Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebe scorpion !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, am citit eu, despre scorpion, inainte sa nasc......si scria ca vor foarte multa atentie, ca plang imediat sa fie schimbati, etc. Al meu bebe e scorpion si e o dulceata. Plange doar de foame sau oboseala. Nici nu ma asteptam sa fie asa de dulce. Ancuta & Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copilul Scorpion Planeta - Marte & Pluto Element - Apa Cand se naste un copil Scorpion, toti ochii sunt atintiti asupra lui. Si acest lucru se va petrece mult timp de acum inainte, pentru ca acest copil trebuie sa fie in centrul atentiei. Este copilul care va incerca sa-I manipuleze permanent pe toti cei din jurul sau, absorbind energia tuturor. Copilul Scorpion este intre altele un pic misterios, acest lucru facandu-I pe parinti sa –si dea seama cu greu ce-I trebuie atunci cand plange. Uneori, este vorba de ceva ce nu sta in puterea parintilor sa rezolve, de aceea este greu sa intelegi un astfel de copil. Trebuie sa va asteptati si la conflicte in ceea ce priveste suprematia in famile pentru ca acest copil se asteapta ca permanent Mama si Tata si toata lumea din jur sau sa intre vrand-nevrand in planurile si programul propriu. Nu faceti nici o greseala daca veti spune ca este un copil puternic! Un lucru foarte important: Bebelusul Scorpion detesta sa stea mult timp cu scutecele ude sau murdare, asa ca va trebui sa I le schimbati foarte des! De cele mai multe ori aceasta este cauza senzatiei de discomfort pe care o resimte si de aceea plange. Alteori insa, nu veti sti de ce nu se mai opreste din plans. De aceea, trebuie urmarit permanent si cu mare atentie. Acest copil adora multimile de oameni, mai ales pe cele pe care le poate conduce. In concluzie, copilul Scorpion este istet, ar dori ca totul sa realizeze in momentul pe care l-a stabilit el, si va stii cum sa obtina acest lucru. Fiti atenti! [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt mamica scorpion cu un puiut tot scorpion. Mai aflu si eu cite ceva din experienta mamei, de ex imi spunea ca de foarte mica am fost extrem de incapatinata si independenta. Eu stiam orice sa fac mai bine:)) si nu acceptam ajutor la lectii sau alte chestii, preferam sa ma chinui pina ce reuseam. Mi-a mai zis ca dintodeauna mi-a placut sa am spatiul meu foarte bine delimitat iar in cercurile de copiii scopul meu era intodeauna sa le fiu lider. Vai si ce mai sufeream daca nu reuseam sa obtin ce vroiam.. Ei copilarii..:) Apropo de sutece si eu il schimb foarte des pe al meu scorpion mic. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt o mama Capricorn cu o puiutza scorpion...are ce-i drept doar 3 luni dar este foarte admirata, sociabila, ii place sa fie cat mai multa lume pe langa ea, si intr-adevar nu-i place sa stea uda...face un scandal infiorator, de foame ar mai rabda, dar sa nu-i schimb scutecul nu. Am un nepotel de 3 ani, scorpion, este extrem de inteligent, dar plin de energie si foarte foarte independent...ii place sa fie el seful grupei si la gradinitza este in elementul lui ca sunt multi copii si am observat ca in general scorpionii au nevoie de societate. Numai bine, Lena si [bibe] Freya http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt mamica scorpion cu bebelina scorpion... Bebelina are 3 luni si deja vorbeste, ii cearta pe cei din jur si rade si gangureste. Cu scutecul e perfect adevarat... Mama imi povestea de mine ca toata lumea tb.sa faca ce voiam eu, ca daca nu era vai de capul lor. La gradinita ii bateam pe toti daca nu ma ascultau... Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu intra pe topic si fetele cu copii mai mari, de peste un an, tot noi intre noi suntem... de la grupa de varsta cu "cei mai cei" bebei. Hai, doamnelor cu copii mari, vreau si eu sa stiu in ce se transforma bebicul meu! Moka si Mokutza (3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hopa si eu aicea.... si puiutul meu adora sa fie in centrul atentiei si ii place f mult unde este multa lume, de ex in mall si este bineinteles f admirat, in rest e un dulce e in general f cuminte, inca nu am vazut ceva ce sa arate ca ne-ar manipula si de schimbat f des trebuie sa-l schimbam si noi. E vioi si activ. pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incapatanati nu-s Scorpionii ci cei din Tauri, apoi Capricorn si nu in cele din urma cei din Fecioara, adica zodiile de pamant. Eu stiu ca sunt independenti si inteligenti, un picut egoisti si sunt cei mai sexi dintre toate semnele zodiacului, au un magnetism si un charm iesite din comun (asta ca si adulti, dar se pare ca sunt atragatori si de micuti). Si sunt descurcareti si machiavelici, mai mult sau mai putin, oricum conteaza f mult si ascendentul. pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allya, stii ca sunt doua tipuri de scorpioni? Unii asemanati cu vulturii (zboara spe inalt) si altii cartite (stau sub pamant). Primii cica au un destin extraordinar, sunt buni si generosi, cei din urma sunt rai si razbunatori. In acelasi timp scorpionii sunt in stare sa se sacrifice pana la moarte pentru familie. Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...