Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta in strainatate..


Recommended Posts

Simona, stai fara grija si nu-ti face obligatii aiurea incercand sa ajungi acolo. In primul rand ca nu se cheama la politie pe baza unui telefon... in al doilea rand, atata vreme cat tu ai acordul autentificat al tatalui, stai acasa si vezi-ti de treburile tale. Daca se crizeaza vreunul din politisti le trimiti o copie prin fax si gata! Asa si-au creat "oamenii legii" un obicei din a te chema aiurea la politie... cred ca nu au cum sa isi umple timpul... ca doar nu s-ar duce sa prinda infractori... nu asta e meseria lor, mai bine hartuim aiurea cetatenii nevinovati! Asa m-am enervat... Succes! Cu drag, Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc pentru incurajari! Am intarziat 20 minute si domnul de la politie nu m-a mai asteptat.L-am sunat din nou si a zis ca ramane sa ne intalnim maine.A zis ca nu trebuie sa ma ingrijorez,vrea doar sa dau niste declaratii.Era cam grabit asa ca nu a binevoit sa intre in detalii. Asa ca,astept pana maine!Va anunt ce s-a intamplat. Va pup,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija daca te pun sa dai o declaratie... sa-ti povestesc din experienta mea. Acu' vreo trei ani, la o groaza de timp dupa ce am facut scoala de soferi, m-au chemat la politie (cu citatie) sa dau o declaratie ca cica au reclamatii ca instructorii cer spaga pentru carnet. M-am dus, un militian burtos m-a luat in primire si mi-a pus intrebari vreo ora cat se poate de sugestive (de genul: "nu-i asa ca v-au fortat sa dati atentii?") dupa care daca n-a scos nimic de la mine am inceput declaratia. Acu' io n-aveam nimic cu fostul meu instructor de la scoala de soferi, a fost un om extraordinar si era scoala particulara, cum sa dai spaga, ca daca voiau mai mult cereau mai mult. Militianului nu i-a placut ce am scris eu, cica n-are termeni juridici, asa ca mi-a dictat alta, ca la prosti. La sfarsit mi-a zis sa o semnez si io de oftica i-am spus ca nu, ca asta-i declaratia lui nu a mea. S-a enervat si a inceput sa faca ca toate cele, m-am enervat si eu, i-am aratat legitimatia (aveam un post important intr-o institutie publica pe vremea aia) si i-am zis ca-i fac reclamatie. S-a facut mielusel dintr-o data si s-a milogit de mine (ce degradant) sa-l las in pace. Moka si Mokutza (3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...