Cu piciorusele tale ar trebui sa fii mandra – nu toate mamicile ajung sa traiasca pe picior mareeeeeeee..... [:D] [:D] [:D] [:D] !!! DARAEL & Maria-Daria (37 W) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam..oare daca incep acum imi va face bine????Nu pun sare la mancare niciodata, apa beau indeajuns..dar mai sunt probleme.Sabina, azi o sa-mi pun jumatatea sa caute ceaiul respectiv.sanatate! 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a mai ramas mai putin de o saptamana pana nasti! Mai poti face ceva! Cu sau fara ceaiuri, dar cel mai important, dupa experienta mea, FARA SARE! Incearca sa te hranesti macar 2 zile cu alimente fara nici o picatura de sare! Si mie mi-a fost f greu, dar am mancat ce-mi placea, mai mult lactate (lapte, iaurt), fructe, cartofi copti sau fierti,oricum ceva ce-mi placea. Apa beam ca era canicula (iulie 2003). La mine a avut efect. Doar doua zile fara sare. La penultimul control m-a cam luat doctorul pe sus, m-a speriat putin, ca se poate complica nasterea....( imi spusese la fiecare control, dar vazand ca eu nu luam masuri, a luat el). Si bine a facut! Cu 2 zile inainte de nastere nu mai erau asa umflate, iar el mi-a spus: Vezi ca se poate! Vointa! Dupa nastere se refac in max 1 luna. Depinde de fiecare organism, nu e o regula! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...