Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

...Mergea unul, de multe zile, prin desert... Mîncarea i se terminase, apa i se terminase, se tîra lihnit, cu ultimile puteri... Si se roaga: "Doamne, da-mi un strop de apa ! Numai pe tine te voi sluji tot restul vietii mele, de-mi dai un strop de apa !" Si dintr-o data, cu ochi împaienjeniti, vede o oaza. Se tîraste într-acolo, se-arunca cu fata în apa si bea, si bea... Oh ! Se întinde la umbra unui curmal, horcaie de placerea de a fi baut... si observa ca îi este foarte foame. "Doamne, da-mi ceva sa manînc !" Zdrangg !- pica o bucata de carne din cer. O manînca omul, mai bea odata apa si observa ca înca îi mai era foame. "Doamne, înca o singura bucata de carne, mai mult nu cer !" Zdranggg ! - aterizeaza înca o bucata de carne. O manînca omul, mai bea înca o data apa si se întinde multumit sub curmal. Cînd se uita mai bine - ce sa vezi ? în curmal era un lepros... (... [zz][}:)][zz]...cred c-o sa ma izgoniti [zid] dintre voi... De la lume adunate si la lume iarasi date !!! ( [:p] ) Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tata: Te-ai distrat bine in vacanta? Alinuta: Da! Am fost cu mama si prietenul ei la mare. Tata: Si ce-ai facut? Te impacai bine cu el? Alinuta: Da! Ma ducea in fiecare dimineata cu barca la vre-o 5Km de mal si eu inotam pana pe plaja! Tata: Si nu era greu? Alinuta: Nu, era mai greu sa ies din sac!
Alinuta: Mama de ce trebuie sa alerg tot timpul în cerc? Mama: Fii cuminte, caci altfel îti bat un cui si în piciorul celalalt!
Mama: Alinuta, de unde ai bateriile acelea? Alinuta: De la aparatul cardiac al bunicului. M: Si ce-a zis bunicul? A: AAARRRRGHHHHHH!!!!!!! OOOOORRRRGGHHHHHH!!!!!!!! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] [cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool] Continuati cu Alinuta...sunt mortale...ma dor falcile de la atata ras... Bravo voua...sunt extraordinare! [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatal Alinutei are un accident si zace în spital, cu masca de oxigen pe figura. Este chemata familia, toti sînt în jurul lui si încearca sa vorbeasca cu el. Alinuta se pune pe pat si zice: "Da, tata, sînt aici, ce vrei sa spui ?" Tata dadea disperat din mîini. Alinuta zice: "Daca nu poti sa spui, atunci scrie !" - si-i întinde un creion si-o bucata de hîrtie. Scrie ala cu ultimile puteri ceva - si-si da sufletul. Alinuta se repede la bilet si citeste: "Scoala-te de pe furtunul de oxigen, ca nu mai pot sa respir- " [B)] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta:-Mamico ,ce culoare au ochii lui bunicul? Mamica:-Erau albastri,da' au cam iesit la spalat! Rex isi intreaba fiul: -Ceati invatat azi,la scoala de dresaj? -Limbi straine taticule! -Ia zi-mi si mie un cuvant! -Miau! -Marie,tie ti-ar place sa fii barbat? -Da,Ioane ,dar tie? Angi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copii se lauda la scoala: - Bunica mea are 82 de ani ! - Du-te, ba, eu am un bunic de 86 de ani ! - Bunicul meu e si mai batrîn ca ai vostri, are 88 de ani ! Alinuta: - Bunica-mea era asa de batrîna, încît a trebuit s-o scoata tata în gradina si s-o împuste ! [:D] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...