Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele am o soacra sa imi traiasca. Imi cumpara toale super sexi si la moda. E o doamna ma ajuta daca am nevoie de ceva, discut cu ea absolut orice. Il suspectam eu pe al meu ca ma insala ca primise un mail de la una etc etc Pe cine am sunat? Pe soacramea.O gramada de lucruri face pentru mine. Eram o data bolnava si ea ma spala prin locurile hai sa spun sensibile. Ah si faza cu barbatul care nu se poate desfasura in casa cu taicasu. Al meu e asa si asta nu din cauza faptului ca nu se inteleg ci pur si simplu pt ca il respecta foarte mult si parca e o chestie de genul sa nu il dezamageasca. Nu stiu daca am exprimat chiar asa de bine simtamantul dar il inteleg.[amoras] aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lia
.... nu pot sa nu ma gandesc cu groaza la faptul ca am un baietel si ca-ntr-o zi voi deveni eventual soacra "numai buna" de urat.trista perspectiva...
[:D][:D] Dragä Lia, asta depinde NUMAI de tine!!!...nu stiu de ce iti vezi viitorul asa de negru!!![:D] Eu am si bäiat, si fatä, dar sint convinsä cä voi fi cea mai tare soacrä din parcare!!![:D] Pupici de la Cami. Valeria??? eu m-am inteles cu soacra mea mai bine decit cu mama...mi-as fi dorit sä fie invers, dar din päcate asta e realitatea!! Cu mama nu mai am de 9 ani nici o sperantä cä se va indrepta ceva, deoarece m-a päräsit mult prea devreme...sä-i fie tärina usoarä...[q] La inceput nu am avut nici eu usor cu soacra ( care incä nu-mi era soacrä pe bune deoarece nu aveam un "statut" de la primärie!!!) si pe deasupra aveam si concurentä [:D] pe cumnatä-mea, Miuta, care era aia cu statutul si care era cea mai tare gospodinä din lume!![:D] Citeodatä imi uita si numele si mä striga Miutaaaa....[bang]...eu am täcut si am inghitit totul ( mai erau si alte chestii ) si m-am purtat foarte normal, deci, asa cum sint eu de felul meu. Inainte sä mä cäsätoresc cu fiul ei, m-a rugat sä-l conving sä nu mai plece din tarä, la care eu i-am spus cä-mi pare tare räu, dar eu nu fac asa ceva!!!...este alegerea lui si i-o respect si plec cu el si in Alasca dacä e cazul!! Dupä ce am rämas gravidä, am stat la ei acasä si atunci m-a cunoscut mai bine...pinä atunci fäceam "naveta" de la mine, la ei de vreo 3 ori pe säptäminä, iar la tarä mä duceam de 2 ori ( la ai mei ) Are si ea defectele ei, dar nimeni nu-i perfect!!!...eu am acceptat-o asa cum e, cä am considerat cä are mai multe calitäti, decit defecte!!....sau mai bine zis, am vrut sä-i väd numai calitätile!! Vreau sä spun, cä ne cunoastem de 19 ani, dar ea l-a certat mereu pe sotul meu, chiar si dacä nu avea dreptate [:D]...ii spunea: "bäi bäiete, sä-i multumesti lui Dumnezeu cä ti-a scos in cale asa o fatä bunä si desteaptä, si muncitoare..." si asa mai departe [:D]..." si dacä aud vreodatä cä o superi, ai de-a face cu mine!!"...[:D][:D][:D]...mie imi cresteau cornitele intre timp [:D][}:)] Cind mergeam in vizitä in Ro, imi povestea ea cum se läuda cu nora ei mai micä ( adicä cu mine ) pe la toate vecinele si pe la oamenii de la cozile pe la care stätea...lumea ii zicea cä ce mä laudä atita, cä nu cred ei cä e chiar asa, dar ea isi sustinea cu tärie spusele, intärind cu completarea cä ästa e adevärul si ar bate-o Dumnezeu sä spunä altceva despre nora ei. Jos päläria!!! Adevärul este...si nu mä laud...cind veneam in "concediu" in Ro, eu eram aia care repara usa de la cuptor, inchizätorile si clantele care nu mai functionau, rezervorul de la WC, dusul, ba chiar am curätat de vopsea toate ferestrele, cä intra apa de ploaie, le-am chituit bine de tot si le-am vopsit...au tinut cel putin 10 ani de atunci!!...iar vecinele care mä vedeau cocotatä pe ferestre o intrebau: "coanä Stelooo, ti-a venit nora de la Berlin ca sä-ti repare ferestrele???"...bäteau apropo la fiul are stätea la numai 5 minute de mers pe jos de la ea...päcat!![bang] Cert este cä si eu am iubit-o si o iubesc tare mult. Astä varä, cind am fost in concediu la mare, ea de-abia se mutase la cumnatul meu, cä ne-a fost fricä sä o mai läsäm singurä in casä dupä ce a murit socrul...este si bolnavä si era deja periculos sä mai stea singurä...am vizitat-o si la venire, si la plecare, dar nu mai era ca inainte, cind ne duceam la casa ei...cind am plecat spre Berlin si ne-am luat rämas bun, m-a tras deoparte, si ea, care se dädea tare de fatä cu toti mi-a spus:" mi-e tare greu mamä acolo...ei se poartä frumos cu mine, sau incearcä mäcar, dar simt cä nu e asa...nu pot sä vorbesc cu nimeni altcineva despre asta, in afarä de tine... tu esti fata mea pe care mi-am dorit-o si nu am avut-o niciodatä, dar acum o am si o iubesc tare mult!!!" i-am promis cä am s-o iau si la noi cit pot de mult ( de regulä 3 luni, dar o scot peste granitä si o bag inapoi si mai stä incä 3..asa stä o jumätate de an la ei si o jumätate la noi...cä deja au fäcut nas cä acum stä pe capul lor!!! ) Mi-a pärut asa de räu de ea, cä am plins incä o orä, dupä ce m-am despärtit de ea!! A fost de mai multe ori la noi si a stat max. 3 luni cä mai mult nu a rezistat...m-am mai enervat eu citeodatä, dar nu i-am arätat...cert este cä am reusit sä o conving sä mänince mai sänätos...asa ca mine...[:D]...si dupä ce a plecat acasä la ea, mi-a zis la telefon cä gäteste tot asa si nici nu mai are nevoie de medicamente...asta m-a bucurat enorm!! Vezi??...mai sint si soacre, care ascultä de nurori [:D][:D][:D] Sper cä nu te-am plictisit cu povestea asta, dar este vina ta!!!...tu ai vrut-o!!![:D] Pupici de la Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa stric atmosfera. De 10 ani am cu acte in regula o soacra cu 3 nurori. Vreo 5 inainte era o mama de baiat care nu ma placea. De vreo 7 ani a uitat cind i s-a nascut baiatul. Iar de vreo 5 ani a uitat si de celalalt. Sa-mi traiasca si sa va traisca si voua, e mama sotului meu si el o iubeste. Parintii si copiii nu ii alegem, ii iubim. There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[poc][poc][poc]FARA SOACRE VA ROG FRUMOSSSSS[poc][poc][poc] Socra mea este din Colombia [hot]si vreau sa va apun dragele mele ca ii trancane gura NON_STOP[haibat][B)] , nu are ea liniste deloc.De cite ori imi plinge bebelicul incepe:aoleu ce are baiatul? aoleu o avea temperatura? aoleu sa mergem la doctor? aoleu nu poate sa respire cum trebuie?aoleu de ce gingure de pe acum?aoleu diseara la baita ii facem nu stiu mai cum?aoleu si aoleu si iar aoleu...nu mai va zic ca sotul meu are 28 de ani si daca pleaca vreo data de acasa fara sa o pupe face crize,sau sa ii spuna ca o iubeste, plus foarte multe chesti care nu imi vina a crede ca am fost de acord sa vina sa locuiasca cu mine 6 luni de zile, eu am crezut ca ma ajuta si pe mine cu baiatul dar de unde tot ce face este ca se roaga la bunul Dumnezeu ca copilul meu sa fie sanatos si in rest trancane de diminata pina seara, sotul meu ia spus ca nu vb spaniola si ca nu inteleg ce zice , dar ea vb cu mine ca si cum ar vb mama pe romaneasca cu mine[cusca]......[:(!]Offf este greu cu socra la usa casei, ca daca face ordine prin casa pune totul anapoda si mai bine sa nu faca, daca o pun sa imi dea si mie cu matura (ca aspiratorul este mare si greu)nu da cum vreau eu asa ca mai multi draci imi face...in fine pleaca ea peste 4 luni si sper sa vina mama din ROMANIA SA VADA SI SOTUL MEU CE INSEAMNA SOACRA LA USA CASEI[pk]... [:D]Acum dupa ce am scris atitea despre socrela mea stau si ma gindesc cind baiatul meu se va insura asa va zice si nora mea despre mine[hopsieu] [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e inca soacra oficiala, ca noi nu suntem cu "acte", dar e suuper! tot truso-ul lui bb e luat de ea, lucruri f bune si de calitate si nu o dau banii afara din casa. cand am nascut, ea s-a trambalat de la 2000 de km, si-a sacrificat concediul, a venit sa ma ajute cu bb si la spital, ea a dat spaga la doctor ( ca eu muream de jena!), ma inteleg cu ea mult mai bine decat cu mama, care nu s-a deranjat sa vina de la 350km nici pana acum. imi cumpara o gramada de lucruri si toate la moda, are un gust desavarsit, il cearta pe calin daca ma plang numai cu o vorbulita ca nu ma ajuta! daca e prea pisaloaga isi cere singura scuze si se autointituleaza "woody"[:D] uneori regret ca fi-su nu ii seamana decat in foarte mica masura! eu o ador! si sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si viata lunga! Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea este o femeie nemaipomenita, pe care o iubesc din tot sufletul si o admir la fel de mult. A facut tot ce s-a putut face pentru copiii ei (inclusiv faptul ca sintem aici ii apartine in mare masura), iar pentru mine a fost un mare sprijin – am locuit un an si jumatate la ea, cit am fost gravida si primul an de viata al Agatei si a fost suuupeeer. Mai rasfatata ca atunci nu m-am simtit niciodata in viata mea. Abia astept sa vina la noi! Drept multumire pentru tot ce a facut pentru sotul meu si pentru mine, am facut o fetita frumoasa care seamana aproape numai cu ea! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea soacra este la distanta mare,dar cand eram in Ro. avea defectul de a venii in vizite la noi, dupa o ora de cand soseam de la servici. Nici ca apucam sa mancam ceva bine, sa ne facem comozi in casa, ca tzrrrrrrr soneria la usa , si cine era???: Socrela cu socrelu' in vizita! Ma ofticam de muream pentru ca de multe ori efectiv ne culcam un pic pentru ca veneam obositi de la servici si atunci pac o vizita e asta! Se mai baga ea asa prin culise prin viata noastra pana am pus lucrurile pe fata la punct si parca s-a mai pototlit. Dar acum de am fost in Romania, parca mi-am simtit nitelus sotul scolit in unele chestii, dar i-a trecut repede odata ajunsi aici,am avut grija sa-i scot din cap ideile mame-si. In rest nu este chiar asa de rau intentionata, dar trebuie reamintit mereu ca totul este in niste limite pe care nu-i dau voie sa le treaca. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by camelia-daniela
quote:
Originally posted by Lia
.... nu pot sa nu ma gandesc cu groaza la faptul ca am un baietel si ca-ntr-o zi voi deveni eventual soacra "numai buna" de urat.trista perspectiva...
[:D][:D] Drag$B!&(BLia, asta depinde NUMAI de tine!!!...nu stiu de ce iti vezi viitorul asa de negru!!![:D] Eu am si b$BgJ(Bat, si fat$B!&(B dar sint convins$B!&(Bc$B!&(Bvoi fi cea mai tare soacr$B!&(Bdin parcare!!![:D] Pupici de la Cami Pupici de la Cami.
hehe....tu esti optimista,ca de fapt exista sanse sa faci eforturi si sa obtii reactii de genu' "e fata buna,da' sta cam aproape pentru gusturile mele",sau "ma sufoca pur si simplu,uof,m-am saturat"...[:D] Drept pentru care cred ca parerile si convingerile optimiste pe care le posezi la momentu' de fata ar putea sa fie diferite de perpectiva reala a viitorului de aur, din motive total independente de vointa ta[:D].La varianta asta "fericita"ma gandeam cu "satisfactie",dupa ce-am citit ce au povestit unele fete despre soacrele lor[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...