Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stau si ma gandesc de ieri [V] daca sa va spun de soacra-mea sau nu. Dar va spun ca sa vedeti si voi ce inseamna prostia omeneasca. Soacra mea a fost moasa de teren, d-aia cu 7 clase si cursuri igiena de 3 luni. Cand am intrat prima oara in casa lor nu stiam daca sa fug sau sa ma duc direct la baie sa ma "cert" cu wc-ul. Mizerie mai mare nu am vazut in viata mea. Gandacii erau colocatari. Sfaturi primite de la ea:in alea 4-5 zile "cu probleme" lunare nu ai voie sa te speli deloc, nici macar dus sa-ti faci, ca te imbolnavesti; baie se face doar o data pe saptamana, ca sa nu racesti; pe dinti te speli doar daca mananci usturoi, altfel dantura se curata singura de la saliva; ca sa eviti o sarcina nedorita (de ea) foloseste sapun Cheia, etc.[ups] Acestea erau o parte din sfaturile ei, pe care le-a impartit la toate pacientele. In plus blesteama toata ziua, si nu vede sa citeasca, dar vede de le et.7 ce culoare de par are baba de pe banca din fata blocului. Doamne pazeste de astfel de specimene!!!!!!!!!!!!!!!!!![neand] Elly si bb Dariutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He He He si voi ziceati ca a mea este......... ca imi fura rufele de pe sarma ,dar vad ca Elly are una si mai si.Eu nu pot sa spun decat ca este vai de ele si ma bucur ca cel putin sotul meu nu seamana cu ea .Ce noroc aveti unele de niste mamici-soacre dulci,iubitoare,de ajutor .La mine nu vine niciodata soacra-mea si nu ma ajuta cu nimic si sa nu credeti ca nu am facut tot posibilul sa ma apropii de el/ea ,dar nu s-a putut in nici un fel.Sunt stilul de oameni care ar fi super multumiti sa nu iesi din cuvantul lor,tot ce castigi sa le dai lor si sa te "intretina" ei ,asta in cazul in care nu se duc toti banii pe facturi -lumina,gaze,tel,gunoi . M.DRAGU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elly. mi-a stat mintea in loc. Parca te-as intreba daca acestea s-au intamplat in secolul trecut , dar totusi ma gandesc ca au fost posibile acum in zilele noastre! astfel de specimen nici la categoria "soacre" nu cred ca intra!! Multa rabdare si putere iti doresc! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeleu, mai fetelor, atentie ce ziceti de soacre ca-n 20 de ani va vine randul [mariaj]. Si o sa vedem voi atunci ce vor zice altii despre voi [duel]! In ce ma priveste sunt singura si unica nora pentru soacra mea, nu are cu cine sa ma compare asa ca nici discutii nu se isca. Pentru binele familiei mele sper sa o tinem tot asa (solidaritate feminina obliga) pana la adanci batranete. "Fiti barbate Mitelo", Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soacra mea e femeie buna. nu ne deranjeaza cu prezenta decat atunci cand o chemam noi, ne calca rufele, ne ajuta cu mancare din cand in cand. nu pot sa spun ca e perfecta, are ea micile ei hibe, dar luata per ansamblu, e o soacra buna, si nu se baga in familia noastra! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si eu despre soacra mea:e cam in virsta,dar in putere,munceste mult(sta la casa)gateste excelent si de toate,iubeste f. mult copii(primul fiind nepotica ei,iar urmatorul pe cel din burtica),vara merg eu cu fetita la ea iar iarna mai vine la noi si ne ajuta cu mincarea si cu fata,ne trimite pachete cu mincare buuuuna si de obicei si"prajitura pt.Ana"(adica moi),cit timp am fost gravida si am stat la ea imi facea toate poftele,nu ma lasa sa ridic caldarea cu apa sau sa car sacose grele de la piata.E o femeie f.curata,la ea in casa toate sunt la locul lor,tot ce i-am cerut mi-a dat(lucruri pt. casa).Acuma vine si cealalta parte:tot baiatul e mai presus de orice,desi uneoti aveam impresia ca tine mai mult la mine decit la el(e de inteles fiind singurul ei copil) Cam atit1 [mamica]Teodorei[gravi]in 13 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soacra-mea sta la vre-o 200 de m departare de noi. cu toate astea nu are voie sa vina neinvitata la noi. desi acum vre-o 2 saptamani cand al meu iubit era plecat prin tari straine ea a trecut pe la mine ca nu cumva sa ma plictisesc singura, sa-l parasesc pe al meu iubit si sa plec in Romania..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...