Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici cu copii BERBECUTI...unde sinteti?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Berbecutii 21.Martie-19.Aprilie
Mirela[dc] - Andrei -21.03.... aalexia-Lia-Maria-15.04.1993 Ioana98-Ioana-25.03.1998 LauraT - Bianca- 14.04.1999 Catusha - Ioana-29.03.2000 Alina - Marie-Evelyn- 02.04.2002 Theodora Alexandros si Yannis- 03.04.2002 Ioanela-Roxana-Rares-09.04.2002 Vali02-Alexandra-30.03.2003 mari stoian-Dragos-30.03.2003 Tamara Daria si Catalin-15.04.2003 Berbecuti de 2003 original posted by mihuletu Anisia - 21 martie - Rares-Costin Brindu - 21 martie - Mihail Lilib - 29 martie - Daria Acvi - 3 aprilie - Alex Tuchi - 3 aprilie - Dragos Mihuletu - 3 aprilie - Sara Daniela Adela P - 3 aprilie - Jonathan Mathieu Verutza - 8 aprilie - Alina-Diana Pico - 9 aprilie - Ioana Carrina Caterina - 9 aprilie - Giulio Ariel - 10 Aprilie - Alexutza Taisia (Monica) - 10 aprilie - Adrian Piti - 11 aprilie - Armand Adrian ivartolas - 11 aprilie - Alex Bendis - 13 aprilie - David anutze - 16 aprilie - Bianca issabbella - 19 aprilie - Delia Asteapta berbecuti: Rayuela Ela76 Mari,Dragos s-a nascut in ziua in care eu botezam gemenii! La fel si Alexandra lui Vali02!
Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap Si aici mica mea familie:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Andrei al meu e berbec! Pe 20 aprilie implineste 5 ani! Am vazut ca in lista de mai sus limitele sunt 21martie-19aprilie, dar eu peste tot am gasit ca 20aprilie e ultima zi de berbec... Andrei e o bomboana de copil, si naravas si dulcic, in acelasi timp. La cei 5 ani ai lui adora sa invete tot ce-i nou si pare sa aiba o inclinatie spre limbi straine. Merge la scoala franceza, fireste, si fiindca are colegi vorbitori de engleza, s-a apucat, de la sine, sa invete sa comunice cu ei. Mi-a zis intr-o zi: "Trebuie sa vorbesc cu Timothy in engleza, ca el nu prea se descurca cu franceza!" Pupici mamici si bebici si "La multi ani!" de martisor! O primavara extraordinara! Nora, mamica lui Andrei si a lui Victor http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yannis e pus pe sotii in ultimile zile...sau mai bine zis,nopti!!! Acum trei seri a inceput totul!!! La ora 22.00 le e sau nu somn,prichindeii sint in pat! Urmeaza o scurta sedinta,bac un bilant al zilei si plnul zilei de miine si in 15-20 minute au adormit! Dar uite ca Yannis avea alte planuri! Ma duc dupa 10 min sa-i vad,se auzea putin zgomot si cind intru in camera ce vad??? Yannis era in patul lui Alexandros,care era aproape adormit si se plingea ca nu-l lasa sa doarma,cu plapumioara trasa si cind m-a vazut a inceput sa-mi spuna KIA,MAMA KAKI! Adica Kalinihta (noapte buna) ,mama,dorm cu Alexandros!!! L-am strigat repede si pe Makis,nu trebuia sa piarda aceasta imagine,erau asa de frumosi impreuna in patut!!! Din pacate nu e posibil sa doarma doi copii in patul de bebe pe care inca il folosim,asa ca a trebuit cu cuvinte frumoase,dar nu prea convingatoare pentru el,sa-l mutam la el in pat! Timp de aproape 1 ora l-am vinat pina a adormit obosit de atita catarat!!! Da,a-ti inteles bine,cum intorceam spatele si inchideam usa camerei lor,se scula si hop din nou in patul lui Alexandros,care la un moment dat a hotarit ca nu-i pasa cum vrea Yannis sa-si petreaca noaptea si adormise!!! In seara urmatoare a fost rindul patului meu! Vroia cu orice pret sa doarma la mine in pat,desi eu nu-i iau in pat decit in cazuri foarte serioase,adica de boala si chiar si atunci,daca se linistesc,ii duc cu grija la ei in pat! Aici nu a insistat prea mult,dar ca sa-mi dea mie de scris azi,a hotarit sa schimbe patul cu Alexandros,lucru la care a consimtit si dl Alexandros...cind m-am dus pentru a nu stiu cita oara sa vad daca au adormit,adormisera...dar in patul lui Yannis era Alexandros si invers! M-a bufnit risul si plinsul...ce copiii destepti si nazbaticii,ce norocoasa sint ca sint ai mei!!! Aseara a fost insa cea mai "melodioasa" noapte!!! La noi au fost alegeri ieri si asteptind sa vad cine a cistigat,apoi gasind un film la tv,am intirziat sa dorm! Cind la ora 03.00 dimineata am stins tv si m-am dus si eu ultima la culcare,nu am fost prea norocoasa!!! Dupa o jumatate de ora,Yannis a inceput sa strige,MAMAAAA,GALAAAA!!! Vroia lapte,lucru care se intimpla rar cu Yannis,de obicei Alexandros se trezeste si cere lapte in mijlocul noptii!!! Ma rog,m-am comformat "poruncii",i-am dat 250 gr lapte si dupa ce la baut...a inceput show-ul!!! Nu stiu daca in Romania se aude un cintec brazilian care se cheama Thsu-Thuca,se pronunta JUJUCA!!! Ei,Yannis,a hotarit ca e momentul potrivit sa invete acest cintec si a inceput la 4 dimineata sa cinte GUGUCAAA,GUGUCAAA...de zeci de ori cu mici pauze! Trebuia sa fi-ti aici sa-l auziti,muream de ris in pat,bagata sub plapuma ca sa nu ma auda si sa prinda mai mult curaj...Si cind la un moment dat am crezut ca a adormit,eu intre timp nu i-am vorbit deloc,aud din nou Gugucaaa,de data asta STEREO!!! Ma duc in camera si Yannis era calare pe Alexandros,care cinta in somn gugucaaa! L-am pescuit de acolo,i-am zis foarte serioasa ca acum lumea doarme si nu vreau sa mai aud de gugucaaa... A adormit la ora 05.00,dupa ce mai a pronuntat de citeva ori cuvintul magic,asa ca sa-mi arate cine e sef!!! Offf!!! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap Si aici mica mea familie:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama mia,sunt tare simpatici si haiosi printisorii tai,Theodora! Ehei,mai au si ei insomnii...dar esti sigura ca nu au dat atacul la ceasca ta de cafea? Eu tocmai am trecut printr-o experienta din asta,fetita mea nu vroia sa se culce la prinz,activa si in forma...tot ma intrebam de ce si cind sa-mi termin cafeaua nu am mai avut ce ca sorbit-o domnisoara!!Nu o las la indemina ei dar practic numai am ascunzatori pt ca se urca si cotrobaie peste tot!Bine,erau numai citeva lingurite dar arhisuficient pt ea! Pupici multi de la noi, Marie si Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Berbecutii 21.Martie-19.Aprilie
Mirela[dc] - Andrei -21.03.... MARTIE Anisia - Rares-Costin-21 martie 2003 Brindu - Mihail-21 martie 2003 Ioana98-Ioana-25.martie.1998 Catusha - Ioana-29.martie.2000 Lilib -- Daria- 29 martie 2003 Vali02-Alexandra-30.martie.2003 mari stoian-Dragos-30.martie.2003 APRILIE Alina - Marie-Evelyn- 02.aprilie.2002 Theodora Alexandros si Yannis- 03.aprilie.2002 Acvi - Alex-3 aprilie 2003 Tuchi - Dragos- 3 aprilie 2003 Mihuletu -Sara Daniela- 3 aprilie 2003 Adela P - Jonathan Mathieu - 3 aprilie 2003 Verutza - Alina-Diana-8 aprilie 2003 Ioanela-Roxana-Rares-09.aprilie.2002 Pico -Ioana Carrina- 9 aprilie 2003 Caterina - Giulio-9 aprilie 2003 Ariel - Alexutza-10.aprilie.2003 Taisia (Monica) - Adrian-10 aprilie 2003 Piti - Armand Adrian-11.aprilie.2003 ivartolas - Alex-11.aprilie.2003 Bendis - David -13 aprilie 2003 LauraT - Bianca- 14.aprilie.1999 Tamara Daria si Catalin-15.04.2003 aalexia-Lia-Maria-15.aprilie.1993 anutze - Bianca - 16 aprilie 2003 issabbella - Delia-19 aprilie 2003 Am incercat sa refac putin lista si daca am facut greseli,astept sa-mi spune-ti! Vreau sa-m cer iertare mamicilor,dar nu am avut mult timp,mai ales chef,trec prin niste chestii despre care v-am povestit la alt subiect si nu mi-a stat capul la lista,asa ca am pierdut citeva zile de nastere,dar sint sigura ca mamicile si piticii vor primi si cu putina intirziere urarile male,ale noastre azi! Deci in primul rind LA MULTI ANI!!![s]ANDREI(Mirela[dc]),[s]RARES-COSTIN(Anisia),[s]MIHAIL(Brindu),[s]IOANA(Ioana98) Sa fi-ti sanatosi si sa va bucurati parintii mereu asa cum o faceti acum! Urmeaza IOANA,fetita lui Catusha,29.martie! Numai bine si revin! Pupicei tuturor berbecutilor de la gemeneii mei si cite o [flo] fiecarei mamica!
Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis [majoreta]2 ani pe 03.Aprilie.2004 [majoreta] PASTE FERICIT! [paste] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...