Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

Pup fetele slabanoage! [pup] Teo, ai mare dreptate: la serviciu mananc la cantina unde mancarea e adusa de o firma de catering. Cateodata, cand nu mi-e lene imi aduc de acasa si stiu sigur ca este conform dietei, dar asta se intampla cam rar [bang]. Dar m-am hotarat si de luni o sa mananc ca la carte si pana nu ajung la 70 kg nu trec la faza 2. Iar in ce priveste faina, m-am lamurit si eu ca nu prea pot face nimic cu ea dar va zic inca o data ca am fost atat de incantata ca am gasit FAINA INTEGRALA, [bis] incat pe moment nici nu m-am gandit ce voi face cu ea [:-)))], poate fac niste paine. In schimb de ceva timp ma lupt cu o problema tare neplacuta [V], cred ca din cauza de lipsa de paine din alimentatia mea, sufar de constipatie. Nici inainte de monti nu-mi era prea bine dar acum e deja prea de tot. Am incercat cu o lingurita de miere in apa pe stomacul gol, desi mierea nu este indicata, dar la un mic dejun glucidic mi-am zis ca totusi o lingurita nici nu este prea mult. Dar din pacate nu prea a avut efect. Am incercat si elixirul din fructe de soc, nici asta n-a miscat nimic, si in plus l-am abandonat pentru ca am auzit ca te poti demineraliza foarte nasol de la el. Mai este cineva care a patit asta? Si aveti ceva sugestii ce pot sa fac? Sa va mai spun ce am mancat zilele astea? Mai bine nu ca va dau idei nastrusnice [}:)] Dar de luni ies la raport in fiecare zi[roker] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fete slabanoage (inculsiv LauraT), cintarul a revenit la valoarea de alaltaieri-marti, adica 60,7. Asa ca in 2 zile am stat practic pe loc (marti 60,7, ieri 61,1, azi-60,7). Azi-noapte visam ca maninc papricash de cartofi si dupa ce am mincat am realizat dezastrul...Adevarul e ca in timpul zilei visez cu ochii deschisi la prajiturile din Romania (fetele din Timisoara stiu de cofetaria Codrina...ei bine, din alea visez sa maninc-mini amandine, mini rol de ciocolata, profiterol etc etc...). Poate ingrasa si gindurile, mai stii...? LauraT, mersi de aprecieri, la fel as putea spune si eu despre tine, parol! Am 1,60 si 60,7...fotografii inselatoare, crede-ma... Trebuie sa va mai zic ca dimineata pe linga musli pun si citeva cereale adevarate, ca altfel nu pot inghiti numai lapte cu musli...O fi chiar asa grav? (dar sint fulgi de griu si alte chestii, deci nu au porumb in ele, plus citeva bucatele fructe uscate-Nestle Fittnes le zice) Datorita voua imi pastrez ambitia si va multumesc pentru asta! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, scuze de confuzie, era vorba de Addicted si de niste biscuiti "permisi" Ripsz, unde se gasesc nu am aflat inca, astept... Cat despre constipatie, sufar si eu de ea, dar am o solutie: supozitoare cu glicerina. nu stiu daca dau sau nu dependenta, dar eu nu ma simt bine cu burta umflata si le folosesc, uneori si de doua ori pe zi. GabiG, m-ai facut sa rad! Nu oi fi tu inalta, dar esti fotogenica atunci, frumoasa esti oricum, asa ca nu te lasa de Montignac ca trebuie sa mearga si la tine. Incet, dar sigur... Teo1970, de ce vii cu ispite? Vrei sa ma gandesc toata ziua la tortul tau? Inca nu vreau sa fac torturi, dar mai incolo o sa-l incerc. Si-asa aseara am calcat pe bec, faceam un tort de piscoturi pt. fete, si am mancat un piscot si vreo 10 migdale crude, total interzise.... Monicaa, cum se face snitelul ala cu ou si cu cascaval ras, ca eu am facut aseara si i-a cam cazul invelisul, nu mi-a iesit cum trebuie? Meniul meu de azi este: ora 10: 2 kiwi; ora 10.30: 200g iaurt 0%; ora 13.30: snitel din muschi de vita cu rosie si castravete (snitelul a vrut sa fie facut cu ou si cascaval ras, dar mare lucru din invelis nu a mai ramas!!); ora 16.30: un mar; ora 19.30: varza calita cu carnati de casa. Sper ca maine sa ma simt mai bine pe cantar, ca azi dimineata am avut 56.3kg, fata de 56.1kg de ieri...Abaterea de aseara, cred...Deci vezi, GabiG, se mai intampla si la altii... Va pup, tare imi sunteti dragi... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Androix
Laura, nu stiu despre ce biscuiti ma intrebi, dar daca sunt buni pentru monti, sunt si eu tare curioasa unde se gasesc [:D] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
"Biscuitzii" ashtia sunt, de fapt, felii presate de griu integral expandat; chiar asha se shi numesc: "griu integral expandat presat in felii". Sunt de forma patrata, 10 buc./ pachet, aprox. 24.000 lei/ pach. shi se gaesesc la supermarketuri la raionul de cereale/paste. (Avetzi grija ca exista shi orez presat in felii - din asta nu avem voie, nu se precizeaza daca e sau nu integral - cititzi eticheta) Mai exista griu integral expandat presat in felii - produse de o firma din Moldova, de data asta rotunzi ca forma, se numesc "piinitza Haiduc", se gaseshte tot pe la supermarketuri (eu am luat de la MegaImage). [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, Teo, dar eu din astia chiar nu am vazut aici in Ploiesti. Si avem si noi MegaImage. Eu m-am tot uitat la raioanele astea dupa crackersi integrali, ca ii pomenea Montignac in carte si ar fi fost buni la micul dejun, dar nu am gasit. Poate ajung maine la Cora, ca vin cu fetita in Bucuresti la control la Oftapro si poate gasesc acolo...Ati vazut cumva in Cora? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teobine ai revenit pe micile "monitoare" -in tromba cu reteta de diplomat,cu care ne-ai facut pe toate sa salivam pe aici [pup] Eu chiar nu am mai preparat ceva cu fructoza,se gaseste pe undeva? Eu chiar credeam ca suntem fete "cu greutate" prin zona,dar tu ai 54 de kg!Felicitari,nu mai ai mult si ajungi si la greutatea ideala,dar pun pariu ca arati bine si acum.Cand te vedeeeeem???? Si zici ca te-ai lasat de fumat sau ai mai redus Eu nu's fotogenica,ca si GabiG de exemplu,arat intotdeauna cu cateva kg in plus. Androix si eu am aceeasi problema de cateva zile incoace-constipatia.Luni aveam 61 si un pic,iar de dimineata 63 [?] [?] [?] La mine,cafeaua isi facea efectul inainte.Cum nu mai beau..nici "rezultate" nu mai am [:(!] Sunt foarte contrariata,inteleg ca am dat-o in bara cu o felie de tort si un croissant,dar asta inseamna sa revin la greutatea initiala? Ufff.. Tocmai de aceea va respect foarte mult,pentru ca ati avut vointa si rabdare!Eu sunt "oaia neagra" a acestui subiect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare si nu stiu exact unde sa o postez, asa ca o fac aici: Cum faceti voi ciupercile la cuptor. Am tot vazut scris in meniurile voastre si ma gindeam sa incerc. Tocmai am papat o omleta cu ciuperci, telemea si cascaval, o nebunie... Pusi GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...