Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns
a mea e departe. la 250 km de bucuresti. fata buna de la tzara dar sa nu ai prea mult contact cu ea. are o melitza. vorbeste ore in sir fara sa oboseasca. initzial am zis ca e jos palaria. apoi m-am uitat mai atent la ea si am asculktat mai bine ce avea de spus. e o barfitoare fara pereche. nici nu vreau sa-mi imaginez ce are de comentat la adresa mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea este ,in principiu ,ok. La inceput mai incerca : uite asa este bine ,uite asa trebe' facut ,asa este bine ,etc ,pana cand sotul i-a zis sa isi vada de treaba ei ,ca oricum eu tot ce vreau fac ,si de atunci nimik. Sunt convinsa ca ar vrea sa mai imi zica cate ceva "indicatii",uneori mai zice ,dar o ascult ,dar tot ca mine fac . mi-am dat seama ca daca le lasi sa vorbeasca ,caci le merge gura......valeu....,si tu iti vezi de treaba este OK. SUCCES! ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Vizitele RARE si SCURTE sunt placuuuuuuuuuuuute." Respecta cat poti acest dicton. Depinde si de al tau sot in mare parte. La mine nu a tinut nici asa, dar poate ca tu vei reusi ....... Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea este ok in principiu. Dar nu cred ca as rezista mai mult de o saptamana de stat cu ea .Imi da mereu diverse lucruri care din pacate sunt depasite moral.Si se mira de ce o refuz Dar face niste castraveciori muarati in otet ...mor dupa castravetii aia. Sunt de traba amandoi atata timp cat faci ce spun ei. Din fericire ne vedem rar pt ca stau cam la 100 km de Bucuresti si ei nu fac vizite. Iar noi mergem la ei cam o data pe luna. Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu...in rel cu ea...asa si asa,,,mai este muuuulttt loc de bine De nepotelul ei Vlad..jos palaria...nu am ce sa-i reprosez.... in rest...la locul ei...bineinteles si cu ajutor din partea mea...ne-am trasat o linie imaginara....intre noi...si gata,.. Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea are urmatoarele "obligatii": ne face mancare (pe care tot ea ne-o aduce ca noi suntem prea nesimtiti sa ne deplasam); calca toate rufele si trece din cand in cand (saptamanal) si face curatenie in casa. Despre mine niciodata nu a comentat nimic, imi ia apararea de fiecare data, indiferent daca am sau nu dreptate (fata de fiu-sau). V-o imprumut?[:D] in plus, vine rar sau aproape deloc in vizita daca stie ca suntem acasa, sa nu ne deranjeze. Adina+BB36W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Adina Iulia, vrem si noi! A mea socrela e de treaba, dar vb infiorator de mult si e tare barfitoare. Gateste f.bine si ne mai ajuta dar eu o evit din cauza melitei. Cat am fost gravida chiar am evitat-o tare ca era gravida si nevasta fratelui ei si in loc sa ma intrebe pe mine ce fac imi povestea non stop ce face cumnata-sa (ce-i drept eu am avut o sarcina usoara si ea una plina de probleme). Acum in loc sa se uite la nepoata-sa cat e de frumusica si perfecta imi povesteste de nepotu-su (copilul cumnatei) cat e de gras. Si ma mai enerveaza ca uneori cam incearca (nu reuseste niciodata) sa ne conduca viata... Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ai nimerit cu subiectul asta. Parerea mea despre soacre? Sa nu locuiesti cu ele si e totul ok. A mea sta la 200 km departare si tot reuseste sa ma enerveze. E genul ala - face totul pe dos. Isi vede nepotul de cateva ori pe an, iar atunci il indeamna sa sara-n balta si noroi, sa bata, sa tipe ca "daca nu, e mototol" sau "vrei sa ma urasca?" Plus ca "ma inteapa" tot timpul. Multa vreme m-am facut ca nu aud, ca nu pricep ce zice, dar n-a fost bine asa. Acum daca-i spun ce gandesc, nu-i convine. Ce parere aveti despre o astfel de soacra? S-auzim de bine! Bub
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o soacra! Este o doamna, se mentine in forma, este destul de moderna, gateste bine, si incearca sa aibe cat mai mult grija de noi. De multe ori ne sufoca, si o mai refuzam. Ne cumpara tot timpul cate ceva, dar cum a spus si Acina, nu tot timpul sunt pe gusturile noastre. Locuiesc in acelasi oras cu noi( slava Domnului ca-n alt cartier)si nu scapam sa mergem duminicile la masa de pranz. La capitolul "obligatii" s-a oferit de cateva ori sa ma ajute la curatenie, ne mai calca din cand in cand rufele, si trimite si cate o gustarica. Am nevoie de o soacra, care, doar sa plimbe copilul ca sa-mi pot face si eu treburile. Conteaza mult! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...