Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diminetile mele sint albastre


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Julie
Incercati strategia mea: culcati-va seara devreme! La 10 sa fiti in pat, la 11 cel tarziu sa adormiti! Asigurat-va un somn de cel putin opt ore.
asa zici tu? si daca iti spun ca termin de numarat toate oile lumii si tot mai apar cateva din gaurile negre ale cosmosului care ma tin treaza ca joaca prin fatza ochilor de ma ametesc? am incercat si cu munci de miner toata ziua sa cad lata, vorba aia. cu sport seara. cu ceaiuri de tei, cu yoga, cu juma de somnifer, cu un paharut de vin, masaje, cantece de leagan, filme plicticoase, nici un rezultat. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hahaha, asa-mi zic mie mai toti amicii. Poate ca am eu un bioritm mai altfel, cine stie :). In orice caz, ma straduiesc sa-mi termin treburile de peste zi pana seara la 8, cand se culca Matei, ca sa am doua ore sa ma relaxez si sa-mi alung angoasele. Strategia cu mieii e verificat ineficienta. Trebuie facut un ritual de culcare, care sa fie indeplinit in fiecare seara... A, am avut momente cand am apelat si la cate un somnifer, dar n-a mers. Mai degraba poate fi incercat un tranchilizant usor (cu prescriptie medicala, insa), care sa fie luat cu juma' de ora inainte de culcare... J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma trezesc greu dimineata de cand ma stiu. Cu toate ca sunt matinala ca trebuie sa iau totdeauna in calcul plimbatul catelusei, sunt si ingrozitor de recalcitranta la prima ora! Trebuie sa se fereasca toti de mine, iar sunetul telefonului ma irita cel mai mult!!! Asta pana pe la 9-10 ca dupa aia sunt in stare sa-mi cer iertare la toti[:D] Tare rau mi-a fost cand m-am mutat aici in Germania. Cred ca din cauza schimbarii bruste, imi era somn toata ziua, iar locul meu preferat era in masina! As fi fost in stare sa adorm imediat, mi-era rusine de sotul meu insa si ma chinuiam sa tin ochii deschisi! Acum mi-a trecut dar toata vara a fost groaznic! As fi dormit incontinuu si ziua si noaptea! Oare de ce? Vio
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumoaselor...subiectul asta tre sa il citeasca al meu sot iubit.Sa vada si el ca nu numai ai lui nevasta e asa de ..BUNA dimineata.Si eu care credeam ca am cel mai rabdator barbat de pe planeta[:(]...presimt ca miine dimineata e MOV. Sa fiti iubiti ! Mamica Daniela si Minunea ei, Dania (Melitza) Vezi pozele noastre aici : http://community.webshots.com/user/dandanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De vreo doi ani ma trezesc dimineata de zici ca m-a batut cineva cu bita de baseball toata noaptea.Inainte eram vesela,cu pofta de viata cum deschideam ochii.Acum insa mai rar asa dimineti.Cel mai mult ma supara oasele (spatele ,umerii )[:(][:(] Totusi in cel mult 10 min. imi revin.Pina la bucatarie bufnesc si trintesc ,tot ma enerveaza,dar dupa prima gura de cafea sunt gata pe pozitii de "lupta"[spala]. Daca pina la ora 10 cel mult 11 ,casa mea nu este pusa la punct vad negru in fata ochilor.Nu stiu de ce dar cel mai mult spor la treaba il am de dimineata. Insa parca tot nu ma incadrez la categoria "morning person"daca ma gindesc la primele minute ale diminetii. Nicole&Amira http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai laud in viata mea ca sunt morning person!!! Mi s-a aratat ca pot face treaba la fel de bine si dimineata si in miez de noapte. Am vrut sa mut un rack cu sticle de vin si mi s-au spart doua sticle si iata-ma-s la 2 dimineata adunand la cioburi de prin tot family-room-ul si bucataria si spaland pe jos ca pute in casa ca la distilerie[bang][bang]...sau oi fi io morning person da' nu chiar atat de morning[:D]..uff..ma duc la culcare. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am nascut dimineata si poate de aia dimineata prefer sa dorm...ca reminescenta a ceea ce am facut probabil dupa ce m-am nascut....[:D] si ce urasc si mai mult este sa-mi vad sotul vorbaret si bine dispus spunindu-mi : " ce bine ca incepe o noua zi " , bla-bla -bla, de regula se potoleste cind ma vede ca nu raspund si ma ciocnesc rauvoitoare de el prin casa. si ce urasc si mai mult este sa fie o zi cu soare , ca atunci chiar nu mai pot sa dorm. imi place cind ploua ca ma trage la ceea ce-mi place mai mult dimineata. si ce mai urasc sunt verile olandeze cu zile lungi pina la 10.30p.m si soarele rasarit la 4... tocmai bine ptr o matinala ca mine...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt nascuta la ora 17.00 si cu toate astea sunt o morning person. Ziua mea perfecta incepea la ora 7 dim. La scoala dadeam randament numai la clasele la care aveam program dimineata si la facultate examenele le treceam cel mai bine pe cele de dimineata. Totusi sa nu ma trezesc mai devreme de 5 dim. si sa nu ma culc mai tarziu de 12 seara. La petreceri era jale ca pe la 1 ma apuca un somn... Acum insa, de cand o am pe bebelina sunt zombi toata ziua. Dimineata ma trezesc cand vrea dansa tzatza (6/6.30)si ea se culca la loc dar eu nu. Ma preumblu prin casa, mai fac cate ceva (fizic, ca sa nu ma pui sa gandesc...). Cam intre 14/15 mai apuc si eu sa dorm 15/20 min (daca e frumos afara nu, ca iesim la plimbare) si seara ma culc pe la 12/12.30. De revenit (adica sa pot gandi) imi revin cam dupa ora 11/11.30, dar nu suficient (stau pe o lucrare de o luna si mi-e lene de ma doare). Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu dorm prea mult noaptea, maxim 8 ore. Asa eram si inainte de a o avea pe Cristinuca, asa sunt si acum. Inainte de ora 7 dimineata, trezirea ! Treaba imi place sa o fac de dimineata, pana la amiaza sa fie gata. [biz] In schimb seara, nu rezist prea mult, dar trebuie....dupa Cristinuca. [V] A...si sunt nascuta la 17:45 ! Cred ca fiecare om, isi formeaza bioritmul lui, in functie de organism. [pup] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...