Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutor pentru African


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tzeapa!! La un moment dat au fost si articole in ziare pe tema asta! Si eu am primit mailuri de genul asta de mai multe ori. Mai circula unele, tot cu un african (nu-mi aduc aminte tara) tot agricultor, care iti propune o afacere colosala..trebuie sa-i trimiti (evident!!!) o suma de bani .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:p]Draga Adina, la intrebarea "ce ma sfatuiti sa fac?" eu ti-as raspunde cu "da-mii mie" (banii), cu riscul de a fi [zid]. Lasind gluma la o parte, sfatul meu este sa stergi acel mail si sa-ti vezi de treaba linistita. Mai mult ca sigur este o TEAPA de zile mari. Africanii sint vestiti pentru astfel de tepe, le-a ajuns vestea pina si aici in Tailanda si sint atitea variante prin care incearca sa stoarca bani de te si miri ce-a putut sa le inventeze mintea. Nu ma intelege gresit, as fi de acord sa dai banii tai unei persoane pe care ai vazut-o personal si te-ai convins ca chiar are nevoie, dar asa.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
dragele mele - nu as vrea sa par nesuferita - insa se pare ca 80% din populatia Africii cu acces la internet trimite astfel de mesaje scam. Cine nu a primit inca povesti despre un cont de milioane de dolari... bla bla ... cu fiul sau vaduva dictatorului X? Eu nu cred astfel de povesti. Si ... asa cum s-a mai spus - mi se pare cel putin bizar sa uitam de copiii din Romania. Daca tot vrei sa ajuti pe cineva ... Romania este mai aproape de inima ta, totusi... [flo] [dc]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mai aduceti aminte de scrisorile din Nigeria care ajungeau in special pe la firme, ziceau ca sa le dai nu's ce cont ca vireaza nu's ce bani, ca erau mostenitori da' nu puteau incasa banii..ceva in halul asta. Acu' s-au smecherit, trimit imeil, nu mai consuma banii pe hartie si timbre si au devenit multinationali, au lasat in pace Romania s-au extins pe alte continente[:D] Si nu mai clicaiti pe toate spamurile care le primiti in imeil, mai ales daca au si attach-uri, pe de-o parte ca intra galmele si pe de alta ca ii indica expeditorului faptul ca adresa de imeil e valida. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Oana_B Si nu mai clicaiti pe toate spamurile care le primiti in imeil, mai ales daca au si attach-uri, pe de-o parte ca intra galmele si pe de alta ca ii indica expeditorului faptul ca adresa de imeil e valida. Oana_B
Dar nu putem scapa de spamurile astea? Ca io primesc vreo 10 pe zi si m-am saturat de ele ca de mere acre. Stii vreo metoda? Moka si Mokutza (3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...