Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sept- Oct- Nov 2002


Recommended Posts

VOM FACE SI NOI O EXTENSIE MICA ,VLADUT E NASCUT IN 26 AUG 2002 SI VREM SA INTRAM SI NOI IN ,,CLUB''.SE PARE CA TOTI SUNTEM PUTIN RACITI-IA SI EL ANTIBIOTIC DAR PROBLEMA E F.,,GRAVA''-CA NU MAI IESE AFARA SI DOAR COMPUTERUL SI JUCARIILE NE CAM PLICTISESC.EL E SUPER ENERGIC O CLIPA NU STA LINISTI DAR M-AM MAI PLANS PE FORUM CA PERSONALITATEA E PROBLEMA NOASTRA.DACA NU FACI CE VREA EL INSISTA SAU PLANGE...ASA CA ASTEPT CLIPA CAND VA INTELEGE DE CE NU SE POATE FACE UN ANUME LUCRU...VA PUPAM PE TOTI SI NU UITATI VLADUT E SEFU-E CEL MAI MARE DIN CLUB-[hot]PUSI SI TAI TAI!!!! MONY&VLADUT vm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura inseamna ca se pot lua copii nostri de mana ca nici Carina nu le are cu mancatul. A avut o perioada in care manca sandvis, dar il taiam maruntel, cubulete si cu mult untuletsa alunece pe gat si sunca de deasupra era pasata cu furculita inainte. In schimb si ea ar vrea chipsuri si creale goale toata ziua (cereale cu cicolatade la nestle, dardaca le pun in lapte le scuipa de nu ma vad). Mony: si Carina are o pesonalitateeee de ma sperie uneori. Se cearta cu toti si toatedaca ceva nu iese cum vrea ea. Daca vreasa scoata de exemplu capacul la ceva si nu reuseste o auzi: mai, mai, mai urland si apoi buseste respectiva cutie cat colo, se duce o ia si o mai buseste o data. Cred ca daca ii ignori cat factreaba asta vom ajunge la un rezultat mai bun: ignorat= sa nu ii iei in brate, si le explici calm ca nu-i voie, nu-i frumos sa faca xsau y. Va mai spun o faza fdaina si nu ma mai lungesc: daca o intrebi ca e frumoasa da de multe ori din cap si zice da da da. Dar pentru cuvantul frumos e inca legat de da. Intr-o zi eram la plimbare si nu mai stiu ce-a facutde m-am enervat si inca calma o intreb: pai da-i frumos ce faci, la care ea in gura mare: DA DA DA. [bang][bang] Anda si bebelusa Carina cea nazdravana http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce a avut azi Teodora,dar tot ne tregea de mina sa ne arate nu-stiu-ce la unitatea de la PC;si se enerva si noi pe linga ea sa intelegem cumva ce vrea.Uneori mi se pare atit de capatinoasa,ca ma si intreb cu cine seamana;pina la urma a adus un CD sa i-l punem.Ce sa-i facem?Cred ca e vina lui tat'su,ca a invatat-o sa dea drumul la calculator. Dar e tot iubitica lui mami,orice ar face! [mamica]Teodorei[gravi]in 14 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandarinutza mea face 1 propozitie;"pap pete", adica papa peste. Si mie mi se pare ca e foarte,foarte desteapta, stie sa arate majoritatea partilor corpului si ii face cu ochiu lu tasu. Invata foarte repede cuvinte si imita toate gesturile si expresiile faciale. Danseaza toata ziua si e si mai bine daca are spectatori care sa o aplaude. Se lipeste de mami si ii place pupata. Avem si ceva probleme. NMu vrea sa doarma si se enerveaza teribil cand vine mos ene pe la gene, plange, tipa si vrea sa ne muste. Alta chestie care ne deranjeaza teribil e ca nu-i mai place supa si e taraboiul de pe lume pana o maninca. Revin cu stiri, Nadina, mama de mandarina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de vocabularul copilasilor:a mea fetita,de 1 an si 3 luni,zice tata,mama,apa,papa,pa,caca,mau(pisica),cau(portocala),cacu(calculator),ba(brate)etc.Dupa mine cred ca este suficient cit invata si cit de repede,si la virsta ei cred ca este numai bine. Pupici! [mamica]Teodorei[gravi]in 15 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Ne primiti si pe noi? Luca este nascut pe 9 august 2002, are un an si jumatate. Luca a inceput sa mearga pe la 10 luni, insa singur fara ajutor abia pe la un anisor. Numai ca el a invatat sa mearga in patru labe la o luna dupa ce a mers in picioare. (13 luni). Vorbeste destul de multe, insa cea mai mare batalie o ducem cu mancarea, exact cum spunea si tLaura. Nu-i place sa stea la televizor. se joaca exact cu ce nu trebuie cu cd-urile, cu florile(le rupe si pe rastoarna), se suie pe birou de unde era sa cada, a cazut cu capul in caditza cu apa de mi-a venit rau cand i-am vazut piciorusele in aer. face numai nazbatii. Ultimele cuvinte: babalita(veveritza), patata(telecomanda), patutu(papucul) amanonu(avionul), monur(bonjour!),manam(madam)teben(très bien), beaucoup, encore, amatiur(en voiture), chirii(cherie), china(crema). face si propozitii: anchito(a inchis-o), acacut(a cazut si a facut), apapat(am papat). Stie sa arate unde sunt ochii, urechile, obrajii, buricul....de fapt vreau sa zic ca nu stiu sa zica "nasul". pur si simplu nu poate, nu stie, n-am idee, insa ce-i comic este ca el arata spre nas si zice "ochii".... Il alint "cocolino", iar cand face prostioare si-l cert spune repede cocolino mama, si atunci spera sa-mi treaca repede.... cam atat despre noi, codrutza si luca(1 an si jumatate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...