Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana bine ai venit si spor la slabit. Tocmai am anuntat victorioasa ca am ajuns la -16 kg. Nu prea mai am timp sa scriu ce am papat in fiecare zi asa ca fac un rezumat. Dimineata: müsli + iaurt 0,1% grasimi Pranz: gulas de vacuta cu ciuperci si ardei gras, salata de castraveti cu sunca, cotlet porc la gratar cu salata verde, piure spanac cu ou fiert, salata de brocolli Cina: in general fructe sau o salata usoara; saptamana asta cred ca pap si o omleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by teo1970
sa shtitzi ca nu prea am timp zilele astea sa scriu, dar sunt cu okii pe voi! [:D] mult succes tuturor, fetelor [zana] ! P.S. Special: Addicted, CLaudia (Wolf), citesc in fiecare zi ce scrietzi - daca greshtitzi cu ceva va anuntz ! [biz] [zz] [pup] [flo]
Cine se teme de lupul (!) cel rau, lupul cel rau, lupul cel raaau? [zz] Ok, fii cu ochii pe noi, chiar ma bucur, dar nu mi-e frica! [hop] [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by monicaa [brPranz: gulas de vacuta cu ciuperci si ardei gras, salata de castraveti cu sunca, cotlet porc la gratar cu salata verde, piure spanac cu ou fiert, salata de brocolli
Nu stiu foarte bine dar din cate tin eu minte parca gulasul avea niste galuste in compozitie, din ce le-ai facut? Sau confund eu cu alta mancare? Tot legat de asta vreau sa va spun ca am gasit la plafar faina integrala si am cumparat si m-am bucurat atat de tare [bis], dar acum stau si ma uit lung ca nici nu stiu ce sa fac de mancare sau dulce cu ea [bang] Meniul de azi: dimineata: salam, cascaval; pranz peste la cuptor si salata de varza, seara: varza calita sau peste sau salata de varza - depinde de cat de multa vointa voi avea.[:D] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi: ora 10.00: 250ml suc proaspat de portocala, gref, mar; ora 11.00: musli cu un iaurt 0%; ora 14.00: sufleu de conopida + ardei gras crud; ora 17.00: 2 kiwi; ora 18.00: mancare de conopida cu carne de vita. In continuare nu mi-a foame, nu mai poftesc, nu mai rontai intre mese. Ma mir si eu de mine, ce schimbare!!! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo poti sa ma certi,n-am rezistat ieri si am mancat o feliuta de tort..si a trebuit sa dau noroc cu un pahar de angelli cu cola light [alcool] [alcool] acu' stau si intreb pe toata lumea cand e nascuta,ca sa stiu sa imi fac planu' dinainte. Monicaa felicitari!!!!!! [cool] [cool][cool] si tot in josul cantarului s-o tii! Androix chiar ai gasit faina integrala?Hmm..pai ma gandesc ca o poti folosi la mancarurile la care se pune faina,oare are acelasi efect?Oi oi.sau prajiturele..hmm..niste clatite ar merge?ce zici?hai ca salivez pe aici gandindu-ma la posibilitati. Azi ora 9-cereale cu iaurt 0,1% ora 13 salata de legume cu branza pentru dupa-masa,am programate niste mere cina:ciupercute la cuptor si dovlecei. [pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si eu la posibilitati de a face "ceva bun" cu faina integrala, dar mi-am alungat repede gandul, deoarece faina - fie ea integrala sau nu - este o glucida, deci nu trebuie combinata cu nici o lipida in faza I. Poate servi doar la a face paine in casa (pt. a fi sigura ca e integrala faina din ea), dar la cata paine ai voie sa mananci...nu prea merita munca! In faza a II-a insa, poate fi mai folositoare, eventual inlocuind si zaharul cu ceva fructoza (care se gaseste cam la 150.000 lei/500g), putem pune de o prajiturica mai putin ingrasatoare... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DD
VA SALUT. Sunt nou-venita pe aici si raportez: am avut 91 kg, datorita a ceea ce am citit aici am inceput "Montignac", am slabit 2 kg in 9 zile. Cand ma apuca disperarea, intru si citesc iar si iar mesajele voastre. Asa ca, daca imi permiteti, voi posta ceea ce mananc, asta ca sa fiu sigura ca nu o dau in bara. Luni: ora 10: un pahar suc portocale ora 12: un iaurt 0.1% ora 16: ciuperci la cuptor ora 20: piept de pui la gratar+salata verde Va pup. Dana
Dana, regimul tau este mai mult hipocaloric decit Montignac. Pai tu n-ai mincat mai nimic nici dimineata nici la prinz. Cu asa ceva e imposibil sa nu slabesti dar depinde cit poti s-o tii asa ... Mult succes, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun si eu ce am mincat ieri: 8:00 o felie de piine Montignac cu iaurt 0.1% 12:00 salata de creveti cu avocado si putina maioneza extra-light, 1 iaurt mic 18:00 piept de pui la gratar cu salata verde citeva nectarine, mere pe parcursul zilei Azi: 8:00 cereale cu lapte si coacaze (nu au nici un gust cerealele pe care le-am ales ieri cu mare grija de mi-a luat juma de ora citind toate etichetele) 12:00 musaca de vinete, iaurt 18:00 ficatei de pui cu ciuperci, salata varza 4-5 fructe pe parcursul zilei Sper ca nu e prea rau. Ieri intr-un elan de zel am decis ca-mi trebuie cintar digital ca sa vad "progresele" si mi-am luat unul care din pacate nu arata decit in "pounds" ceea ce ma calca pe nervi dar iti ridica moralul cind vezi cit slabesti in pounds :-)) (1 pound = 450g) In rest am o gripa de toata frumusetea si deabia ma tin pe picioare ... Si acum o o intrebare mai delicata, cum credeti ca afecteaza ciclul regimul ? Mai exact, credeti ca balanta se va inclina stoic in ciuda surplusului de apa/balonare pe perioada respectiva ? O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...