Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De cite ori este normal?


Alyssa

Recommended Posts

Poate s-a mai pus intrebarea asta inainte dar nu gasesc nimic legat de asta. DE CITE ORI ESTE NORMAL??? Ma refer la relatii [xinpat]pe saptamina cu sotul... Si exista motive ce duc la divort pe tema asta??? Am avut probleme in familie, ne-am separat, am incercat sa reparam, iar ne-am separat... Acum analizam unde am gresit si se pare ca asta a fost greseala... Asa zice el ca nu mai aveam grija de el in ultimul timp. Eu am considerat ok o data de doua ori pe saptamina, el vroia de mai multe ori pe zi.... Si este adevarat ca in ultimul timp nici macar nu am incercat sa fiu draguta cu el cum spuneti toate ca siteti cu sotii vostri... Parca nici nu mai imi aduc aminte cind a fost asa cum descrieti voi cum va alintati barbatii... E ceva gresit cu mine??? M-am concentrat prea mult asupra copiilor, m-am lasat purtata de griji, de munca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Alyssa, eu cred ca barbatii isi exteriorizeaza mai greu sentimentele, ei la nevoie sufera, indura si nu se tradeaza prin lacrimi sau vaicareli...asa si intr-o relatie, au nevoie sa se simta iubiti, alintati chiar rasfatati.Eu zic ca nu este o regula: o data pe zi sau de trei ori,important este ca voi doi sa va simtiti bine impreuna si sa faceti [xinpat] numai cand va doriti amandoi asta.Incearca sa-ti concentrezi atentia si asupra lui,discutati despre problemele voastre si eu zic ca va fi OK Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrebat un doc pe tema asta shi a zis ca nu trebuie sa fie un numar anume, ci trebuie sa multzumeasca pe ambi parteneri. De exemplu tu vrei de 2 ori el vrea 5 facetzi o medie shi ajungetzi de comun acord ca un numar intre shi daca te simntzi o data in fortze mai potzi si tu sa ii faci lui pe plac. Am vauzt multe cazuri care din cauza ca ea nu avea chef el mergea la altele shi in cele din urma au divortzat. La inceput era scandal in familie, dupaia tacere (el era deja cu altele) shi dupa tacere au venit actele pt divortz. Hai ca suntetzi mari shi o sa ajungetzi voi la un nr comun... "Cei prea mult nui sanatos, cei prea putzin nu de folos" Pa shi numai bine. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista un "normal" la subiectul asta. Totul depinde de apetitul fiecarei persoane. Asa cum zicea si gabbriela, trebuie sa faceti un compromis. Se stie ca barbatii au un apetit sexual mult mai mare decat femeile. Nu trebuie sa exasperezi nici tu, dar nici el sa nu se simta frustrat din cauza asta. Si nu cred ca este un motiv de divort, decat daca intervine ceva mai grav,ca de ex. probleme de sanatate din cauza asta. Sper sa nu fie cazul! Numai bine! laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa zic si eu fetelor ca normalul sunteti voi pe care il faceti. Important e sa o faci cu placere de cat maimulte ori..adica si el sa te inteleaga cand nu ai chef, sau poate esti obosita. Barbatii trec poate mai usor peste multe lucruri la care noi femeile trebuie sa le facem.Poate el ajunge acasa si se uita la teelvizor sau se mai joaca putin cu copilul sau poate chiar trage un pui de somn..pe cand tu? Treci la bucatatrie, la uratenie pe cand sa te pui si tu linistita hoptop...[xinpat][xinpat].Este normal sa nu-ti mai arda...Dar trebuie sa va impartiti si voi treburile.Poate asta e unul din motive.... http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii considera un indicator important al sentimentelor noastre numarul de..... dar cred ca in acelasi timp este tare complicat sa faci..... atunci cand nu ai chef sau nu te simti in cea mai buna stare. Sunt sigura ca sunt femei care reusesc sa se priceapa foarte bine la a se simti bine si atunci cand nu au chef. Nu ati observat ca atunci cand sunteti relaxate, in week end sau in vacanta aveti mult mai mult chef si chiar rezultate foarte bune? Cred ca solutia este sa vorbesti cu sotrul tau si sa-i explici excat ceea ce simti, sa nu creada ca de fapt nu il mai iubesti. Daca recunosti ca ai gresit si tu si il rogi sa te inteleaga se va simti bine si important pentru ca are acest job de a te face sa te simti mai bine. Ana Maria Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut o emisiune la tv (pe Discovery, parca) cum ca sexul este benefic pentru sanatate. Bineinteles, sa nu abuzam de el. De 2-3 ori pe saptamana ar fi cel mai indicat. Depinde, insa, de fiecare persoana. Unii prefera mai des, altii mai putin; nu inseamna ca asta le-ar afecta sanatatea. Si, inca ceva:[xinpat] [pathot]elimina durerea de cap![cool] N-am reusit s-o verific[:D] pe mine nu prea ma doare capul! Cosmina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...