Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zbor cu avionul in timpul sarcinii...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da,sigur ca se poate, daca sarcina decurge normal,de ce nu ? Si eu eram in 6 luni cind am zburat cu avionul si nu au fost probleme!! Aaaa si inca ceva:FELICITARI,Katink [cheers] sa ai o sarcina usoara ca un fulg!!! [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katink draga, eu am zburat cu avionul chiar in luna a 6-a.Ca aratam de luna a 8-a, asta-i partea a doua [:)].N-am avut nici un fel de problema, totul a fost ok. Pentru orice eventualitate mi-am luat de la medicul de familie un certificat cum ca totul e-n regula (asta pt. ca am plecat din Romania si ma puteam astepta la orice.Stiu ce spun, nu-s vorbe-n vant). Iti doresc un zbor placut si sarcina usoara! Tara si [bibe] David Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am zburat cu avionul cand eram insarcinata in 5.5 luni si nu am fost probleme, doar la intoarcere mi s-au umflat picioarele ingrozitor si am cam amortit, am avut un zbor de 7 ore, insa nu mi-a fost rau. Si eu am avut un certificat de la medic cum ca am voie sa calatoresc cu avionul pana in luna a 8-a,am avut data trecuta pe bilet, dar nimeni nu mi l-a cerut. Numai bine si sarcina usoara, Ancuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Katink,si eu am calatorit cu avionul in diferite perioade ale sarcinii si cu deja o iminenta de avort la activ. Si am facut drumuri lungi,Japonia-Rominia;Rominia-Egipt;Egipt-Japonia (cu escale la Bankook si Manila)si am fost bine. Am inteles ca dupa saptamina 36 parca,sau 38 nu mai ai voie [avion] Asa ca zbor placut si sarcina usoara pina la termen. Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet fetelor, dar nu sunt eu cea insarcinata, ci sora mea [nl] din Olanda [:D], oricum ii voi transmite gandurile voastre bune. Acuma a aflat si ea marea veste (adica e in prima luna de sarcina...)si e putin debusolata, i-am recomandat sa intre pe aici si sa mai citeasca informatii si am zis sa ii dau si eu o mana de ajutor, fiind mai veche in breazla [8D] Multumiri inca o data si va pup pe toate[flo], Katink
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...