Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diminetile mele sint albastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu cred ca sunt nascuta pentru meseria de paznic de noapte. se spune ca depinde de ora de nastere, si cum eu m-am nascut noaptea, voila! cum se lasa intunericul, incepe nebunia, as darama muntii cu energia si pofta de viata. nu stiu daca are leac, eu am incercat varii metode si dupa o vreme de cumintenie, ma intorc tot la ce am invatat [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt morning person, de cand ma stiu ma trezesc la 6 dimineata, ma simt chiar rau si obosita daca dorm dupa 8. Treaba imi place tot dimineata sa o fac, daca trece de pranz nu mai fac mai nimic. Cand am venit aici o perioada ma trezeam mai tarziu si nu-mi era bine, acum m-am obisnuit sa ma trezesc la 7 chiar daca nu ma duc la munca. Chiar daca sunt cam nauca in prima juma' de ora, e normal, fiecaruia ii trebe timp sa se ridice ceata de pe ochi. Ca veni vorba de nascut noaptea, eu sunt nascuta aproape de miezu' noptii da' la faza cu energia nu se pune. Andrada, cre' ca ai nevoie doar de niscai concediu. Pentru un plus de energie merg ceva carbohidrati, fructe in special. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGI MEI" LICURICI" Am si eu un morocanos in familie.Fratele meu care este si taurasi (ma refer la zodie) si daca vorbesti cu el dimineata vede negru inaintea ochilor.Mai rau este ca fata lui la cam mostenit.Pe mine ma amuza cand ii vad asa, inca ii mai si provoc la vorba nitel, ca sa imi iau ceva perne in cap. Lasand gluma la o parte,cel mai bun leac ptr. fratele meu este o ceasca cu nes indulcita cu miere.Mierea este energizanta dar si un pic purgativa[consti] Daca va este cu folos incercati! Doina [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
se spune ca depinde de ora de nastere... [bis]
Exact asta vroiam si eu sa spun...eu sunt nascuta la amiaza...asa ca nu-s prea activa nici dimineata nici seara:-)...pe la pranz parca mai misca ceva:-)in rest.... Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crinuta
Nu prea cred eu sa aiba legatura cu ora nasterii, ca daca ari fi asa la mine nu se potriveste. Eu sunt nascuta dimineata, deci ar trebui sa fiu activa, pe cand eu nu pot vorbi cand ma trezesc. Vorbesc prin semne..[:D] Crinuta
Pai Crinuta,poate ca ai fost nascuta prin cezariana:-))) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am nascut la 9 dimineata si tot degeaba! Sunt exact in aceeasi situatie, vad ca nici lapticul lui BB din zori nu mi-a venit de hac, rar ma culc mai devreme de 00.30. Tot incerc sa ma culc mai devreme, dar nu reusesc. Acum, fiind acasa, am noroc si pana pe la 9 nici nu deschid ochii. I-as mai tine eu inchisi mult si bine, dar BB este matinal! [bang] Diferenta este ca eu ma trezesc destul de usor, dar dorm pe mine si nici nu sunt morocanoasa, dar nu aud nimic din ce mi se spune, sunt total absenta. [:D] Andrada, din pacate doar m-am plans, nu stiu nici o solutie. Poate sa ne culcam mai devreme? Eu asta incerc sa aplic, fara succes ce-i drept... Nici eu nu beau cafea. Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incercati strategia mea: culcati-va seara devreme! La 10 sa fiti in pat, la 11 cel tarziu sa adormiti! Asigurat-va un somn de cel putin opt ore. Oboseala de dimineata poate indica un surmenaj si uneori o micuta depresie... Dimineata, la trezire, o cafea, nici una insa dupa pranz! Eu sunt insa o "morning person", cum zicea si Wannabe, is nascuta la 6 dimi, si, desi nu ma dau in vant dupa trezitul cu noaptea-n cap (de obicei la 6, ca asta e cand ai copil scolar :), mai tarziu de 8 nu-mi amintesc sa fi dormit de pe vremea adolescentei, indiferent de ora de culcare. J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...