Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

picioare umflate


Babee

Recommended Posts

Ceaiul respectiv nu are nici o contraindicatie la sarcina? Ca ma pun pe baut. Babee, ieri i-am aratat medicului din nou bustenii mei. Raspunsul a fost ca edemele mele sunt normale si ca la 2 zile dupa nastere nici nu imi voi aminti ca le-am avut. Intrebarea este ce fac pana atunci. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si mie mi se umflau picioarele ingrozitor. N-am mai mancat nici un pic de sare si s-a cunoscut putin iar picioarele mi le tineam mereu ridicate (dormeam cu o patura sul la picioare). Am nascut prin cezariana si mi s-au desumflat picioarele imediat dupa nastere. Maiinile au mai ramas umflate (de la perfuzii) cam o luna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, am vazut ca raspunsul meu va semana cu cel al Iulianei76. Am avut niste picioare enorme, care ma furnicau si ma mancau de ajunsesem sa ma scarpin de mocheta din dormitor [bang][bang][bang]. Doamne, cumplite vremuri! Noroc c-am prins vara si am purtat niste papuci de prin piata cumparati. De scapat, am scapat repede, insa. Am nascut prin cezariana si, la o zi dupa operatie, am avut chiar un soc cand, stand in patul de la reanimare mi-am vazut labele picioarelor iesind din cearceaf: erau picioarele mele dintotdeauna, nu mai erau umflate [alcool]! Imi venea sa le pup, nu altceva ! Succes si tie si.. nastere usoara ! [pup] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper sa-mi treaca umflaturile cat mai repede...dar la cate kilograme vad ca am reusit sa pun.....ce sa ma mai mire??? sanatoase sa fim si le-om desumfla noi cumva, nu? 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sint doar o "burtica" de 4 luni. tot ce pot sa-ti spun este ca o prietena de-a mea se facuse "cit casa" (scuza-mi expresia) si dupa ce a nascut.... s-a desumflat (scuza-mi expresia iarasi). ieea este ca nu trebuie mincat cu sare de la inceput si baut foarte multa apa. eu inca sint bine, dar am vazut ca "umflatul asta" nu are legatura cu sarea din mincare. vom vedea!!! eu cred ca toata lumea isi revine dupa nastere in timp! iti doresc nastere usoara si asteptam vesti despre bebic. pupici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amal, am ajuns la concluzia ca nu de la sare m-am umflat.Nu pun sare la mancare si in nimic de 8 ani de zile, organismul s-a obisnuit fara sare (am avut ceva probleme si a trebuit sa scot sarea din alimentatie) si cand mai mananc pe undeva imediat simt si renunt.Deci nu de la sare..si apa slava Domnului beau de sperii lumea.ieri portia mi-a fost de 5 litri...cred ca se depune udneva apa asta ca mor.... mult a fost putin a ramas.Ma interesa daca 'scap' dupa ce nasc de chinul butucilor.. sanatate si sarcina usoara 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...