Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacre


Recommended Posts

Dar de socri nimic?La mine sunt cam pe aceeasi unda amandoi.Noi am stat cu ei cam un an dupa ce ne-am casatorit si a fost un calvar.Nu aveam voie sa intind rufele odata cu a ei ca o certa socra-miu ca nu erau albe ca ale mele,ci gri(ea spala colorate cu albe),nu aveam voie sa ii folosesc masina de spalat caci se strica daca o folosesc la 80-90 grade,ea o foloseste numai la 40 grade indiferent ce spala,imi ura florile,le mai gaseam uscate sau jumulite,ii fura sotului meu sosetele,maieurile si chilotii deabia cumparati de mine de pe sarma si ii inscriptiona cu N ,initiala lui socra-miu si se jura ca ea le-a cumparat;el,baga des intrigi intre noi ca sa ne certam ,noi studenti ,neavand bani atunci ,ne obliga sa platim tel,gunoi ,gaze,etc -ne baga facturile pe sub usa-si ne ameninta ca daca nu platim ne da afara si sa zicem mersi ca nu ne ia chirie,nu a vrut sa vina sa vorbeasca cu mama inainte de nunta ,cica daca vreau sa ma marit sa vina mama sa vorbeasca cu ei astfel ca ei nu au stiut nici data nuntii pana mai tarziu.Nu va spun ca l-au facut pe sotul meu prost si nu o sa fie in stare sa ia la facultate niciodata ,cu alte cuvinte in loc sa-l incurajeze ca sa faca ceva mai mult decat ei in viata ei il trageau in jos,iar cand am intervenit eu si l-am incurajat m-am ales cu vorbe "sfinte".Si ar fi multe de povestit dar deja m-au apucat dracii.........Noroc ca am un sot nemaipomenit ,desi s-a chinuit sa iasa de sub influenta lor.Acum sunt asa de suprafata,nici nu ne certam ,nici nu ne iubim,ii evitam pe cat posibil si in vizite nu prea vin ca le-am pus oarecum interdictie,asa ca vin o data la cateva luni si atunci suna inainte(de obicei nu sunau ,ne trezeam cu ei peste noi ). Asa ca ma bucur pentru voi ca ii aveti la mare distanta si nu aveti cand sa va certati caci eu i-as trimite in Laponia dupa Mos Craciun,poate pe acolo sunt de ajutor cu ceva! M.DRAGU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce nu pricep io , este motivul pentru care val77 a deschis subiectu'. A nu se intele gresit , nu am nimic impotriva subiectului sau a lui val77 , da' din cate stiu eu , ea nu are soacra. E ca si cum as deschide eu un subiect despre - sa zicem- gemenii mei ( pe care nu -i am).. In rest , toate bune. Va doresc o zi frumoasa si soacre meleabile nu [consti]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by Adina Iulia
Soacra mea are urmatoarele "obligatii": ne face mancare (pe care tot ea ne-o aduce ca noi suntem prea nesimtiti sa ne deplasam); calca toate rufele si trece din cand in cand (saptamanal) si face curatenie in casa. Despre mine niciodata nu a comentat nimic, imi ia apararea de fiecare data, indiferent daca am sau nu dreptate (fata de fiu-sau). V-o imprumut?[:D] in plus, vine rar sau aproape deloc in vizita daca stie ca suntem acasa, sa nu ne deranjeze. Cam asa este si soacra mea ! apropos si pe mine ma cheama Adina iuliana ,,,,, ] ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
quote:
Originally posted by PITI
ii fura sotului meu sosetele,maieurile si chilotii deabia cumparati de mine de pe sarma si ii inscriptiona cu N ,initiala lui socra-miu si se jura ca ea le-a cumparat; M.DRAGU
Vai, Piti![:-)))][:-)))][:-)))] Adina+BB36W asta da nebunie!!!!! fa i o poza
ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MonicaGj
Ce nu pricep io , este motivul pentru care val77 a deschis subiectu'. A nu se intele gresit , nu am nimic impotriva subiectului sau a lui val77 , da' din cate stiu eu , ea nu are soacra. E ca si cum as deschide eu un subiect despre - sa zicem- gemenii mei ( pe care nu -i am).. In rest , toate bune. Va doresc o zi frumoasa si soacre meleabile nu [consti]
Daca asta o preocupa.... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MonicaGj Posted - 04/02/2004 : 11:27:28 -------------------------------------------------------------------------------- Ce nu pricep io , este motivul pentru care val77 a deschis subiectu'. A nu se intele gresit , nu am nimic impotriva subiectului sau a lui val77 , da' din cate stiu eu , ea nu are soacra. E ca si cum as deschide eu un subiect despre - sa zicem- gemenii mei ( pe care nu -i am).. In rest , toate bune. pentru ca sora mea are foarte multe probleme cu ai soacra si nu poate ajunge la nici/o intelegere cu ea si sunt multe alte persoane care s/au plans de soacrele lor si vreau sa aflu daca marea majoritate sunt asa de acre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...