Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O cana pentru fiert apa. Merita?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi se pare indispensabila. Mai ales pentru rapiditatea cu care fierbe apa. Noi avem cu element incolacit inauntru de la Philips. E adevarat ca se depune calcar pe element dar la fel de adevarat este ca se curata f.f.f. usor cu otet. Pui apa cu otet la fiert si gata calcarul. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, CRIXIA, si eu sint de parere ca o asemenea "cana" - fierbator e o achizitie buna. Eu o folosesc de 10 ani; mai nou am din aceea tip nou, care e mult mai usor de utilizat (nu treb s-o scoti din priza) si de curatat ("fundul" fiind plat) si nu in ultimul rind, solutia rapida de a avea apa fiarta! O intrebuintez, asa cum zic si fetele, la foarte multe "operatiuni" in bucatarie si nu numai (apa calda la baita lui bebe). Spor la treaba, Camelia [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine! Fetele ti-au spus aproape tot! Si eu am o cana TEFAL si ma ajuta foarte mult! Motivul pentru care scriu acest mesaj e ca am vreau sa-ti spun ca eu cred,mai exact sint convinsa,ca numai 1 minut de fierbere a apei nu e suficient!!! Nu se elimina nimic intr-un minut si rinichii bebeilor sint atit de sensibili! Eu fierbeam apa pe aragaz 8-10 minute si apoi a puneam in cana si incalzeam doar cind aveam nevoie! Si cum a spus Otilia din cind in cind trebuie sa o pui la fiert cu apa si otet ca sa se curete de sarurile depuse! Numai bine! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Intradevar fierbatorul este super-rapid. Atentie numai la curatare: depunere de calcar si alte 'mizerii'. Este indicat pentru curatare sa fierbi o solutie de apa cu otet. Cum a fiert, clatesti rapid cu apa curata, din abundenta. In cazul meu, design-ul de la Tefal (ergonomic si hazliu) m-a dat gata. Pa, pa, Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar in seara asta mi-am achizitionat una noua,de la Siemens si sper sa fiu multumita de ea. Cea veche functioneaza inca dar s-a rupt capacul si inainte de fiecare utilizare tre`sa o repar ca altfel nu fierbe apa. Eu o folosesc cind am nevoie de apa fiarta pt ceaiul nostru,pt copil nu am folosit-o niciodata,eu faceam laptele cu apa speciala pt bebei incalzita doar. Eu zic ca investitia merita,o folosesti cu succes in calatorii si aici cu atit mai mult pt ca pe aragazele astea electrice apa fierbe mai greu ca la cele cu gaz. Pt.curatat folosesc otet si apa(1:3)sau solutie speciala anticalcar si apoi o clatesc de multe ori. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...