Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femei tampite..nu care iubesc prea mult!!!


Recommended Posts

NU EXISTA REGULI Va puteti referi cu realism doar la "cum sa vezi cum ESTE el si nu cum AI VREA sa fie". Aici, da - este o diferenta. Cum sa nu iei (din disperarea de a te simti iubita) faptul ca e zgarcit drept cumpatare sau faptul ca e gelos drept dovada de pasiune nebuna. Cum sa intelegi ca ... nu se va schimba din marea dragoste pe care ti-o poarta [:D]. In rest, fiecare om este un intreg univers si aplicand un set de reguli risti sa-l reduci la un joc de-a cine cui fura caciula primul si sa pierzi esentialul sau marea dragoste. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by babyblue
daniela, cee ace spui tu este foarte adevarat, dar este de nivel..avansati. eu am propus regulile astea, pentru incepatori,pentru ca femeia sa nu-si mai piarda capul si stima de sine....cand ea devine puternica _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Dar de ce babylue tu presupui ca femeia este incepatoare si trebuie sa ajunga puternica, de ce nu pleci de la posibilitatea ca ea este puternica deja ( sau pentru femeia puternica nu trebuie scrise carti?[:D]). Uite, eu am o teorie ( si astept sa mi se dea carti in freza, si nu rosii demodate) cum ca oamenii se nasc puternici, doar experientele ii doboara. Cum adica femeia trebuie sa ajunga puternica, dobindind relatii de succes? Altfel, ea nu mai este puternica sau cum? www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca o femeie devine (este considerata) puternica atunci cind da cu flitu' la barbati.... [alcool] Este naucitor cum acest forum devine (din ce in ce mai mult) un loc in care barbatii sint considerati ca suboameni, condusi numai de instincte; plin de sfaturi cum sa ne purtam in fata barbatilor ca sa nu pierdem fata; s.a.m.d. Fiti asa cum sinteti si o sa aveti ce va doriti si cum va doriti: barbatii, bani, situatii, etc. Purtati-va asa cum nu sinteti si...chiar e nevoie sa va fac un desen?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici nu sunt criticati tot barbatii..numai aia rai.[:D] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal Este naucitor cum acest forum devine (din ce in ce mai mult) un loc in care barbatii sint considerati ca suboameni, condusi numai de instincte; plin de sfaturi cum sa ne purtam in fata barbatilor ca sa nu pierdem fata; s.a.m.d.
Cum adica Vandal, barbatii sint considerati ca suboameni in acest loc (forum)???, tu chiar n-ai ooservat ca mai toate subiectele astea din "in 1 sau in 2" sint numai despre cum sa-i cucerim/pastram pe barbati? Fara nicio urma de ironie, chiar n-ai observat ca femeile sint preocupate in a cuceri/pastra parteneri, supraoameni si nu suboameni? Si, chiar n-ai observat ca si pe barbati ii preocupa aceeasi chestie? ( nu pe forumul asta, e drept), totusi imi fac impresia ca ai idee despre ce vorbesc... www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue, ai scris: "aici nu sunt criticati tot barbatii..numai aia rai." Ne chinuim sa scoatem un manual al femeii normale pentru a-i cuceri pe...aia rai? Intreb si io cu surasu' si naivitatea fie-mii: da' de ce? Din liniutele pe care le vad eu aici, iese un manual de de cum sa te feresti, cum sa devii rece, robotica, meschina, cum sa nu te implici...Ce e rau in a plati tu? Ce e rau in a spune tu "te iubesc?"...si de ce e rau sa spui asta cand simti ca trebuie sa spui si de ce e imposibil sa simti ca trebuie sa spui in a treia zi? De ce a face dragoste la a doua intalnire e mai putin grav decat a face dragoste la prima? Daniela b, [floare3], mi-a placut ce ai scris. babyblue, eu am o teorie cu care o stresez pe surioara sotului meu (care sufera din dragoste o data pe an, cu aceesi intensite si din aceleasi motive) de cate ori o prind[:D]: E rau si de data asta pentru ca el e la fel ca celalalt. Au unele femei asa un talent de a atrage doar nenorociti langa ele, ceva de speriat! Incep mereu si mereu alte relatii, de fiecare data aceeasi! Si totusi, cand ceva nu merge nici in a treia relatie, nici in a patra, si ai impresia ca esti in "Ziua Cartitei", atunci fii sigura ca problema e la tine. [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981"]Povestea Burticii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90708"]Dialoguri strumfesti[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ianca14?vhost=community"]Poze strumfesti[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, nu ma mai aburiti aici..va rog..si cel mai sfant barbat, dc i te pui pe tava la 3 Zile de cand il cun, il sufoci cu declaratii si il intretii..o sa junga sa te considere o carpa. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu altceva nu inteleg aici - barbatul TREBUIE sa plateasca masa la restaurant? Eventual calatoriile? Nu platim fiecare ce a consumat? De ce? Pai atunci zau daca inteleg de ce ne ofuscam cand auzim ca avem salarii mai mici decat ei. Inteleg ca ei au niste cheltuieli in plus care sunt asumate de toate partile. am citit "sa plateasca, ca de-aia e barbat". Nu inteleg? Noi vrem egalitate, dar nu pentru catei. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue, ai spus: "fetelor, nu ma mai aburiti aici..va rog..si cel mai sfant barbat, dc i te pui pe tava la 3 Zile de cand il cun, il sufoci cu declaratii si il intretii..o sa junga sa te considere o carpa." Nu te grabi sa pui verdicte. Nu toti!...Uite ca in 7 ani n-a ajuns sa ma considere o carpa, si da, uneori il sufoc cu declaratii pentru ca mi-e drag de el de-mi vine sa-l mananc, l-am si intretinut o luna intre doua joburi ale lui...l-am iubit cu ochii inchisi din prima clipa... Daca e un tip destept, fara frustrari si orgolii prostesti, cu o personalitate puternica, este deasupra acestor fleacuri. Pentru un barbat de genul asta, regulile tale nu fac altceva decat sa te miscoreze in fata lui. Unii tipi chiar apreciaza femeile care nu se tem sa se exprime. Iar a te exprima inseamna, de cele mai multe ori, a nu-ti impune limite. O femeie puternica este, dupa parerea mea, una care iubeste cu tot sufletul! Si care, atunci cand el a gresit ireversibil, are puterea de a nu se agata, de a pleca drept, cu toata iubirea aia mare in carca. [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981"]Povestea Burticii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90708"]Dialoguri strumfesti[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ianca14?vhost=community"]Poze strumfesti[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J G, ai spus exact ce gandesc si eu. Hai ca o data, de 2 ori, daca el te invita e frumos sa plateasca, dar daca devine o obisnuinta nu vad de ce sa nu platim impreuna, noi vrem sa fim puternice, independente, dar asteptam cadouri si mese gratis. Si, am avut prietene care mi s-au plans ulterior, ca vezi draga, nesimtitul m-a intrebat dar cand o seara impreuna, ca eu am facut atatea pt tine... De ce trebuie sa le dam sansa sa ne jigneasca? Daca sunt fara caracter oricum iti dai seama mai devreme sau mai tarziu, dar fara indoiala ca si atitudinea "eu vreau tot, ca mie mi se cuvine" ii impinge sa se exprime urat. Iar cu mutatul impreuna, eu sunt pro, pai asa ai ocazia sa-l cunosti mai bine si sa vezi daca merita sa patrezi sau nu relatia, nu sa-ti pierzi ani buni si sa-ti dai cu pumnii in cap cand s-a terminat. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/IngridS_28photo#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...