Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cite abdomene pe zi?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La inceput dupa nastere faceam catre 5 abdomene in 4 seri (am avut cezariana shi a trebuit sa am mare grija), maream numarul in fiecare saptamana. Acuma fac 500 abdomene in maxim 15 minute. A inceput sa se vada un rezultat tare frumusel :). Vreau in Martie sa urc la 600 - 650 daca ma tzine puterile. alison7 tu nu ai zis cate faci? Sau tu acuma vrei sa te apuci de el? Da si tu ceva inf despre tine, ok? Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un fel este: stau cu genunchi ridicatzi shi ma ridic pana la jumatae, se simnte in partea de sus a abdomenului. Iar celelalte exercitzi pt abdomen sunt: intinsa pe spate cu mainile pe langa corp ridicate aproape 2 cm de pamant iar picioarele cu calcaiele in aer la maxim 15 - 20 cm pana simnt o usoara durere in muschi dupaia ma relaxex cateva secunte shi continui iara. Toate exercitzile pt burta nu dureaza mai mult de 15 min dupa acea nu beau shi nu mananc timp de o ora. Voi fetelor nu zicetzi nimic. Acuma sunt shi eu curioasa. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac si eu abdomene de 3-4 ori pe saptamina,la sala, cam 170-pe sedinta, in serii de cite 20 si 30 (trebuie sa-mi mai trag si sufletul, nu?). Le fac pe niste aparate speciale care imi solicita doar partea de sus a corpului. Dupa o luna mi s-au mai largit fustele in talie si blugii stau mult mai bine acum dar mai am de lucru pina sa ajung unde vreau eu, adica fara burtica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput cu 3 saptamani in urma .La inceput faceam 3 serii de cate 10-15 ,dimineata inainte de a pleca la servici si dupa-amiaza cand ma intorceam .Dar nu stiam ca nu trebuie sa mananc si sa beau dupa ce le fac.A doua saptamana 30 si acum am ajuns la 40 .Dar lesimt .Pentru moment nu as putea face mai .Mai adaug saptamana viitoare 5 sau 10 .Grasa nu sunt dar colaceii de pe abdomen ii urasc .Macar de as fi consecventa ! Asa ca o invidiez pe Gabriela care poate sa faca atat de multe !Bravo ei ! Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar sunteti tari de tot mai fetelor!!!![cool] Cand va aud ca vorbiti de ordinul sutelor ma ia febra! Eu abia reusesc sa fac 30 si alea cu chiu cu vai.[V] Ia sa ma abitzionez si eu! Si nici nu le fac in fiecare seara ci doar cand imi aduc aminte![:I] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...