Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Voi ati ramas cu burtica?


mirelam

Recommended Posts

Intrebarea mea nu se refera la cele care abea au nascut, pentru ca asta e normal. Ma refeream la cele care au nascut de cativa ani. Eu, de exemplu am ramas cu burtica destul de maricica la o greutate de 48 kg. La cat sunt de slaba se vede cam urat burta. Nu-i foarte mare dar cam inestetica atunci cand ma imbrac in ceva mai stramt si nu am o bluza mai lunga pe deasupra. De-a lungul anilor (am nascut acum 6 ani) am mai avut perioade cand faceam abdomene, dar nu prea s-au vazut rezultate. De cura de slabire nu poate fi vorba ca oricum sunt prea slaba. La gimnastica, recunosc n-am fost niciodata. Voi cum ati reusit sa scapati de burtica? Mirela, mamica de Andreiut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu bine am terminat cu o sarcina si m-am "apucat" de a 2-a, dar in ceea ce priveste burtica eu stiu ca nu abdomenele ajuta sa dai "painica" jos, ci alt fel de exercitii - stai intinsa pe podea si iti ridici picioarele. Incearca asa, poate intr-adevar is bune exercitiile astea. cu bebe la bord de 25 de sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am ramas cu burtica dupa nastere(si eu tot acum 6 ani am nascut)desi am luat 22 kg,pe care le-am dat foarte repede jos si fara nici o cura;ca ulterior am mai pus cateva si m-am tot chinuit sa slabesc,asta e alta poveste,dar burta si-a revenit la normal,adica s-a aplatizat,dupa.Si nici nu am fost genul de slaba,niciodata,mai degraba genul cu forme,dar fara burta.Cunosc multe tipe slabe,dar care au burtica,asta tine de constitutie,elasticitatea pielii,de muschii abdominali,deci nu-ti mai fa probleme,incerca sa faci totusi gimnastica,eu cred ca n-are cum sa nu te ajute.Eu mi-am cumparat un aparat pentru abdomene(se pot face mai multe tipuri de exercitii)AB SLIMER si se cunoaste ca fac zilnic putina miscare.Pana acum am incercat sa slabesc doar cu regim si rezultatele s-au vazut,insa miscarea e sfanta,de ce nu oi fi facut pana acum,nu stiu,de lene,asta-i sigur,oricum mai bine mai tarziu decat niciodata. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi dimineata a fost un reportaj pe Pro tv legat de dorinta mamicilor de a-si reveni la silueta dinainte de sarcina. A aparut o doctorita Adina Aleberts (nu au precizat clinica, dar cred ca o poti afla daca ii trimiti un mail Oanei Cuzino la protv) si explicau ca cea mai buna cale este masajul cel putin de trei ori pe saptaman minim 1 luna. Eu am nascut in august 2003 si sunt si mai slaba decat eram inainte sa nasc [bang] si chiar nu am facut nimic Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am ramas cu burtica,desi inainte de nastere cantaream cu vreo 19 kg mai mult...In aproximativ un an am dat jos toate cele 19kg si inca vreo doua in plus.Arat cam la fel ca inainte de a fi insarcinata... N-am facut nimic special dupa ce am nascut,ca n-am mai avut timp[:)]dar inainte de a fi insarcinata mergeam la fitness de cateva ori pe saptamana si in timpul sarcinii pana in ultima luna, am inotat macar de doua ori pe saptamana. Cred ca poti scapa de burtica daca incepi sa faci miscare. Succes![:)] Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiul meu are 6 luni si jumatate. Nu mai am burtica, dar am avut pana acum cateva saptamani: a disparut ea singura...sau sa fie kilometrii zilnici pe bicicleta in Olanda... si cand bate vantul...hm?! Nu stiu cum dar sunt tare fericita [:D]. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ramas cu burtica.Am nascut de 3 ani, iar in sarcina am pus 16 kg. pe care le-am dat jos dupa ce n-am mai alaptat.Acum am aceeasi greutate ca inainte de a ramane insarcinata, adica 54 kg.N-am avut niciodata burtica si chiar daca am nascut prin cezariana, am un mijloc de invidiat.[zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...