Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sept- Oct- Nov 2002


Recommended Posts

quote:
Originally posted by carina
Oare nu mai sunt pe forum copii nascuti in perioada asta? Eu nu pot sa cred. Haideti fetelor puneti manuta si scrieti-ne si noua despre ei. Anda si bebelusa Carina cea nazdravana http://community.webshots.com/user/andamihai
Carina-mandarina nascuta pe 17.09.2002. Super energica, 82 cm, 12 kg. Danseaza, topaie si tipa toata ziua. A mers mai greu pentru ca a avut o problema cu piciorusele despre care am mai povestit. Acum are o pofta nebuna de recuperat parioada pierduta. Inca nu are siguranta de a merge singura prea mult asa ca ne cocoseaza pe noi. Probleme cu crizele de personalitate-avem Probleme cu somnul-avem. In rest e cel mai dragalas copil. Pupici, Nadina si Carina-mandarina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi-am facut putin timp si m-am apucat de scris. Carina s-a cam imbolnavit: a facut viroza si are membranele timpanice congestionate si ia antibiotice si nu avem voie afara, lucru care o scoate din sarite. Tot incearca easa ne convinga sa iesim: isi aduce haine, cizme, caciula si repeta intr-una hai pada (hai la zapada) dar cum nimeni nu o baga in seama se tranteste de2 ori pe jos si se reintoarce in camera ei sa se joace. Hai sa va intreb ceva: ai vostri prunci cum isi iau medicamentele ca domnisoara mea face circ: nu numai ca refuza sa le ia ca asta nu ar fi nimic, dar isi provoaca voma. Daca ii dau cu seringa e cel mai rau ca probabil jetul ei ii e de mare ajutor in provocarea vomiciului. Daca ii distragem atentia imediat dupa ii trece si sta linistita, dar uneori isi aminteste si vine la noi se uita infuriata si o vezi cum se stramba decateva ori si vomita. Voi aveti probleme de astea? Ea nu numai la medicamente face asa ci la orice chestie care nu ii convine. A avut o perioada cand nu vroia sa doarma la pranz si dupa ce o puneam in pat dura 5 minute si se auzea din camera ei pocinogul. Anda si bebelusa Carina cea nazdravana http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandarinuta a facut laringita pen ca a tipat pe afara. Nu are febra,insa are o voce super groasa, care o amuza si pe ea. Nu stiu cum sa facem sa o convingem sa nu mai tipe, pentru ca ii place atat de tare noua ei voce incat urla toata ziua. Daca nu ii plac siropurile incercam sa i le dam in suc de fructe. Sanatate maxima, Nadina si Carina-mandarina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teodora mea,la inceput,o tineam cu forta si-i dadeam med.,la fel cu seringa(de 2 ori i-am dat Augmentin si am pastrat seringa pt.ca este subtire si rotunda la capat,astfel nu o raneste daca cumva se zbate),dar in ultimele zile de tratament cum vedea seringa cum fugea in camera si se aseza pe spate,gata sa primeasca med.,asta numai ca sa nu o mai tinem fortat.Cu toate astea cred ca daca ar urma un trat. peste ceva timp,tot fortat ar lua la inceput,dupa care...stii povestea. [mamica]Teodorei[gravi]in 14 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai cine sa vada subiectul ascuns asa de bine pe aici? abia am remarcat ca e 2002 si nu 2003 sau 2004. facem si noi o extensie mica pt ca MAria s-a nascut pe 4 dec 2002. Cate kg si ce inaltime are nu mai stiu pt ca are o pasiune nebuna dupa cantare si le-a distruss pe toate, iar la dr cred ca ne urasc la cat l-am zguduit si pe ala. de mers merge de la 11 luni, mananca tot ce prinde de am ajuns sa o tin la regim ca sa nu se ingrase, danseaza imediat ce aude muuzica si nuu-i mai tace gura. Zice tati, haidi (asta e moldovenesccul de la haide...deh mami e moldoveanca), arde (stie de la aragaz)si de vreo saptamana repeta ca maimutica unele cuvinte. Iubeste masinutzele si carticelele pe care i le-am explicat de o suta de ori.... si cea mai mare supriza e ca i-a spus lui taica'su la telefon duminica trecuta:"haidi tati cas odat" . O sa ziiceti ca sunt nebuna si un copil asa mic nu face propozitii dar mai erau 3 persoane de fatza si toate jura ca au auzit acelelasi lucru! Va pup Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ne-am mai inmultit. Marina: sa stiu ca eu te credca si mie mi se pare uneori ca printesuca mea spune propozitii dar ceilalti spun ca-s nebuna. Cand se trezeste mereu intreaba: indetati (unde-i tati). Deja se simte mai bine, nu mai tuseste si mananca mai bine. De azi am inceput sa ne uitam full time la desene animate (adica vreo jumate de ora) ca inainte nu se uita mai mult de 2-3 minute. Si ne uitam la ele in timp ce mancam si iata ca activitatea cea mai grea pentru amandoua devine mai placuta si mai linistita. Ai vostri cum mananca? Tot cu urlete si tipete sau pacaleli? Anda si bebelusa Carina cea nazdravana http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, cand va aud ca ai vostrii copii mananca de va e frica sa nu se ingrase, ma apuca [bang][bang][bang]. Pentru ca al meu, desi e ditamai omul, nu mananca decat tot mancarici pasate. Cand era mic, mai ciugulea de la noi, dar nu prea avea voie, dar acum, daca incerc sa-i dau o bucatica de ceva, face o figura de zici ca-i arat carne cruda sau mai stiu eu ce altceva. Si bineinteles ca nu vrea. In schimb biscuiti si chipsuri ar rontai toata ziua. Nu stiu ce sa-i mai fac sa manance si bucatele mai mari, desi am incercat toate trucurile posibile. Dar nu ma las...! Sa auzim de bine! laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Si ale mele sunt mancacioase. Sa le vedeti cand trebuie sa pape... Eu, ca sa le pot da la amandoua odata, le pun intr-un carucior dublu pentru gemeni (de cand mi s-au ridicat in scaunelul de masa nu mai indraznesc sa le dau astfel). Deci, cand e gata papica, mititelele mele se urca singure in carucior. Sunt asa de dulci! Bineinteles, primesc si ele o lingurita, eventual si o farfurioara (goala[:)]). Le mai las sa ia cu lingurita lor si din farfurioara cu papica, dar nu intotdeauna continutul ajunge la gurita. In general, nu fac mofturi la mancare si papa bine, fara pacaleli sau alte trucuri. Sper s-o tinem tot asa! Oricum, daca nu vor sa pape, orice as face, e tot degeaba! Iar daca se satura stiu sa ne dea de inteles atat de bine! [pup] [pup] [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...