Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cite abdomene pe zi?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by tlaura
Cine stie cum e cu abdomenele, cand ai probleme cu coloana? E voie or ba? Ca taaaare m-as apuca si eu, numai ca am niste dureri de spate...! Laura, mama lui Andrei
Shi eu am probleme cu coloana... dar de cand fac exercitzile pe o saltea, nu pe mocheta direct nu am mai avut probleme shi cand faci abdomene nu trebuie sa te arunci cu spatele de pamant, te lashi incet ca tot acolo ajungi :)... o iei incet la inceput shi o sa fie bine. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu mi-am luat aparat acasa ca si eu si prietenul meu sa facem...Eram tare incantatzi primele doua zile, iar apoi...Si de ce? Eu in prima seara am faut 10, iar el 15...si ne dureau muschii de la burta de izceai ca am facut 100...Lipsa de efort ani de zile s-a simtit...A doua zi nu am putut face mai mult de 8, si el, culmea, 5! Si dupa aceea m-am lasat pagubasa...El mai face din cand in cand, dar nu in fiecare zi...Chiar ca m-atzi convins si pe mine sa ma apuc de treaba usor-usor...O intrebare am, nu am voie nici apa sa beau dupa ce termin(nu in timp ce fac)? Ca asta e primul lucru de care am nevoie dupa...Va pup si spor la treaba! oana-cannes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Potzi sa bei apa cata vrei tu de multa in timp ce faci exercitzi 2 litri daca vrei dar dupa ce termini nu o s amori o ora fara nimic, crede-ma ca asha fac shi merge treaba. Dupa doar 3 -4 saptamani o sa vezi rezultate shi tare o sa te bucuri shi ai dupaia si tragere de inima cand vezi ca se vede ceva. Nu trebuie sa faci repede sau multe la inceput, cate potzi tu, shi 5 odata sunt deajuns. O tzi asha cateva zile shi urci la 6 sau spate nu urci niciodata mau mult de 5 odata ca faci febra shi dupaia tare greu mai potzi sa faci cateva exercitzi. Cand ajungi sa faci 100 potzi sa urchi ca 10 sau 15.. dupa cum te tzi puterile, potzi sa le faci in serei. Totul este de vointa. Daca faci intre 10 shi 15 minute de exercitzi in fiecare zi este destul. Bafta la toate shi sa ajungem cat mai repede la burtici sexi. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abdomenele sunt foarte bune! eu am avut niste rezulate foarte bune cind frecventam o sala de sport inainte de a ramine insarcinata. Schimbarile au fost foarte vizibile in 2-3 luni, dar faceam cam 800-900(cu aparat) la o sedinta impartite in diferite pozitii:pe spate, pe stinga pe dreapta, cu genunchii indoiti. Si apoi faceam si vreo 100 pe plan inclinat care sunt fooooarte grele dar merita efortul! Ba chiar le faceam si cu niste greutati in mina, pe care le aduceam spre burta cind eram in pozitia ridicat. Eu am avut un randament mai bun daca inaite de abdomene faceam si 20-30min incalzire la bicicleta. Mult succes! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe aparatul meu asa sunt, sunt pe plan inclinat, cum zici tu...Adica eu stau cu capul in jos si trebuie sa ma ridic la nivelul picioarelor...Merçi, Gabbriela pentru sfatul cu apa de dupa...Greu, dar ma arunc in pat si ma culc o ora mai bine...Am sa incep de maine, sper sa vin sa zic si eu la alte fete dupa ceva timp ca se ved rezultatele...[:D] Va pup, fetelor si spor la treba in continuare! oana-cannes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cgabriela
Sunteti TARI ! eu merg si la aerobic din sept. si abia daca fac 20 corecte , am 2 operatii si parca "ma tin/" (cezariana si , fiere si apendicele scoase). Cum sa reusesc?
Shi eu am cezariana shi apendicele scos dar cu rabdare shi rabdare totul se rezolva. PS: Haidetzi fetelor luatzi-o incet de tot shi o luna daca este nevoie statzi la 10 abdomene dar facetzile macar pe alea 10. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...