Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Intr-o dimineata geroasa ,de iarna,tatal Alinutei,o dadea pe respectiva cu capul de bordura.La un moment dat,o vacina care nu prea avea ce face: -Aveti grija sa nu-i cada caciula din cap si sa raceasca... -Nu va faceti probleme,i-am fixat-o cu doua piroane. Alinuta si Danut ,se jucau la nisipar Alinuta ii spune lui Danut: -Danut da-mi lopetica sau iti scot un ochisor! Danut impasibil ii raspunde: -Nu! Alinuta ii scoate un ochisor si poi il roaga din nou: -Danut da-mi lopetica sau iti scot un ochisor! -Nu! Alinuta ii scoate si celalalt ochisor.Danut se ridica si pleaca. -Danut te-ai suparat ca ti-am scos ochisorii? -Nu,dar mi-a spus mama sa ma intorc cand se face intuneric! Angi[flo] Am mai gasit si eu doua...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta vine la bunicul si-i zice: -Bunicutule. povesteste-mi despre Cernobîl! La care bunicutul: -Alinuta, Alinuta, este tare mult de-atunci...si-o mângâie pe Alinuta pe cap... apoi pe celalalt... Tata vine cu un sicriu acasa. Alinuta, suparata: -Iar mâncam conserve! Alinuta cu fratele ei se joaca cu pusca de vânatoare a bunicului. Fratele Alinutei se uita pe teava si ea din greseala apasa pe tragaci. Când îsi revine din soc spune: -Hai nu te mai uita cu ochii asa holbati! Si eu m-am speriat!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Originally posted by Imi_incep_viatza, 03/01/2004, 20:11:29
Alinuta vrea sa ajunga acasa de la scoala. Ajunge in statia de tramvai, dar tramvaiul tocmai pleca asa ca alearga dupa el. Ajunge tramvaiul, se agata de el, dar aluneca si isi prinde o mana sub roti. Alinuta nu se supara. Alearga mai departe dupa tramvai, il prinde dar iar aluneca si-si prinde un picior. Alinuta nu se supara. Sare intr-un picior si prinde tramvaiul si isi mai pierde si cealalta mana. Alinuta nu se supara. Sare si prinde tramvaiul, dar ghinion, isi pierde si celalalt picior.Alinuta nu se supara. Cand sa se mai ia din nou dupa tramvai observa ca a ajuns aproape de casa, asa ca se taraste pana acasa. Cand ajunge la usa observa ca nu ajunge la sonerie, asa ca loveste cu fruntea in usa. Ii deschide mama ei care exclama: - Alinuta, ai patit ceva la frunte? [bis][bis][bis][bis][bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Initial creeata de karol, 13/12/2003, 01:39:17
- Ce- ai patit, femeie? întreaba seful de post al politiei locale. - Astia trei m- au violat de m- au rupt, domn’ sef! În toate gaurile pe care Bunul Dumnezeu mi le- a dat! Mi- a placut, nu zic ba, dar la urma m- au batur rau de tot! - Stii, Alinuta, va trebui sa facem reconstituirea. Esti de acord? - Da, domn’ sef. Faceti ce reconstituire vreti si de câte ori trebuie!Toti politistii din sectie, portarul, soferii, inclusiv seful de post au reconstituit faptele timp de trei ore. La urma, obositi cu totii, dar satisfacuti, o întreaba pe Alinuta: - Am vazut din reconstitiure cum s- au întâmplat lucrurile si vom lua masurile necesare!Dar nu întelegem un lucru! - Care domn’ sef? - De ce la urma, dupa ce te- au regulat în toate gaurile, asa cum de altfel ai declarat, si cum am procedat si noi la reconstituire, te- au luat la bataie si te- au ciomagit bine? - Ei, domn’ sef, m- au batut dupa ce le- am spus ca am SIDA! ---------------------------------------------------------------------- In tren, la iesirea dintr-un tunel lung, tanarul ii spune fetei: - Acest tunel a costat 9 mil. $. - A meritat, spuse fata aranjandu-si parul . . . ---------------------------------------------------------------------- Tatal Alinutei ii facea baie tinand-o de urechi. La intrebarea unui prieten de ce ii facve baie Alinutei in acest mod, tatal ii raspunde: - Da' ce, vrei sa ma oparesc? ----------------------------------------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trei constipati într-un WC public, în trei cabine alaturate, cu icnetele de rigoare. La un moment dat se aude dintr-o cabina: "Pleosc !" O voce invidioasa de alaturi: "Fericitule !" Ala: "Pe dracu´mi-a cazut ceasul !" [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Tante Anna, ich möchte mich für das schöne Spielzeug zu Weihnachten bedanken. - Aber mein Junge, das ist doch nicht der Rede wert. - Das finde ich auch, aber Mutti meint, ich soll mich trotzdem bedanken... ******* - Matusa Anna, vreau sa va multumesc pentru frumoasa jucarie primita de Craciun. - Pentru nimic, dragul meu baiat... - Asa cred si eu, dar mama e de parere ca totusi trebuie sa va multumesc... [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers] Hei, sadici [neand][mariaj][bruta] de pretutindeni ! Nu cuma v-am speriat [zz] ? ...Nu pot crede [zz] ca sîteti asa de slabi de înger... Cine are [zz] curajul sa vina inapoi [vrajitor] ??? (hai ca va astept [:D][:D][:D]) [bis] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...