Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

Hai mai, Ramona (Addicted) ca nu esti singura[V]...Nu te descuraja si NU TE MAI CINTARI SEARA!!! Trebuie sa ne incurajam una pe cealalta ca daca nu pierdem mai usor razboiul asta. Azi ma cam doare stomacul si nu-mi pot imagina de ce. Cred ca mi-a "picat" greu omleta de la prinz. Deseara maninc doar fructe. Va pup! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, dragutelor... la regimul Monti ai voie ulei si otet? Daca da... ce fel de ulei (masline, floarea soarelui, etc.)? Ce trebuie/ce nu trebuie sa papi in faza I??? Ca de la 1 Martie vreau si eu cu al meu sot sa incepem... avem de dat vreo 10-12 kg.. sper sa reusim :) Pupici, sanatate multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup.[pup] Gabi, Addicted, nu va lasati!!! Cand tineam cure de slabire haotice (nici nu le mai tin minte numarul) si se "bloca" cantarul, imi pierea orice urma de vointa. Sunt sigura ca rezultatele vor aparea. Bafta! Am inceput dieta acum 2 saptamani si am mai putin cu 3 kg.[cool] Nu prea ma asteptam avand in vedere ca ieri am mancat, printre altele, chiftele si ciocolata, nici nu vreau sa va spun cat[bang] Azi: ora 9-branza de vaci ora 12- ciorba de pui, omleta cu ciuperci, salata verde ora 17- 1 mar, 1 portocala ora 20- peste la gratar Pupici si bafta! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca adie un vant de nemultumire...Eu m-am vaicarit destul la "cum slabim 11" asa ca n-o s-o mai fac si aici, mai ales ca ma simt ceva mai bine decat dimineata. [:D] Astazi: dimineata - o caisa uscata si un pahar cu lapte degresat pranz - o chifla "integrala" si un iaurt cu vanilie 0% grasimi si cu indulcitori seara - conopida gratinata cu salata de rosii seara tarziu - o lingurita de inghetata Tiramisu (si nici macar nu mi-e rusine! [:0] ) Hai sa nu ne dam batute si sa-i mai dam o sansa lui Monti si...noua. Ce ziceti? Multa rabdare, curaj si jos kg in plus! [haibat] [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariana75
Fetelor, dragutelor... la regimul Monti ai voie ulei si otet? Daca da... ce fel de ulei (masline, floarea soarelui, etc.)? Ce trebuie/ce nu trebuie sa papi in faza I??? Ca de la 1 Martie vreau si eu cu al meu sot sa incepem... avem de dat vreo 10-12 kg.. sper sa reusim :) Pupici, sanatate multa!
Ai voie ulei de orice fel, dar nu in combinatie cu glucidele. Despre otet am inteles ca nu este permis, dar mie oricum nu-mi place. Cat despre ce este permis si ce nu, citeste incepand cu subiectul "cum slabim 6" si o sa te lamuresti, ai timp pana pe 1 martie. Eu oricum n-am cartea, de pe aici am aflat ce si cum si am mai intrebat cand am avut nelamuriri. Spor la lectura! [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, DD, e foarte bine! Sa ne tii la curent despre cum o sa evoluezi de acum incolo, ca si eu tot la minus 3kg m-am blocat! Acum incerc sa ma deblochez, dupa ce ieri eram in paharul cu melancolie, as fi mancat orice, numai nepermis sa fie!! Aseara am calcat un pic pe bec, am mancat doua linguri de fasole batuta care mi s-a parut ceva super, apoi un cubulet de ciocolata cu lapte si o bomboana Raffaelo, dupa care am simtit ca-mi atarna suncile pe mine...Noroc ca zi dimineata nu aveam prea mult (56.1kg), dar avand in vedere ca am avut si 55.6kg saptamana trecuta, mi-am revenit putin si am inceput ziua doar cu fructe!! Nu vreau sa clachez, drept pentru care meniul de azi este: ora 10: sucul de la un gref; ora 10.30: 2 kiwi; ora 13.30: omleta cu branza si marar + ardei gras; ora 16.30: o portocala; ora 18.00: mancare de pui cu rosii. GabiG si Ramona(Addicted), hai sa nu ne lasam!! Voi ce mai mancati bun? Cred ca toata chestia e sa mancam mancarica buna si nu foarte putina, sa ne faca placere si sa nu ne infometam, ca sa nu ne mai simtim frustrate! Ieri m-am ingretzosat de la mancarica de vinete, care nu a fost deloc apetisanta...Drept pentru care azi am trecut la ceva mai bun... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Amcumparat fulgi de griu integral cu gindul sa-mi fac dimineata cu lapte. Se face ca un gris. Degeaba am adaugat si zaharina ca a fost jale. Am luat o gura si restul a mincat sotul. (culmea e ca el nu tine mOnty, doar ca maninca ce mai mincam noi de regim cind este acasa, si a slabit in 2 sapt. 2,5 kg. Mi-e o ciuda pe el...Sa nu va zic ca maninca tot felul de chestii TOTAL NEPERMISE!!!) Apoi am trecut la musli mei. Poate nu ii voi mai minca (contin prea multe chestii nepermise, zic eu) La prinz : salata de brocoli Deseara pui la grill sau doar fructe, vad eu. Laura, vad ca esti in pana de retete. Daca vrei voi traduce citeva de pe un site olandez, unele par delicioase. Noi inca nu am epuizat lista mincarurilor permise si care ne si plac... Mai vorbim! Ps. 60,6 azi, dar macar nu am pofte prea mari si nici nu pot spune ca mi-e foame. GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GabiG, nu ca as fi in pana de retete, dar nu mai stiu ce sa-mi mai iau la servici, sa nu fac nici foamea, dar sa-mi si placa...Ca am mancat cam multe oua in ultima vreme. Dar daca ai vreo reteta plauzibila (adica sa se poata face in Romania, sa nu fie exotica...), da-mi, sa mai incerc...Mersi mult. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am postat la "La bucatarie" o reteta de chiftele iugoslave. (retea de pe un site olandez de "montignaci") Nu le-am incercat dar cred ca le voi face curind. Sper sa va prinda bine. Am mincat salata de brocoli si de data asta a fost f buna. Sper ca deseara sa rezist numai cu fructe. Ramineti pe pozitie! Va pup cu drag! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf
[quote]Originally posted by mariana75
Ai voie ulei de orice fel, dar nu in combinatie cu glucidele. Despre otet am inteles ca nu este permis, dar mie oricum nu-mi place. [pup] Claudia si [copil]Cristi
Monty zice ca numai ulei de masline sau canola. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...