Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai sa incep eu: mic dejun - mar si ca de obicei, iaurt cu fulgi de griu; prinz- mincare de dovlecei cu piept pui, seara - branza telemea cu rosii. Parca mi-a disparut si mie senzatia aia de foame pe care am avut-o la inceput si chiar ma simt f.bine. Sa-mi tineti pumnii maine si poimaine ca duminica serbam ziua sotului meu si o sa pregatesc tot felul de bunatati[yami][papica] din care, bineinteles ca eu n-o sa mananc dacat ce merge la regim. Pupici, Mihaela si Alex (1 an si 7 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragutzelor! Cum merge dieta? Ce ati mai mancat? Teo, suntem la egalitate ca sa zic asa, in sensul ca eu am reluat montignacul dupa sarbatori dar nu de pe 5 ci de pe 12 (trebuia sa termin sarmalele si cozonacii [:D]) si de atunci am slabit 4 kg (de la 80 cat avem dupa dezmatz am ajuns la 76). Cred ca si eu sunt prea nerabdatoare si am capiat tot cantarindu-ma de cel putin 2 X pe zi [alcool][bang][alcool]. In afara de asta, aseara tarziu in noapte [alcool] am avut o revelatie: eu defapt sunt atat de trisoare si de neascultatoare si de pofticioasa [pofta], incat eu tin faza II nicidecum faza I, adica am inceput deja sa-mi gestionez abaterile repetate [jamaica][8D][bang] Asa ca de azi mi-am propus sa pun un picutz de frana si sa ma intorc incetisor la faza I. Meniul de azi: dimineata: cereale cu lapte la pranz: salata de rosii cu castraveti, medaliond de piept de pui diseara: varza calita cu piept de porc (sper! [bang]) Mihaela, petrecere frumoasa si sa-ti traiasca sotul! Iti tin pumnii, ai grija! [flo] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi raportez: ora 9.45: 250ml suc proaspat de mar, portocala, gref stoarse; ora 10.30: 2 feliute graham negru + 200g iaurt 0%; ora 13.30 (acum, dupa ce trimit mesajul!): un ou fiert + 2 felii branza + castravete crud; ora 16.45: un mar; ora 18.00: file de somon la gratar. Micorint, in primul rand "La Multi Ani!" sotului tau si tie succes la abtinut de la bunataturi! Si eu am de trecut un test WE asta: sambata si duminica suntem la munte cu firma unde lucreaza sotul meu, si va trebui sa-i pasez cam multe bunataturi lui in farfurie...O sa va raportez luni dimineata cum o sa stau dupa 8 zile de Montignac (din care si astea 2 zile de "test")... WE placut la toata lumea si...nu va abateti de la regim! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor desi nu a trecut saptamana, m-am curatat de cele 2 kg luate saptamana trecuta datorita exceselor pe baza psihica.[:D] Ce am mancat?...sa va fac un rezumat. Micul dejun: numai iaurt 0,1% grasime (m-a durut o masea si nu am putut manca müsli) Pranz: salata de praz, supa de dovlecei, varza scazuta cu marar, friptura slaba de porc,spanac cu ou fiert, branza + ardei gras+friptura rece Cina: fructe, si aseara branza cu ardei gras Pentru zilele ce vin am in plan: salata de vinete, spaghetti cu sos, un ostropel de pui,poate o supa de ceapa si salata de castraveti cu sunca slaba. aditional, ca avem musafiri, fac fursecuri si prajitura cu cacao si nuca, pe care normal le va gusta sotul sa vada daca au iesit bune. Mihaela petrecere frumoasa si "La multi ani" sotului tau. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor (din Romania), am uitat sa va intreb, ati gasit pe undeva gris integral sau faina integrala? Nu ca as fi epuizat ideile de retete Montignac asa repede, dar ca idee...pt. mai tarziu... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura T
Fetelor (din Romania), am uitat sa va intreb, ati gasit pe undeva gris integral sau faina integrala? Nu ca as fi epuizat ideile de retete Montignac asa repede, dar ca idee...pt. mai tarziu... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Laura, eu am vazut la un plafar care avea shi produse naturale/naturiste faina integrala din secara; cineva mi-a zis ca tot acolo s-ar gasi, uneori, shi faina integrala de griu, dar n-am verificat [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[avion] am descoperit o reteta traznet! iei o vanata, cureti coaja si o tai in felii de aproximativ 7 mm. intr-o tigaie pui putin ulei,pui feliile de vanata,le sarezi putin mai tare, pui o felie subtire de branza topita,o felie de rosie si putin patrunjel. le prajesti maxim 4-5 min. sunt d e l i c i o a s e. asta am mancat eu astazi. un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo,inca o data saru'mana,multumesc din suflet!O sa te fac nutritionistul meu personal,hm,ce zici? [:X] [:X] [:X] Sincera sa fiu,ma gandeam eu ca prunele uscate nu prea merg,ca au destul de multe zaharuri,m-am gandit ca atunci cand o sa am pofta de dulce si nu mai pot,sa mananc una-doua,e mai putin periculos decat o ciocolata sau o bombonica. Azi am mancat asa:dimineata mi-era foame rau,asa ca am luat niste ciupercute champignon,le-am taiat cozile,le-am tocat si le-am umplut,le-am bagat la microunde 10 minute si le-am mancat cu branza topita.O bunatate!Mi-am mai facut o tura [pic] La pranz,oua jumari cu branza,un pic de sunca taraneasca si niste maslinute.Am mancat mult,zic eu,dar tot mai aveam senzatia aia de foame,asa ca m-am adapat cu un litru de apa si..mi-a trecut. Diseara,habar n-am,cred ca niste peste cu lamaie.Hai ca incepe sa-mi placa Montignac,si parca ma simt din ce in ce mai bine.Voi ati observat ceva schimbari?Sunteti mai in forma? Pupici,dragalaselor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Addicted
Teo,inca o data saru'mana,multumesc din suflet!O sa te fac nutritionistul meu personal,hm,ce zici? [:X] [:X] [:X] Addicted, [wow] [^] Sincera sa fiu,ma gandeam eu ca prunele uscate nu prea merg,ca au destul de multe zaharuri,m-am gandit ca atunci cand o sa am pofta de dulce si nu mai pot,sa mananc una-doua,e mai putin periculos decat o ciocolata sau o bombonica. ciocolata 70% cacao e OK, asha zice Monti shi eu il cred ! [:D] bine, el o recomanda pt faza II, dar eu am mincat, totushi shi in faza I, dar doar o data pe saptamina (in we) shi putzina (2-3-4 patratzele) Azi am mancat asa:dimineata mi-era foame rau,asa ca am luat niste ciupercute champignon,le-am taiat cozile,le-am tocat si le-am umplut,le-am bagat la microunde 10 minute si le-am mancat cu branza topita.O bunatate!Mi-am mai facut o tura [pic] [pofta] o sa fac shi eu! La pranz,oua jumari cu branza,un pic de sunca taraneasca si niste maslinute.Am mancat mult,zic eu,dar tot mai aveam senzatia aia de foame,asa ca m-am adapat cu un litru de apa si..mi-a trecut. [cool] Diseara,habar n-am,cred ca niste peste cu lamaie.Hai ca incepe sa-mi placa Montignac,si parca ma simt din ce in ce mai bine.Voi ati observat ceva schimbari?Sunteti mai in forma? eu ma simt mult mai bine de cind tzin Montignac, pe linga faptul ca am slabit; o sa vezi ca, pe masura ce trece timpul, o sa te obishnuieshti cu stilul asta de a minca; de fapt, Monti spune ca acesta nu este/nu trebuie considerat, de fapt, un regim (pe o perioada de), ci un mod de alimentatzie pt. toata viatza Pupici,dragalaselor shi tzie un we minunat! shi ai grija sa nu te abatzi de la regulile lui Monti!
[pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...