Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femei tampite..nu care iubesc prea mult!!!


Recommended Posts

cu banii ce sa zic..cu sotul meu n-am avut nici o opreliste..nu m-am uitat, ce a fost al meu a fost si al lui. cu exul asta, am ajuns sa ma tapeze absolut gretos, fara sa tina cont ca erau ultimii mei bani si ca el mai avea o gramada. iar regulile, eu una le iau si le voi lua, ca o masura de prevedere initiala, pana vad ce da din el. mi-am luat o teapa mult prea mare si desi am plecat cum zici, dreapta cu amorul in carca..sincer nu mai imi doresc chin de genul asta. prefer sa-i testez un pic, capacitatea de darurire si cat ma place..fara sa exagerez evident cu nu stiu ce mofturi si fitze, dar fara sa ma mai pun pe tava. eu nu mai pot sa fac asta. pur si simplu. astept sa primesc din partea lui, mai intai, semnalul ca e dispus sa fie deschis cu mine, darnic, normal, afectuos. nu-l mai iau de bun. pentru ca si aia care au parut buni la inceput si m-am daruit cu sufletul deschis, s-au dovedit lepre. si nu ma ma bazez pe ideea "imi dau seama repede"..ca s-ar putea sa nu-mi dau, sa ma implic iar emotional si sa fie prea tarziu. nu stiu dc regulile ma coboara sau nu in ochii cuiva, stiu doar ca eu una le voi respecta f strict, la inceputul relatiei, adaptand insa sa nu devin absurda.ca cine pleaca acum,e bun plecat. si ceea ce eu voi face si e foarte clar: 1. nu voi mai face ca el, doar ca vrea el, ci voi face fix ce simt eu, dupa firea mea, dupa timpul meu, dupa programul meu, poa sa se dea cu c.rul de pamant. 2. nu exist ca sa-i fac lui pe plac, dupa cheful sau si trairile mele nu vor fi dupa traririle sale. are chef sa fie obosit, tafnos, sa fie la el acasa, nu pe nervii mei. 3. nu-i mai platesc mesele, bauturile, INAINTE sa vad ca si el e dispus sa faca niste gesturi. 4. nu-mi mai fac programul dupa el, el se pliaza pe programulmeu nu invers. 5. nu mai sun, nu mai caut pe nimeni. dc ar chef sa vb cu mine, ma suna el..eu nu mai sun pe nimeni. 6. nu fac declaratii. e drept, nici nu le simt. cand si daca le voi simti, probabil ca ma mai inmoi. 7. fara prea multe intimitati si confesiuni. eu pana acum m-am tinut de regulile astea. si tipul asta se poarta foarte frumos. imi place asa de el, m-am obisnuit cu el prin zona.. dc ma va placea asa cum sunt, atunci o samerite sa o vada pe babyblue care poate darui enorm. daca nu, eu nu mai plec cu capu drept si impovarata de nu stiu ce amor ghebos...m-am saturat/ _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by diana21 Si totusi, cand ceva nu merge nici in a treia relatie, nici in a patra, si ai impresia ca esti in "Ziua Cartitei", atunci fii sigura ca problema e la tine. [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981"]Povestea Burticii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90708"]Dialoguri strumfesti[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ianca14?vhost=community"]Poze strumfesti[/url]
Nu neaparat, stiu cazuri ghinioniste care au patit-o si nu din cauza lor. Pur si simplu piata barbatilor e slab calitativa. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Si, am avut prietene care mi s-au plans ulterior, ca vezi draga, nesimtitul m-a intrebat dar cand o seara impreuna, ca eu am facut atatea pt tine... De ce trebuie sa le dam sansa sa ne jigneasca? Daca sunt fara caracter oricum iti dai seama mai devreme sau mai tarziu, dar fara indoiala ca si atitudinea "eu vreau tot, ca mie mi se cuvine" ii impinge sa se exprime urat.
da, "fara indoiala". "Fara indoiala" ca atitudinea noastra, nu mitocania lor ii indeamna sa se exprime asa. De parca nu pot sa-ti faca propuneri si daca le-ai platit tu masa... Macar daca au platit-o ei isi protejeaza cit de cit investitia. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca va cramponati prea tare de bani, serios. stiti cum vad eu problema? o noua relatie cu un tip este in primul rand o relatie de prietenie, drept urmare o tratez asa cum as trata o noua amicitie cu o colega, de exemplu. toate regulile astea te pun pe picior de razboi, in loc sa incurajeze relatii firesti, amicale, intre doi oameni care se presupune ca au multe in comun, multe de impartasit, de discutat, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Si, am avut prietene care mi s-au plans ulterior, ca vezi draga, nesimtitul m-a intrebat dar cand o seara impreuna, ca eu am facut atatea pt tine... De ce trebuie sa le dam sansa sa ne jigneasca? Daca sunt fara caracter oricum iti dai seama mai devreme sau mai tarziu, dar fara indoiala ca si atitudinea "eu vreau tot, ca mie mi se cuvine" ii impinge sa se exprime urat.
da, "fara indoiala". "Fara indoiala" ca atitudinea noastra, nu mitocania lor ii indeamna sa se exprime asa. De parca nu pot sa-ti faca propuneri si daca le-ai platit tu masa... Macar daca au platit-o ei isi protejeaza cit de cit investitia. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Elise, eu am spus ca ei sunt fara caracter daca se exprima asa, dar pt ce sa-i dau ocazia asta? macar daca ne impartim cheltuielile, din start nu poate sa comenteze nimik, din pdv-ul meu n-as vrea sa ma expun riscului sa ma jigneasca. Eu una n-as avea chef sa-mi scoata cineva okii, asa ca din start m-as proteja. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/IngridS_28photo#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NICI PE DEPARTE... pe mine exul, caruia i-am platit majoritatea meselor, m-a jignit mai mult decat oricine.....ii plateam fripturile si berile si peste 3 ore isi aducea aminte ca i-am gresit cu ceva acu 3 luni si gata scandalul..... aia de mi-au platit ei mie mesele, s-au purtat exemplar...vb lui elise a protejeat investitia. oricat de modernisti am ajuns, barbatul dc nu lupta pt o femeie, nu investeste sacrificiul in relatia cu ea, macar la inceput, atunci nu apreciaza ce primeste. si cum barbatii nu mai au ce sacrificii sa faca, ca doar nu se mai bat la colt de strada, singurul sacrificiul si investitie e cea financiara. parerea mea... e timp sa pui banii la comun, sa fii darnica si familista....dar DUPA ce vezi ca merita... adika fiecare face cum vrea, eu in schimb asa voi proceda. nu mai suflu eu in f.undul barbatilor nimic, nici semne ca sunt super femeie, darnica si deschisa la suflet, nici bani, nici declaratii, nici lugu lugu..nimic. nu am eu ce sa demonstrez si sa le joc eu in struna. sa-mi joace ei mie..am vazut clar ce mult am fost respectaa de cei carora le-am jucat in struna. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carmen123
nu vrea sami trimita si mie nimeni cartea???????/ va rog
lasa-mi adresa pe PM si ti-o trimti eu _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Platitul mesei la restaurant prima data nu are nici o legatura cu banii. tine strict de anumite principii. Daca vreti, echivaleaza cu faptul ca atunci cand va indreptati spre masina, intai iti deschide tie usa si te lasa sa intri, si apoi se duce el si se aseaza la volan. Unii barbati o fac din reflex, altii nu si chiar o percep ca umilinta. Pentru unele femei sunt cateva expresii ale modului de gandire, ale manierelor, pentru altele nu. Fiecare depinde ce cauta. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, imi plac regulile tale si cred ca ai mare dreptate...sint alaturi de tine...In legatura cu platitul, la fel ,cred ca el trebuie sa plateasca( cel putin la inceput)altfel l-as vedea zgircit si asta pt mine e un defect... Mult succes! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasile_mia/album?.dir=/b13dscd"]poze cu Corina Elena[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasile_mia/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]poze[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasile_mia/album?.dir=/3640scd"]Piersicuta mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...