Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iubitele, multumesc pentru urari. Monica, imi doresc sa ajung si eu la performanta ta. Te admir. Mihaela, ai dreptate, insa ieri am umblat toata ziua si am preferat sa mananc putin decat sa cad in ispita pe la un fast food (am rezistat foarte greu). De cand am inceput dieta, am respectat cele trei mese plus una sau doua gustari. Parca imi este din ce in ce mai usor sa tin regimul asta. Nu mai imi este foame tot timpul si parca nici poftele nu mai sunt atat de mari. Pupici si la cat mai putine kg. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat meniul de astazi. ora 8-suc de portocale ora 10-iaurt+2 felii paine de tarate+ cafea ora 14-mancare de conopida, ciuperci, piept de pui+salata verde ora 17.30- 2 mere ora 20-peste la gratar si legume gratinate As vrea sa va intreb daca voi ati renuntat la cafea pt. ca mie imi e tare greu. Am incercat in week-end sa beau decofeinizata, dar am fost nauca. Pupici, din nou. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu cafeaua si mie mi-e greu, am luat ness decofeinizat si beau la birou, dar tot nu ma simt asa bine ca dupa o cafea adevarata, cu putin lapte in ea [pofta]. E mai mult o pacaleala, ca sa zic ca beau si eu cafea... asta e, trebuie si sacrificii! Cand chiar o sa simt ca nu mai pot, probabil ca voi beau o cafea cat se poate de slaba, cu indulcitor si fara lapte[:(] Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 7 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a ma apuca de cura beam cam 3 cani de cafea pe zi, cu indulcitor. Acum am ramas la una, mai slaba. Cafea decofeinizata am sa beau numai in zilele in care nu am prea multe de facut. Nu stiu cum este sa fii mahmur dupa o betie, dar ma gandesc ca asa cum am fost eu duminica cu decofeinizata. Eram dusa rau. Nu stiam ca exista si ness decof., am sa-l caut. Mersi. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi: dimineata: un mar; dupa vreo doua ore am baut un cappuccino neindulcit (TREBUIE sa ma culc mai devreme!!!) In general nu beau dintr-astea, m-a apucat acum cand n-am voie! [mariaj] pranz: salata cu rosii, ardei gras, oua fierte, sunca, branza, marar, ulei de masline, sare, piper seara: tocanita (?) de ciuperci si ardei gras cu orez brun Androix, apropos de faina integrala am vazut si eu aici si eram gata-gata sa iau, dar m-am intrebat la timp ce-o sa fac cu ea si n-am gasit nici un raspuns. [biz] Clatitele si prajiturelele au si grasimi, ciulamaua la fel (parca), iar in rest nu mi-a trecut nimic prin cap. O sa cuget si, daca-mi vine vreo idee o sa-ti spun. Laura, am inteles ca fructoza isi cam schimba gustul daca este "preparata", adica devine amara sau cam asa ceva. [xx(] Sau, am citit pe o cutie ca este indicat, daca totusi vrei sa faci prajituri cu ea, sa dai focul mic, mic si sa cresti timpul de coacere. [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va rog sa-mi spuneti unde gresim, sau daca v-ati confruntat si voi cu asa ceva. Sint la a 9-a zi de Monty si de ieri pina azi am pus 400 gr (mama de alaltaieri pina azi 200 gr). Va rog din suflet sa-mi spuneti si mie daca ati patit si voi asa ceva ca sint tare demoralizata.....MAi ca-mi vine sa ma las! IEri am mincat asa: dimi ora 9: musli cu lapte 0.3% grasime (fara nici o stafida ca nu-mi plac deloc) ora 12 o portocala. ora 14 supa de legume cu un strop de simntina 15% si mincare de varza cu o felie de Kesler (un fel de sunca) ora 17 o portocala ora 19 o felie cascaval, o felie sunca presata, vreo 5-6 masline. Voi ce spuneti? Sint normale asemenea variatii de grame? (stiu ca nu ar trebui sa ma cintaresc zilnic, dar nu ma pot abtine) Mersic! PS 3 bucatele de ciocolata 70% cacao, cit pulpa degetului mic...JUR! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gabi Si eu am cantar digital si ma cantaresc in fiecare dimineata.Nici o problema, dar nu trebuie sa interpretezi rezultatele asa de drastic. Cum ai mancat e ok, fructele alea nu ar fi rau sa lasi minim 4 ore intre masa si fruct, ciocolata ...se putea si fara, dar eu zic ca nu asta e motivul. Uite de ex, cina ta a fost sarata.Din cauza asta e posibil sa fi acumulat organismul mai multa apa.Dar depinde de la organism la organism.La fel si cu ciclu.Majoritatea sunt balonate in timpul, eu dupa etc etc etc. La mine a arata cantarul si 1 kg mai putin fata de dimineata precedenta.Astea sunt zile cu semnul ? la mine.Astept dimineata urmatoare, si de obicei se regleaza cifrele. Asa ca nu te stresa si nu renunta.cantarestete in fiecare zi, dar nu lua rezultatele astea in tragic. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Monica, sa stii ca exact asa le-am si luat, cum ai spus tu, in tragic...Adica pun si eu suflet in treaba asta si parca iti piere si bruma de vointa pe care o mai ai cind vezi asa ceva. Mi-a mai revenit inima la loc, probabil ca de la maslinele alea, am acumulat cum spui tu, apa. Au fost cam sarate. Si cred ca nici nu sint prea indicate in faza I...Asta e! Perseverez! Multumesc! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...