Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

metoda calendarului ... merge? sau ...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am ramas gravida intentzionat cu metoda calendarului. Numaram 26 zile de cand incepea "musafiri" (care ma tzineau 5 zile) shi in a 26 zi dai bice, iar a 28 zi iara bice si in prima luna cand am incercat am shi ramas. Atl ceva nu stiu sa itzi zic cat de sigur este sa nu ramai. Poate faci tu un calcul cum shi ce... dar eu zic sa nu te prea orientezi dupa asta ca poate o data o dai in bara shi nu ai vrea. In fine este decizia ta. Numai bine shi sanatate. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Metoda asta e eficienta cam 60% parca...Cu alte cuvinte, foarte ineficienta.[:)] Dovada este printzul meu drag care face nani in scaunel, langa mine.[:)]Am ramas insarcinata intre ziua a 5-a si a 9-a a ciclului, prima data cand am folosit metoda asta(...si ultima[:)]) Si aveam un ciclu regulat de 30 de zile, deci practic pana in ziua a 12 nu aveam de ce sa ma tem. Daca nu vrei copil acum, eu te sfatuiesc sa folosesti altceva. Dana si Andrei(7 sapt) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde care-s intentiile tale.... Un sondaj intens printre cunoscutii mei cu privire la eficacitatea acestei metode a dat urmatorul rezultat (cam paradoxal): e eficienta daca vrei sa ramai insarcinata. [:D] Daca nu vrei sa ramai insarcinata .... mai bine nu te baza pe ea. [bang] cam asta ar fi.... Ca si Gabbriela, eu am ramas insarcinata cu aceasta metoda... e drept abia in a 4 a luna de incercari, dar tot e ceva. Pupici Mina [gravi] 9 sapt (de la UM)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...