Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Simona, crede-ma ca si eu sint lenesa. Mi-a mers prea bine inainte de a avea copiii, am fost casatoriti 3 ani inainte de a avea copiii, o casnicie super-fericita, fara griji si probleme, ca-n rai. Numai ca desi fiind in rai ne lipseau ingerasii! Si n-am stiut-o pina nu au venit la noi. Cind ne-am hotarit ca vrem copii, ne gindeam la unul bineinteles, dar cred ca D-zeu stie mai bine ce putem noi si ce avem nevoie. Pe linga tratamentul care l-am facut, s-a mai adaugat si faptul ca si eu am gemeni in familie, si soacra mea e geamana. Tot vroiam noi trei copii, doi baieti si o fetita, dar vad ca D-zeu a hotarit sa ni-i dea pe toti odata. Si nu ne plingem!!![bum]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mama soacra... Aici parca au alta mentalitate, parintii isi vad mai putin de problemele copiilor, iar daca vor sa vorbeasca despre problemele sau viata conjugala, este o decizie proprie. Poate ca este mai bine asa. Cata vreme nu-si baga nimeni nasul in casa noastra eu sunt multumita. Sunt suficient de matura cat sa-mi rezolv eventualele neintelegeri si nu-mi trebuie sfatul mamei sau soacrei. Ne vizitam rar, ce-i drept, dar atunci cand ne vedem ne purtam frumos si suntem ca 2 prietene. Va pup si viata usoara din partea soacrelor Ana [gravi] 19 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea e o dulcica. Ne ajuta atat de mult (fara sa ne sufoce) incat nu stiu ce ne-am face fara ea. Sunt mai apropiata de soacra mea decat de mama. Sta foarte aproape de noi si daca lipsim mai mult de 3 zile a patra zi cand intram in casa ii dau lacrimile. Am creat o adevarata traditie ca duminica sa se adune toti fratii sotului meu (3 la numar) cu consoartele si sa mancam toti. Nu pot sa va explic cat de fericita e ea atunci!!!!!!!!!!! I-am spus "mama" din prima zi si nu pentru ca mi-a impus cineva sau pentru ca "asa se cade", ci pentru ca asa am simtit. Cineva spunea ca cea mai buna soacra, e aia moarta. Eu nu cred asta. Am auzit in schimb, ca mamele de baieti care nu au fete, sunt mai dure. Eu sunt fericita. Am o soacra o bomboana!!!!! Sa-i dea Dumnezeu sanatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o soacra bunaaa ... sa stea la ea acasa! Ii cam place sa ne planifice ce sa facem noi in viata, nu de alta dar nu stim ce sunt alea ca "greutatile in viata", si credem ca tot ce zboara se mananca![bang][bang][bang] La inceput chiar ma consumam asa... in mine, dar m-a linistit baiatu' ei[:D], sa nu mai pun la inima ce zice! Noroc ca sta mai departe de noi (nu mult, dar suficient - 70 km) si nu ne vedem prea des! De ex. nu ne-am mai vazut de la Craciun! si nici sotu nu zice hai la mama![amoras]Ce mult il iubesc! Pe de alte parte, spune ca ma iubeste tare mult si ca ma simte ca pe fata pe care nu a avut-o! Ma lauda la toate surorile ei ca ce nora buna si cumunte i-a dat Dumnezeu ( asta ca o las sa vb fara sa o contrazic, ii mai dau si apa la moara - iar cand e sa fac ce trebuie fac tot ca mine si barbatu' meu![:D][:D]) Nu cred ca are intentii rele... dar ea este invatata sa fie ascultata!De' a fost primarita vreo 10 ani ! la ea ce spune tre' sa se indeplineasca! Numa' ca de la o vreme cred ca inceput sa isi dea seama ca vorbeste la pereti cand imi spune sa fac ceva si eu fac cu totul altceva..., ca a mai rarit-o cu sfaturile![:D] In rest e femeie buna ca nu ne streseaza cu telefoanele si nici cu vizitele! De la cununie nu a mai fost pe la noi! Si au trecut 2 ani![bis] Va pupic pe toate! [pup] Nally
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am soacra buna [cool]. Nu se baga in nici un fel in deciziile noastre, le accepta asa cum sunt si nu baga strambe de nici un fel. Chiar ma intreaba pe mine daca baiatul ei e baiat bun [:D] si daca nu, sa-l trag de urechi [neand] Plus ca sunt nora cea mai iubita [olala]. Din 5 nurori si gineri [^] Cat am stat la ea (vreo 3 luni), ma astepta cu masa pusa, lucrurile spalate si calcate. Ma simteam si prost, incercam sa o ajut cum pot, dar ma invarteam mai fara folos pe langa ea [:D] Sunt norocoasa :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am o soacra "buna" nu se baga intreburile noastre, dar nici nu o intereseaza decit perdoana ei, si nimic altceva, concureaza cu noi nurorile la toale, nu poti sa-mi cumpar nimic, ca top si ea, de dat noua ninic, nimic, ca n-are... pentru noi desigur..... numai, si numai pentru ea... foarte, f,f, rar pentru nepoti, de soacra mea e patroana, cistiga cit noi doi la un loc dar ce folos ca nu-i pasa de copii, ba chiar ne invidiaza pe noi pentru orice realizare... concluzie e o scorpie in haine scumpe si fara pic de inima
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...