Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scrisorile din si spre strainatate


Recommended Posts

Mai fetelor, Am scris si eu pe plic ca sunt poze, ca sunt felicitari de alea muzicale, si tot au fost al naibii de curiosi! Intrebarea este: Chiar este necesar sa ne rugam de POsta Romana sa ne lase plicurile intacte sa ajunga la destinatie?? Mi-e una imi vine sa le sar la gat[box][duel] la postasii astia, mai ales ca am trimis cate 2 plicuri de fotografii in Ro, la mama si la soacra si nici urma de ele . Asta acum recent, nu mai zic cate nu au ajuns de-a lungul timpului. Aici am primit o scrisoare din Romania, dupa 3 luni de intarziere, era trasa in tipla si lipit un mesaj de scuze pentru intarziere, pentru ca intradevar umblase prin inca doua state scrisoarea detinata mie. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am trimis acum citeva luni un plic cu poze mamei care "s-a pierdut" pe drum. Pt ca l-am trimis recomandat am mers cu chitanta aici la posta sa reclam si mi s-a spus ca pozele au intrat in Ro dupa care...nu se mai stie nimic. Si pt ca mama sa vada poze cu mine insarcinata si pozele de la casatorie si poazele cu bb am trimis un mare plic in Italia la fratele meu si el l-a trimis in Romania prin firmele astea de transport cu microbuzul. Asa au ajuns. E foarte nedrept ca nu se face nimic in privinta asta. Functionarii de la Posta Romana sunt absolut nesimtiti!!!! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca baga nasul! Cand am trimis scrisori simple au ajuns toate. Anul trecut de 8 Martie am trimis mamei o felicitare si am pus si 10€ .Nu a ajuns niciodata.Sa le fie rusine, mi-ar fi placut ca mama sa-si ia ceva de banii aia (chiar si asa putini) de 8 martie,sa mearga la coafor,in fine ,era un cadou pentru mama mea. Imputitii naibii nu au nici un pic de inima si de constiinta.... Asa functioneaza totul in Ro si ne mai miram... Aici in Germania trimitem bani,CDs, acte,de toate in plicuri normale si ajung in maxim doua zile.In Ro insa... [bang] Laura si papusica din burtik ( 29+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bani in fiecare luna trimit in tara la parinti,au ajuns de fiecare data,cei de la vama personal se deplaseaza acasa la domiciliul parintilor mei,sa le inmaneze plicul cu bani. Colete trimit cam la doua luni,ajung si acelea nedesfacute,scrisorile si ele la fel,fara nici o problema. Sper sa nu am probleme cu disparitia banilor,coletelor sau scrisorilor. SA AUZIM NUMAI DE BINE!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dap, ioam trimis documente importante prin EMS (Proripost) in Ro, iar destinatarul a primit plicurile DESFACUTE... Din fericire nu lipsea nimic de acolo... S-a facut reclamatie, dar nu s-a rezolvat nimic - adica nu a fost primita nici o explicatie... Desi chestia mi se pare grava. Cat despre scrisorile obisnuite, acestea nu ajung, mai ales daca zzz contin poze... exact cum spunea si Adela. Mi s-a intamplat si invers, sa nu primesc scrisori din Ro, iar pachetele sa vina complet rupte, desi fusesera trimise sigilate (stiti voi, cusute in saci...) asa cum scrie la carte. Reclamatie am facut si aici si mi s-a zis ca nu Posta Japoneza a desfacut pachetele :(((( J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu trimit plicuri cu acte, poze, reviste, fratelui meu in Italia... Fac asta cam de 2 ori pe luna si niciodata nu am avut nenorocul sa nu ajunga... Cand plicul e grosut, atentionez angajatul postei si atunci imi taie un coltisor al plicului... cred ca pt. verificare... Nu radeti, chiar am fost sfatuita sa pun mereu plicul ceva mai mare decat continutul. Cand fratele meu a trimis un act important catre mine, nu a ajuns. Il astept de aproape 1 an. Este trimis prin EMS. Posta Italiana nu are nici o vina, fratele meu facand "x" reclamatii... Tot la noi in tara e buboiul. Acum am renuntat, dar din spirit de dreptate am facut si eu reclamatii telefonice, direct la sediul EMS, am fost la audienta la directorul EMS. Noroc ca locuiesc in Bucuresti, dar tot nu am rezolvat nimic. Plicul e in neantul Romaniei. Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis si eu niste plicuri cu felicitari de 1 si 8 Martie. Si pentru ca sunt facute de mine (contin papusici si cocori din washi paper) sunt mai grosute. Asa ca dupa ce am citit ce au patit unele dintre voi ( eu am mai trimis felicitari si pachete, prin posta, si au ajuns intotdeauna) asteptam cu infrigurare sa vad daca ajung...si au ajuns in mai putin de o saptamana vii si nevatamate. Deci se poate si in Romania![flo] Dana C. http://uk.geocities.com/dana_claudia/mypage.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...