Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alinuta merge la mare,cu tatal ei vitreg.Dupa o saptamana ,colegii de scoala o intreaba pe alinuta: -Ei !Cum a fost la mare?Te-ai distrat? -Da..raspunde Alinuta.A fost fain,am inotat cu tatal meu pana-n larg zi de zi.Mai greu mi-era la intoarcere ,trebuia sa ies mereu din sacul care avea gura prinsa cu sfoara! Alinuta nu te mai juca cu foarfeca !Alinuta nu auzi,nu te mai juca cu foarfeca ,ca ai facut numai degete prin casa! Angi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta a implinit 14 ani.Mama ei ii spune ca acum are 14 ani,sa vorbesca despre sex.Alinuta ii raspunde : "Bine, mama. Ce vrei sa stii?" Se joaca Alinuta in fata blocului,tunsa zero si cu o fundita mare in cap. Petrica trecea prin preajma si o intreba nedumerit: -Alinuta cum se tine fundita aia neavand nici un fir de par pe cap? La care Alinuta raspunde nemultumita: -Cum, cum, mi l-au batut in cuie asa si se tine! Alinuta:mama,un baiat m-a batut azi la scoala!!! Mama:da?si poti sa-l identifici? Alinuta:da,am o ureche de-a lui in ghiozdan... [flo] Catrinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da´ sa stii ca si eu înainte ma încrîncenam [bang] la astfel de bancuri...! Trebuie numai sa ai o... voiam sa spun dispozitie sufleteasca - NU, NU ! ...doar gasca potrivita (ca aici) si destul umor [:D], ca sa poti vedea partea nostima sau caraghioasa ! C´est la vie, toujours parshive ! [hop] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Enjoy! O baba mergea pe bicicleta si Alinutza o intreba: -Unte te duci ? -La cimitir. -Si cine mai aduce bicicleta inapoi? ALINUTZA:-Tata, cand se umple piscina? TATA:Taci si scuipa. Alinutza e fugarita de un caine turbat, care la un moment dat o musca. Se intoarce Alinutza furioasa si spune: -Acum e randul meu! Fratii Alinutei plangeau de zor. La un moment dat tatal ii intreaba: -De ce plangeti? -Alinuta A CAZUT DE LA BALCON! -Si? -Am pierdut faza... Suna Alinuta la prietena ei, Mimi: - Alo, Mimi, vrei sa ne intalnim azi? - Da. - Cand? - Cand vrei tu. - Unde? - Unde vrei tu. - Bine, deci asa ramane, pa. Mergea Alinuta prin padure si se intalneste cu zana cea buna, care se ofera sa-i implineasca doua dorinte. Alinuta: - Vezi stejarul ala din poiana, ala vechi de 200 de ani? Vreau sa bati in el un cui pe care sa nu-l scoata nimeni. - Bine. Si a doua dorinta? - Scoate cuiul! Se intalneste Alinuta cu zana cea buna si asta zice ca-i indeplineste o dorinta. Alinuta: - Moooori! La un spital de nebuni, un nebun ii pune piedica Alinutei, dupa care o intreaba: - Esti vie? - Da! - Pai atunci de ce nu faci struguri? - Mama, mama, nu-mi place deloc bunica! - Bine, las-o in farfurie si mananca-l pe bunicul! - Mami, mami, nu vreau sa vad cascada Niagara! - Taci si intra in butoi! - Tati, mai e mult pana in America? - Taci si inoata. Bunica o cearta pe Alinuta: - Cum ai reusit sa spargi vasul acela chinezesc pe care il aveam de la mama? - Nu fi suparata, bunico, cand cumperi altul iti arat! spune Alinuta. - Tata, tata nu-mi place la pescuit! - Taci din gura si nu te mai zbate! - Mama, mama, cand vine matusa Georgeta la cina? - Taci din gura, nu am terminat-o inca pe bunica... - Mama, mama, poti sa-mi dai o prajitura? - Ia-o de pe raftul de sus, din dulap! - Mama, dar n-am maini! - Eh, daca n-ai maini, nu primesti prajituri! Mama Alinutei: - Alinuta, nu-l mai legana pe fratele tau, ca te spanzur si pe tine . - Mama, mama, nu mai vreau hamburgher! - Stai cuminte, ca alftel iti bag si cealalta mana in masina de tocat! -Mama, mama, tata alearga pe strada! -Taci din gura si calca pe acceleratie! Alinuta: Mama, mama, tata a cazut in focul de tabara! Mama: Taci din gura si adu canistra de benzina! Alina, o fetita simpatica, eleva in clasa a doua, vine acasa de la scoala si, spre marea ei surpriza, vede un enorm brad de Craciun in mijlocul sufrageriei. - Mamico, ce brad frumos... e pentru mine? - Pai pentru cine sa fie, draga, pentru tine, cati copii am eu? raspunde mama. - Auzi, mamico, dar de ce brad de Craciun acum, ca suntem de abia in iunie? - Pai ce sa facem draga, cu leucemia ta nu se stie niciodata... Erau Alinuta si cu Crina pe marginea unei prapastii. Crina spune: - Vai, draga, ce cald imi este. - Nu-i nimic, iti fac eu vant! - Ce o fi chestia aia neagra din sufrageria parintilor Alinutei, langa perete? - Alinuta cu degetele in priza. Alinuta: Mama, mama nu mai vreau la psihiatru! Mama: Nu ma intereseaza ce vrei tu, vreau sa stiu de ce plangi de fiecare data cand te bat. Intra Alinuta goala pusca intr-un bar si comanda un whisky. Vine barmanul, o priveste de jos pana sus. Alinuta il vede si il întreaba: - Nu ai mai vazut niciodata o femeie goala? La care barmanul: - Nu e asta, ma intreb de unde o sa scoti banii pentru bautura. Alinuta la munte cu parintii, se juca langa o prapasite. Parintii: - Alinuta, vezi sa nu cazi in prapastie! Alinuta: -Bineeeeeeeeeeeeeee... Alinuta vrea sa se spanzure. O vede mama ei si ii spune: - Alinuta draga, ce vrei sa faci? - Vreau sa ma spanzur! - Daca vrei sa te spanzuri, nu iti pune franghia la burta, ci la gat! - Mama, am incercat si asa, dar ma sufocam prea tare. Mama Alinutei: -Alinuta, nu te mai juca cu cutitul si strange degetele alea de pe masa! Mama, mama, nu vreau sa golesc gunoiu'! -Taci si-nghite! Mama Alinutei suna la urgente: -Veniti repede ca Alinuta a inghitit creionul! Vine urgenta imediat la care mama: -Nu va mai deranjati...am gasit altul. Tatal Alinutzei tinea doua furculitze in maini. Alinutza: Tata, ce tii in maini? Tatal: Un binoclu. Alinutza: Da-mi sa vad. La care tatal ii infige furculitzele in ochi. Alinutza riposteaza: Dar nu mai vad nimica. Tatal: Stai sa reglez. La bloc, copiii strigau la mama Alinutei: - Tanti, o lasati pe Alinuta la fotbal? - Da, copii, da' Alinuta nu are picioare... - Tanti, o lasati pe Alinuta la fotbal? - Da, copii, da' Alinuta nu are maini... - Tanti, o lasati pe Alinuta la fotbal? - Da, copii, da' Alinuta nu are decat cap! - Nu-i nici o problema! Sare asa de bine... Un baietel la scoala: - Sora mea Alinuta este la facultate, sora mea Alinuta este la facultate, sora mea Alinuta este la facultate. Invatatoarea curioasa intreaba: -La ce facultate, puiule? -La facultatea de medicina. -Si ce face acolo, puiule? -Sta linistita intr-un borcan. -Mama, cand ajungem la bunica? -Taci si sapa. - Mama, mama,de ce impingem masina in prapastie? -Taci din gura, altfel se trezeste tata! Alinuta: Mama, de ce zic copiii ca am capul mare? Mama: Nu stiu draga, dar ia-ti palarioara din garaj ca vrea tata sa parcheze masina. Intr-o zi Alinuta veni la mama ei, obosita dupa pregatirile pentru nunta sa si o intreaba: - Mama, cum imi sta cu rochia de mireasa? - Foarte bine Alinuta, dar nu crezi ca ti-ar trebui si un mire? - Stiam eu ca am uitat ceva! Mama ii face baie Alinutei tinand-o de urechi si plimband-o de colo colo. Tata: Ce faci, draga, de ce-o tii asa? Mama: Pai, ce, vrei sa ma oparesc? Alinuta catre maica-sa: -Mamico, aprinde, te rog, lumina! -Te ai speriat de ceva? -Nu, vreau sa vad daca dorm... Alinuta intreaba: -Tata, de ce fuge mama? -Taci din gura si mai adu gloante! Alinutza era la joaca cu copilul vecinilor. Ii spune: -Da-mi trotineta, altfel iti scot un ochi! -Nu pot! Ii scoate un ochi. Ii spune din nou: -Da-mi-o, altfel ti-l scot si pe celalat! -Nu pot! Ii scoate si celalalt ochi. La care copilul: -Acum chiar nu pot sa-ti dau trotineta, pentru ca mama a zis sa fiu acasa cand se intuneca! -Mama, mama! -Ce e draga mea? -Nu mi-a mai aparut nici un cos pe fata. -De ce draga? -Pentru ca nu mai au loc. Alinuta vine plangand acasa: Mama: De ce plangi mama? Alinutza: Toti copiii rad de mine ca am dintii mari. Mama: Nu-i adevarat mama, da inchide gura ca zgari parchetu`! Bunicutza: Vai, ce inmormantare! De ce i-au facut lu` Alinutza groapa de 15 metri? Mama: Pentru ca nu au putut sa o dezlipeasca de pe autobus! -Mama, mie nu-mi place bunica. -Taci din gura. Mancam ce avem. Mama Alinutei: -Alinuta, te rog sa nu mai sari intr-un picior ca ti-l rup si pe celalalt. Alinuta intreaba: -Mama azi ce camasa imi dai, cu maneca lunga sau scurta? -De ce ma intrebi? -Sa stiu pana unde sa ma spal. Mama catre Alinuta: -Alinuta, nu te mai juca cu foarfeca pentru ca umpli casa de degetele. Alinuta era oarba. Vine mama ei acasa si ii spune: -Alinuta tine alifia asta si da-te pe la ochi ca sa-ti revina vederea. Zis si facut. Alinuta ia alifia si se freaca pe la ochi. Dupa cateva ore ii spune mamei: -Mami, eu ma tot frec, dar nu imi revine vederea! -Of, prostuta mamii, nu sti ca azi e 1 aprilie?! Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului. Mamica ei o admira de la balcon: - Uite, mami, fara-o mana!! Dupa inca o tura: - Uite, mami, fara maini! Dupa inca o tura: - Uite, mami, fara dinti...! Alinuta vine de la scoala: Alinuta: Mama, Gigel are un ceas cu cronometru... Mama: Lasa, lasa, ca ce ai tu n-are nimeni. Alinuta: Da, si Ionel are breloc cu 10 melodii... Mama: Lasa, lasa, ca ce ai tu n-are nimeni. Alinuta: Da, si Marcel are jocuri electronice... Mama: Lasa, lasa, ca ce ai tu n-are nimeni. Alinuta: Da' ce am eu mama? Mama: SIDA, fata mea, SIDA. Alinuta catre maica-sa: -Mama, vreau sa ma joc cu bunicu'! -Nu, Alinuta, nu te joci cu bunicu'! -Hai mah mama, vreau sa ma joc cu bunicu'! -Nu te las sa te joci cu bunicu'! -Hai mah mama, te rog frumos! -Bine, Alinuta! Da' sa fie clar! E ultima data cand il ingropam! Alinuta lipseste 3 zile de la scoala. Cand vine, o intreaba invatatoarea: -De ce nu ai venit la scoala? -A murit mama! -Cum a murit? -A batut un cui in perete si s-a lovit cu ciocanul peste deget. -Bine, bine, dar nu se moare din asta, spune invatatoarea. -Se chinuia prea mult si tatei i s-a facut mila de ea si-a impuscat-o. Alinuta: Mama, mama, a murit bunicutul, striga Alinuta. Mama: La dracu, tocmai acum cand mai avem inca jumatate din bunica in frigider. - Mama, mama, ce avem azi la cina? - Taci din gura si intra in cuptor... Alinuta: Mama, mi-am rupt un deget! Mama: Saraca de tine! Unde l-ai rupt? Alinuta: In ochii lui Gigel! - Mama, mama, nu-mi place bunicul! - Bine, da-l la o parte si mananca fasolea... Alinuta si familia mergeau pe serpentine cu masina. La un moment dat, in plina viteza, tatal o impinge pe mama Alinutei din masina. Toata lumea rade, numai Alinutza plange. - De ce plangi, Alinutza? intreaba tatal. - Am pierdut faaazaaaa!! Alinuta: Ai vazut ce ochi are fetita vecinei noastre? Tata: Da, foarte frumosi! Dar de ce intrebi? Alinuta: Uite-i! - Mama, mama, imi place fratiorul asa de mult! - Bine, atunci mai primesti o portie... Alinuta era in curte cu o cutie de cuie si un ciocan. Maica-sa o intreaba: - Ce faci, Alinuto? - Ma reasamblez! Alinuta: -Mami, pot sa-i tai o ureche lui tata? -Nu, mai lasa-l sa mai fiarba 10 minute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...