Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cum e viata in New Jersey?


Recommended Posts

. Imi permit sa adaug la ce-ai spus ca din cate stiu eu trebuie sa fii rezident ca sa si parte de subventii, ori sa fii de culoare neagra, stiti voi cum merg lucurile. [/quote] Ehe Laura, la rezidentii cu green card, o conditie care este pusa destul de subtil, dar exista si nu scapi de ea, este :... sa nu cazi in grija statului american.... fiind pasibil cu suspendarea green cardului" si acasuta de unde am venit fiecare.Asta stiu ca era mentionat in actele primite de la Ambasada SUA cand am primit viza de rezidenta . Foarte putine ajutoare se dau la rezidenti si alea cu o gramada de verificari. Daca esti negru, drumul este mai netezit!![bang] Cand dobandesti cetatenia se schimba abia treburile. Eu una nu ma plang, ne-am descurcat de fiecare data, chiar daca a trebuit sa dramaluim si fiecare cent in parte! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxy, depinde de voi cat de bine o duceti acum in Germania si cat de mult va doriti America. EU nu sunt in zona ta de interes, dar in toata America in general chiriile sunt variabile9aici se duce grosul de bani lunar) masini sunt pentru tote buzunarele , iar celelalte cheltuieli se mai ajusteaza dupa fiecare cat de strans este. Eu cred ca pentru inceput va ve-ti descurca cu 3000 $/ luna, intrebarea este : sunt 3.000$ in mana sau din astia retin taxele cei de la firma? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...