Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scrisorile din si spre strainatate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pana la ora actuala am trimis mai multe plicuri acasa . O parte din ele au avut si bani. Toate plicurile , trimise , au ajuns la destinatie. Poate eu am avut parte de noroc sau mai bine zis de o postarita cumsecade ...nu stiu. Rachel si Carmen http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fiecare data cand trimit poze in Iasi NU AJUNG!!!! Is tampiti aia [soc], au impresia ca trimit cine stie ce comori. Ma intreb ce fac cu niste poze? Foarte rar mai ajunge si cate o felicitare. In Piatra Neamt ajung de fiecare data si pozele si felicitarile. ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trimis 3 plicuri cu poze in acelasi timp: unul la Ploiesti care a ajuns (deschis, cu scuzele de rigoare) si 2 la Iasi care nu au ajuns deloc. Se fura ca in codru, asta e!!! http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,si eu am patit sa nu ajunga pozele la parintii mei dar in ultima vreme am scris pe plic,intr-un colt: "Draga Posta Romana, Te rugam sa lasi scrisorica noastra sa ajunga la destinatie,nu sunt bani sau alte comori ci poze pt bunici.Cu multumiri,A" Incercati si voi!La mine a avut efect si pozele sunt la bunici!URAAA! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pt idee, Alina! Eu pot sa va spun ca am trimis scrisori de-aici si in Ro si in SUA. Au ajuns toate, dar in Ro cu mare intarziere. Acum vreau si eu sa trimit niste poze si probabil voi scrie acelasi mesaj dragut pt posta romana pe plic. Invers insa, este o pb... Mama mea a platit o gramada de bani ca sa-mi ajunga niste acte f importante in 72h. Au ajuns dupa 3 saptamani!!! Parca am fi in epoca de piatra! "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alina
Da,si eu am patit sa nu ajunga pozele la parintii mei dar in ultima vreme am scris pe plic,intr-un colt: "Draga Posta Romana, Te rugam sa lasi scrisorica noastra sa ajunga la destinatie,nu sunt bani sau alte comori ci poze pt bunici.Cu multumiri,A" Incercati si voi!La mine a avut efect si pozele sunt la bunici!URAAA! Alina
Alina super idee!! [pup] Am sa incerc si eu. Sper sa mearga si in Iasi. Pana una alta trimit poze la bunici prin email dar nu se compara cu cele din plic. ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shi eu am patzt de cateva ori la fel, am trimis poze shi nu au ajuns... dupa acea scriam un mic bilet in plc (sunt doar poze, banii ii trimit prin banca, va rof sa lipitzi plicul shi sa il trimitetzi adresei corespunzatoare)... shi prin urmare mama a zis ca ultimile 3 plicuri cu poze toate au fost lipite cu scoci (lucru ce eu nu fac). De la posta a primit urmatorul raspuns, "Doamna noi asha am primit plicul de la Bucureshti shi asha vi l-am dat, nu este vina noastra. Cred ca shtitzi ca desfacerea corespundentzie altor persoane este ilegala la noi in tzara" In fine eu tot cred ca cei de la posta orasului le desfac, sau poate chiar poshtasitza, ca la Bucurshti cine are timp sa le si lipeasca inapoie shi sa le puna spre alte orashe. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...