Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (2)


Recommended Posts

Se vede ca in timp ce scriu mesajele mai fac inca vreo 3 lucruri pe langa..nici n-apuc sa termin frazele. Gabi,chiar aseara mi-am facut ciupercute.Eu cumpar champinion.Le rupi coditele si le toci marunt.Palariile se umplu cu tocatura si se dau la cuptor.Eu la microunde le tin 10-12 minute.Cat sunt fierbinti,pui branza topita pe ele si..voila,ies o minunatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Addicted, mersi frumos! Voi incerca si eu cit de curind ca ne plac la toti ciupercile. Tava in care se pun se si unge cu ceva, sau o lasi asa, sau pui hirtie din aia de copt? Nu dispera ca ai calcat strimb, se mai intimpla...Razboiul nu e pierdut! Multa vointa la toate va doresc dn suflet! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati zapacit cu tortul vostru diplomat care oricum e tortul meu preferat. Citeam si salivam in sec :-)) Am gasit o groaza de site-uri despre Monty si grupuri de discutie cu retete interesante (in franceza toate), daca vreti vi le dau si voua. Eu nu am renuntat la cafea tocmai din cauza constipatiei, o sa incerc cu decafeinizata sa vad daca are acelasi efect. O reteta interesanta citita pe un alt forum Monty: Asperges fierte (din cutie sau fierte pe aburi) invelite in jambon sau in omleta (ca la o clatita), puse intr-un vas cu cascaval pe deasupra si puse la cuptor citev aminute. O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GabiG, si eu fac ciuperci la fel ca Addicted; si mai fac o reteta: pun doar palariile in tava sau in vasul termorezistent (nu ung cu nimic si nu pun nici apa, lasa ele zeama), pun in fiecare palarie o bucatica de sunca sau kaizer afumat si deasupra o bucatica de branza de oaie, de preferat mai grasa sau cascaval. Ies fff gustoase. Din astea mancam si inainte de a trece la regim [pofta] LauraT, m-am uitat si eu dupa crackersi integrali de mi-a venit rau! La Cora nu am gasit, in schimb am luat mai demult ceva asemanator de la Carrefour, scria pe ei 'pesmeti integrali' si erau ca niste biscuiti (doar ca fara zahar si alte adaosuri). Din pacate ultima data cand am fost nu am mai gasit. Fetelor, eu nu m-am cantarit deloc saptamana asta, am zis ca ma abtin pana sambata dimineata, ca sa am surpriza mai mare (si mai placuta, sper![:)]). Iar cu meniul - dimineata e la fel, variez doar fructul de la trezire, la pranz am mancat friptura cu niste ardei copti (pusi la congelator in toamna, cand nici nu visam sa ma apuc ne regimul Montignac, si ce bine imi prind acum!), iar in seara asta am facut o salata cu rosii, castravete, branza si sunca. Teo, tortul asta diplomat cred ca il voi face de ziua mea in aprilie, cand oricum voi avea multe(!!!) kg in minus! Pana atunci, doar cate o bucatica mica, mica de ciocolata neagra, si in mod cu totul exceptional! Pupici la toate viitoarele slabanoage[flo], Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariana75
Dragelor, am citit mesajele postata de voi aici... si ne-ati convins!!! De la 1 Martie incepem (eu si sotul) sa tinem acest regim. Eu am acum 82 kg (ma rog, dupa 2 sarcini cu bebei frumosi foc si sanatosi), iar sotul are vreo 95 kg. Dar am vazut ca sunt tot felul de faze in acest regim, de aceea va rog mult de tot, fetelor din Bucuresti, spuneti-ne si noua unde gasim cartea asta cu regimul Montignac??? Va multumim mult de tot, spor la slabit :) Pupici, pa pa.
Mariana, eu am cumparat destul de recent cartea de la un chiosc din Piata Romana, mai precis langa KFC. Am vazut-o pe urma si in pasaj la Universitate, e un magazin unde se vand si ziare, reviste etc si au si carti. Am luat-o si pe cea cu retete dar nu mi se pare utila. Pupici si succes, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Ieri si azi mi-a fost rau, migrena urata care revine periodic de cand ma stiu si atunci cand se intampla mananc in nestire.Sunt defecta.[zid] Asa ca, ieri: ora 8 iaurt cu germeni de grau ora 11 salata (rosii, castraveti, ardei), branza ora 14 piept de pui la gratar + salata verde ora 18 supa de pui, ciuperci la gratar, ora 21 conserva ton cu lamaie ora 23.30 o bucatica mica, mica ciocolata 60%cacao[ups] azi: ora 10 suc de portocale ora 11 cafea, cascaval, rosii ora 14 supa de pui, omleta cu ciuperci ora 17 2 portocale ora 19.30 varza calita, gratar piept de pui ora 22 1 mar SI SPER SA MA OPRESC --mi se face rau numai cand citesc cat am putut sa bag in mine doua zile. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GabiG, iata si alta reteta de ciuperci la cuptor, de fapt eu asa le fac, dar o sa incerc si celelalte doua retete postate de fete: pun palarioarele de la ciuperci intr-o tava (neunsa), apoi toc coditele cubulete mici le amestec cu un ou batut, cascaval ras, marar, sare, piper si umplu ciupercile cu aceasta compozitie. Le dau la cuptor. Mersi, Addicted, voi cauta diseara in Cora, ca ajung in Bucuresti. DD, pot spune ca ai mancat cam multicel, dar permis. Acum depinde si de cat de mare era portia, ca nu-i totuna. Meniul meu de azi: ora 9.30: o portocala; ora 10.15: 250ml lapte 0.1% cu cereale; ora 13.15: 2 feliute de cascaval cu castravete crud + mancarica de dovlecei (fara carne); ora 16.15: un mar; ora 19.00-20.00: piept de pui cu salata (sa vad ca voi gasi la fast-food-urile alea din Cora, ca acolo voi fi la ora aceea, merg cu Ramonica la control la Oftapro). Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DD meniurile tale au fost conform Montignac?Dupa cate vad eu,desi nu-s mare experta,au fost!Asa ca nu iti face griji,insa nu sari nici calul. Si eu am fost in cautare de Ripsz aseara si n-am gasit-stau intr-un cartier de moshi si e foarte prost aprovizionat,dar am gasit in schimb paste integrale!Si mi-a venit o idee:pot sa le fac cu lapte(degresat,bineinteles)?Ca fidelutza cu lapte?Voi ati mai incercat? Dimineata:suc de portocale si doua mere Ora 12:va spun imediat [;)] Cina:salata de rosii cu branza. Asa..sa va zic ce am facut azi pentru pranz:maioneza din "doo oo",amestecata cu un borcan de zacusca.Miam miam,a iesit foarte buna.Am mancat-o cu branza un pic mai sarata,ca asa imi place. Bineinteles ca nu pe toata,cam un sfert de castronel. [pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yummy, ce retete faine! Le voi incerca cu siguranta! Azi: lapte cu musli o portocala si o pruna inainte de prinz cu o ora o bucatica microscopica de cioco 70% cacao spanac si omleta cu telemea, cascaval si ciuperci deseara??? n-am idee ce voi minca. NU maninc carne vinerea. Nu va zic cum stau cu kilele ca va depresez si pe voi. Sufar in tacere si merg inainte. Weekend bestial la toate si luni va astept la raport! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...