Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

Eu citesc doua carti Montiganc de 3 zile (pot sa dau examen :-)) si eu n-am vazut sa scrie undeva ca nu trebuie sa maninci smintina seara. Defapt se cam contrazice Monsierur Montignac din cind in cind, in una din carti zice ca pt a avea un succes mai mare la slabit seara se prefera o cina proteino-glucidica deci a se evita grasimile si da el exemple ca e bine sa maninci supe de legume, salate, fasole rosie/fasole verde. Pe de alta parte in cartea lui de retete unde iti face un meniu pe o luna spune ca meniurile pt prinz si cina pot fi inter-schimbate si da exemple de omleta cu jambon si cascaval ... Am si eu o intrebare, ce spune-ti de sushi ca tot am mincat azi la prinz ? Teoretic este peste crud cu legume/ou/icre dar e invelit in orez alb care clar e contra indicat ... dar asta e ca nu era mult :-) O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am inceput si eu de vreo saptamana si jumatate si deja am 3 kg in minus, e bine, singura mea abatere este compotul de ananas, care este insa in suc propriu, si ma gandesc ca are zaharul lui natural,fara adaos.Ananasul este un foarte bun depurativ,pe mine ma ajuta. Oare o fi bine? Astazi am mancat asa: dimineata:sunca slaba( 2 feliute),branzica si iaurt fat free pranz:un ardei umput cu iaurt deasupra si salata. Rdeii i-am facut cu carne de curcan tocata si fara grasime,rosii, pastarnac fiert si dovlecel fiert( am facut un fel de pasta care sa ii mai lege, ca sa nu pun cartofi sau faina) seara : voi manca cred un gratar de pui cu salata. Fetelor, daca pun putin dressing pe salata o avea ceva? In carte nu se specifica nimic de dressing, dar ma gandesc ca daca ne da voie smantana...[^]. raly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu meniul de azi (ziua nr.9 de Montignac - dupa cum am mai zis la alt subiect, am ajuns de la 59kg la 56.8kg azi dimineata, deci e ok, zic eu...): ora 10: 250ml suc de fructe (am stors portocala, gref, mar); ora 10.45: musli cu 250ml lapte Parmalat 0.1%; ora 14.00: un ou fiert, branza, cascaval, rosie, castravete; ora 17.00: un mar; ora 18.00: piept de pui la gratar cu salata de varza rosie. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She_wolf nush ce sa zic in legatura cu smantana,eu mi-am notat pe o foaie mesele principale,tipul lor si ce am voie la fiecare si vad ca la cina scrie ca nu am voie unt,smantana,maioneza.O fi inventia mea din exces de zel,ca sa slabesc mai mult?Nu stiu..nu imi amintesc,desi iau lecitina in fiecare zi [alcool] [alcool] [:D] Mimitete si eu am remarcat faptul ca M. se contrazice in mai multe chestii,am vrut sa le intreb pe fete la inceput,dar am zis ca prea am sarit calul cu intrebarile mele de copil de doi ani.. Trebuie sa ma dau mare acum:nu m-am abatut deloc de la regim,am facut si exercitiile alea de la Elle(am o febra musculara de mama-mama)..si rezultatul?61 de kilograme astazi!!!!!!!Zbehehe,nu-mi venea sa cred,fetelor!Plus ca ma simt excelent.Singura problema e ca e ziua unei colege,mi-a lasat o felie de tort,e chiar aci,langa monitor si imi face cu ochiul.Ptiu..piei,satana!Nu pot sa o arunc si nici sa n-o mananc ca se supara..(colega,nu tortul ) sper sa gasesc o solutie pana mai incolo,ce zicea Montignac,cum sa ne eschivam?[:D] Aaa..ieri:mere-fara mic dejun,ca nu mi-a fost fomitza. La pranz:omleta cu ardei si un pic de cascaval. Cina,pe la ora 17:30-salata de varza si cam atat.Si m-am culcat pe la ora doua si ceva noaptea,nu mi-a fost deloc foame,am baut doar apa. gata cu vorbareala,sunt prea fericita si de-aia [:D] Va iubesc! [flo] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele din SUA si Canada, ce fel de cereale mincati ? Eu pe alea Muesli de la magazinele naturale am vazut ca au si stafide ceea ce e interzis, ce sa mai spun de celelalte de la magazinele normale ? Am nevoie de marci, please. Intreba cineva de "dressing", nu nu e voie decit ala facut in casa unde controlezi tu cantitatea de ulei si de otet/,mustar. Monty sustine ca dressingul cumparat contine multe glucide si cam are dreptate. La fel si cu maioneza desi am pacatuit si am pus o lingurita ultra-light ca nu m-oi apuca sa fac maioneza acuma numai pt o lingurita... Cu teoria stau bine, practica ma omoara :-) Imi tin singura pumnii sa slabesc si eu ca voi desi Monty zice ca rezultatele nu sint asa de spectaculoase la cei care au urmat inainte un regim hipo-caloric si care eliminasera oricum dulciurile, ba dimpotriva zice ca s-ar putea sa ma ingras putin in prima faza... of , sper sa nu fie cazul. O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incheiat si eu ieri prima saptamana de Montignac si rezultatul e multumitor: am slabit 1,5 kg!!![bis]. Eu zic ca e foarte bine pt inceput, nu sunt adepta regimurilor stricte si rapide, vreau sa slabesc incet dar sigur. Am trecut cu bine si de week end, n-am gustat decat o data din prajitura si din tortul facut pentru sotul meu (merci, fetelor, pentru urari!), asta asa... ca sa vad si eu ce le dau musafirilor[yami]. Si chiar m-am simtit super la sfarsitul petrecerii cand toata lumea se vaita 'ce mult am mancat!' si eu nu ma simteam deloc ghiftuita! Meniul de azi: dimineata - mar, iaurt 0% cu cereale de grau, pranz - friptura de porc, salata de vinete, ardei gras, seara- urda. Pupici si spor la slabit[flo], Mihaela Pupici si spor la slabit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dimineata: cereale cu lapte pranz: carnati (de casa, fara adaosuri), svaiter si rosii seara: sunca, rosii si putin blue Stilton Putin inainte de cina am baut un cappuccino neindulcit pentru ca muream de somn, iar Cristi era ingrozitor de activ si nu mai faceam fata. [batetoba] [bonjovi] [disco] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA SALUT. Sunt nou-venita pe aici si raportez: am avut 91 kg, datorita a ceea ce am citit aici am inceput "Montignac", am slabit 2 kg in 9 zile. Cand ma apuca disperarea, intru si citesc iar si iar mesajele voastre. Asa ca, daca imi permiteti, voi posta ceea ce mananc, asta ca sa fiu sigura ca nu o dau in bara. Luni: ora 10: un pahar suc portocale ora 12: un iaurt 0.1% ora 16: ciuperci la cuptor ora 20: piept de pui la gratar+salata verde Va pup. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...