Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici cu copii BERBECUTI...unde sinteti?


Recommended Posts

Am citit HOROSCOPUL COPIILOR pe site si am descoperit ca cine a scris acolo...sigur vorbea despre berbecii mei! Copilul Berbec Planeta - Marte Element - Foc A aparut Rambo intr-un grup de copii care se joaca! Cu un copil Berbec in jur, va puteti astepta la multa actiune in jurul dumneavoastra. Nu va asteptati ca acest copil sa stea linistit si sa zornaie o jucarie. Acest lucru nu se va intampla! Copilul Berbec este acela care face mult zgomot in jurul sau si cu siguranta se va rani adeseori. Nu aveti insa de ales. Fiind un semn de foc, micutul Rambo va fi dinamic si vesnic in cautare de ceva pe care sa se catere. Va fi greu sa va intelegeti cu el? Mai mult ca sigur! Parintii unui berbec trebuie sa fie suficient de intelepti sa-si invete copilul foarte devreme cum sa colaboreze cu ceilalti copii. Lucruri precum colaborarea nu le va invata de la sine, trebuie educat in acest sens. Lucrul pe care si-l doresc cel mai mult berbecii este atentia, de aceea parintii trebuiesc atentionati de la bun inceput. Intr-un grup de copii, veti constata ca berbecutul dumneavoastra va capta in totalitate si destul de repede atentia celorlalti. Acest copil va incepe destul de timpuriu sa faca multe lucruri de unul singur. Va fi un copil precoce comparativ cu altii. Ca o concluzie, copilul Berbec poate fi foarte independent dar ii place sa intre in contact cu alte persoane. Este un copil dornic de activitati fizice si necesita o permanenta stimulare in acest sens. Hai sa ne adunam toate si sa vedem citi berbecuti inversunati ne fac viata mai frumoasa! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hop si eu ,viitoare mamica de berbecutz[zz] !!Si eu am citit o gramada de chestii haioase despre berbecuti,care s-au si adeverit de fapt.O prietena de-a mea are un baietel berbec de 4 ani.In horoscopul pe care-l citeam impreuna,intr-o buna zi,scria:daca va duceti sa va luati berbecutzul de la gradinita,si treceti pe linga un geam spart..nu va intrebati cine a facut boacana..veti afla curind ca odrasla dumneavoastra este autorul!!Dupa numai citeva zile..aceasta mamica se duce sa-l ia pe cel mic...de la gradinita.Doua geamuri sparte,educatoarele suparate,care-i povestesc mamicii:a fost baietelul dvs..dar dupa ce le-a spart,a luat iar o piatra in mina si a venit la noi,rugindu-ne:va rog,LUATI-MI PIATRA din mina!!Am ris mult cind mi-a povestit...hehehhe!! Pe de alta parte..acest berbecut a inceput acum scoala,este de o inteligenta extraordinara,ii place mult sa scrie,sa citeasca..in schimb..cind suna clopotelul..innebuneste TOTAL!![haibat] Cred ca bebeii berbecuti au MULTA personalitate..cred ca au nevoie de multa dragoste si atentie..de altfel,ca toti bebelusii !! Va pup si succes..si tine-ti-mi pumnii,berbecutzul meu aterizeaza pe 8 aprilie! Rayuela [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt mamica unei berbecute din 02.04.2002,Marie-Evelyn. E o grasunica dragalasa foc,sensibila si haioasa.Maninca si doarme bine,ii place sa scrie toata ziulica si sa se uite la Teletubbies(o iubeste mult-mult pe Lala-bal)si la concertele lui Andre Rieu(asta de la mama i se trage [bis]). E in miscare toata ziulica,cu greu accepta "arestul"in carucior,cel mai mult ii place sa mearga cu taticul ei in parc si sa dea piine la ratustele de pe lac.Ei si as putea sa va povestesc pagini intregi despre ea ca doar o fetita are mama. [pup]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
si eu sunt o mamica de berbecut. Andrei e nascut pe 21 Martie - prima zi de berbecut. Un sentimental vulcanic, putin incapatinat si plin de iubire. Este de fapt zodia care mi se potriveste mie - Varsator - de minune. pupici tuturor berbecutilor si berbecutelor. Mirela
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici de berbecuti!Si eu am tot un berbecut acasa si e nascut pe 21 Martie ca Andrei al Mirelei.Mirela chiar astept mai multe detalii despre cum este Andrei sa stiu si eu in mare la ce sa ma astept!Inceputul e promitator.E un incapatanat si jumatate dar si un iubaret foc.Se alinta si se pisiceste de noi toata ziulica!Sincera sa fiu eu il am pe tatal meu in familie berbec,si eu m-am inteles bine cu el cat am fost mica apoi nu ne-am mai intels absolut deloc,acum e relatie de respect si daca era vreo zodie in care nu vroiam sa fie asta era BErbec.Acum ca sa nu fiu rea pot spune totusi ca tatal meu nu e chiar asa de negru precum vrea sa para...si sper ca prin educatie sa reusesc sa-i insuflu lui Rares sa nu fie orgolios dar in schimb sa fie ambitios asa cum sunt mai toti berbecii! Sa va traiasca berbecutii! "Copilul nu datoreaza parintilor viata ci cresterea" Adina si bb Rares Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am unul!Este la fel de iubaret,dulce foc,un pic incapatanat,dar ne intelegem.ESte genul de copil pe care nu poti sa te superi,contrar horoscopului de pe site el se joaca singur ,nu este agitat,f cuminte,linistit,cel putin acum.Este nascut pe 11.04.2002.NU stiu daca se potriveste horoscopul cu firea lui,dar cel putin pana acum nu mi-a facut nici un fel de probleme,chiar imi lasa mult timp liber. Pupici multe la berbecuti ! M.DRAGU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o berbecuta (30 martie 2003)! Nu ma pricep eu la astrologie, dar am citit horoscopul si deja da semne de berbeaca: e foarte activa, ii place galagia (face niste vocalize...) si se catara pe orice poate. Am inteles de la Mirela ca berbecii se inteleg cu varsatorii- tati e varsator. Dar cu scorpionii, stiti cumva (asta-s eu)? Recomandati-mi voi niste link-uri de astrologie mai de incredere, pliz... Vali si [copil]Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fetita mea cea mare e berbecut (Bianca - 14.04.1999). E foarte incapatanata, activa, putin cam egoista, ii plac lectiile, desenul si are tendinta sa domine. In rest, ne intelegem bine (si eu sunt tot berbecutza...). Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...