Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diminetile mele sint albastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu ma scol foarte, foarte greu, dar numai de cind am copiii. In vremurile mele de glorie eram destul de vioaie dimineata. Norocul meu este ca sotul pleaca devreme dimineata, pe cind cobor eu in bucatarie el e dus si imi pot savura cafeaua in liniste, copiii dorm inca, si am timp sa ma pun pe picioare. Cel mai mult ma enervez la weekend, cind ajung in bucatarie si e vinzoleala totala, copiii cer de mincare, sotul prepara diverse chestii, bunica se invirte pe linga ei...si tot ce imi doresc este sa imi beau cafeaua in LINISTE !!!![bang] Noroc ca s-au obisnuit cu mine si nu-mi cere nimeni nimic pina nu incep sa articulez cuvintele [:D]! Andrada, nici o sansa sa ne revenim, dar macar sintem muuuultee in situatia asta [:D] rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe,eu aveam o colega care venea la scoala cu punga de cafea in geanta si de fiecare data cand simtea ca o ia somnul baga capul in geanta si se trezea dintr-o data.Ciudat.. [alcool] Si eu sunt nascuta noaptea..si eu am aceleasi probleme ca si voi.Cred ca alimentatia si stilul de viata sunt de vina in cea mai mare parte. Daca va ajuta,iata un link din Formula-As: http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=601&&codcapp=88&&numecapp=Forma%20maxima&&culoarebgr=5CC46D Sper sa dea rezultate pentru noi,eu o sa tin cont de unele sfaturi si sper ca se vor vedea rezultatele. Totusi,nu va pune pe ganduri faptul ca sotiorii vostri sunt veseli si nu prezinta aceleasi "simptome"? La mine cel mai frustrant este faptul ca am cursurile dimineata,pun ceasul sa sune si in extrem de putine cazuri ma trezesc!Semestrul asta a fost un esec total din punctul asta de vedere,la un examen am invatat pe rupte,iar dimineata a sunat ceasul,am zis ca mai stau 5 minute si m-am trezit cu doua ore mai tarziu. [bang] [bang] [bang] Daca stie cineva vrun tratament,ajutati-ne,va rog!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu suna nimeni pina la 10-11 dimineata, ne ocoleste lumea pe amindoi[:D][:D]. Amindoi suntem dezastru la capitolul asta: dimineata abia ne trezim, nu spunem decit "buna dimineata darling" si apoi dupa ce ne bem cafeaua putem incepe o discutie normala. Daca sotzu tre sa se trezeasca mai devreme si isi ia cafeaua si tigara cum e normal dar daca cumva s-a foit pe usi ba la bucatarie ba in baie ba in camera sa se schimbe si ajunge firicel de miros de tigara la mine...aoleo turbez de nervi [zz][zz][zz], saracu' nu stie cum sa-si calculeze iesirile si intrarile in camera ca nu cumva sa ma provoace! Are noroc mare ca munca ii permite orarul asta si nu are sef, ca daca era asa cred ca eram pe drumuri amindoi[:D] Iar seara stam amindoi foaaarte tirziu. Ne culcam pe la 2-3 dimineata, chiar daca am incercat de nenumarate ori sa dormim mai devreme..NICI O SANSA Si catelul e la fel; nu se cere afara dimineata decit pe la 11. Dar ce e mai rau ca si bb-ul ne cam copiaza felul de a fi si nu prea e bine. Perioada lui cea mai activa fiind seara si mai ales intre 10-01 noaptea si dimineata intotdeauna doarme pina la 10-11! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga, am ras de mi-au dat lacrimile. Cica si catelul e la fel [:D]. Si eu care credeam ca noi suntem "ciudati" ca ne culcam la ore "imposibile"... Eu nu sunt "valabila" pana dupa cafeluta mea cu lapte si le fac pe toate ca un automat. Si m-am tot straduit sa ajung in pat inainte de 12 macar, da' de unde?!? Si cand sunt rupta de oboseala, fac ce fac si tot tarziu ajung in pat. Sotul meu insa, merge la serviciu dimineata, asa ca se trezeste devreme... Dar seara, cand mie imi vine cheful de batait, lui ii vine cheful de somn. Acum am tot tras matza de coada impreuna, ca au fost sarbatori, concedii, alea-alea. Dar de-acuma, gata cu boieria... Si vai de mine!!! Noroc ca la scoala ma duc pe jos si pana acolo tot ma trezesc eu, isi face cafeau a efectul... Zicea o prietena ca fructele dimineata ajuta. Ca si sucul natural racoritor (adica racit, dar nu foarte rece). Si tot ea zicea sa incerc sa evit fructele si sucul de fructe dupa-masa, dar sa consum legume si suc de legume. Asa o fi... Insa eu dimineata mananc niste paine prajita, max. 2 felii, ca fara ea sunt moarta, chiar daca mananct n-spe feluri de mancare. Insa daca mananc 2 felii de paine prajita cu branza topita, lapte sau salam iute, rezist si pana dupa amiaza. Si atunci normal ca mananc fructe cand mi-e pofta. Alte "cure" nu stiu si nici nu cred ca sunt... Vorba cuiva de pe aici "defilam cu ce avem" [:D] Dar daca gasiti vreun remediu sa ma anuntati si pe mine. Nu cred ca vreau neaparat sa-l si aplic, ca, sincera sa fiu, imi place sa lenevesc dimineata in pat si sa aud pasarile ciripind... Dar cine stie? Poate candva... Adi [flo] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu ca as vrea sa insinuez ceva dar cred ca la o parte din voi exista ceva "urme" de stres ca nu zic "depresie" ca sperie prea tare. Oricum statisticile in acest domeniu sunt ingrijoratoare iar boala trebuie luata in serios caci e ascunsa de cele mai multe ori. Aveti grija de voi ! Cu drag Aprilutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va povestesc cum e la noi: eu ma trezesc dimineata bine dispusa, numai daca am dormit macar 8 ore, in schimb sotul meu e un lenes si trebuie sa trag de el sa se trezeasca. Cel mai tare ma enerveaza in week-end cand eu nu pot sa dorm mai mult de 8,30 (maxim) iar el trage de somn pana la 11. Pe la 10, moarta de plictiseala, ii fac cafeaua si i-o plimb pe la nas. Uneori se trezeste, alteori nu. Citind ce ati scris voi incep sa-l inteleg mai bine (credeam ca el e singurul morocanos dimineata). Da, promit sa il las sa doarma cat vrea el de acum! Eu nu am putut niciodata sa invat noaptea, iar el numai noaptea a invatat. Si eu stiam ca toata treaba asta tine de ora de nastere, iar la noi se potriveste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...