Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebe scorpion !


Recommended Posts

draga ANCA nu stiam! ce interesant! ne poti spune mai multe? cum iti dai seama, sau iti poti da seama de care fel e? adica vultur sau brrrr... cartita? pupici si multumiri anticipate, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor, eu sunt scorpion cu ascendent tot in scorpion. In mare ce ati spus voi e edevarat si mi se potriveste. La gradinita, cand s-au facut alegeri pt. comandant de soimi i-am amenintat pe copii ca-i strang de gat daca nu ma aleg pe mine. Iar daca veneau copii in vizita si nu vroiau sa se joace cum spuneam eu ii trimiteam imediat acasa. Ca si copil am fost foarte ambitioasa iar ca bb nu am plans mai deloc. Nu cred ca sunt o persoana foarte incapatanata, mai ales daca mi se demonstreaza cu argumente logice ca nu am dreptate. Se spune despre femeia scorpion ca, chiar daca nu este foarte frumoasa este foaret atragatoare,are o putere de seductiemare, nu neaparat feminina 100%; iar despre barbatul scorpion ca doreste femeia dorita si de altul. Iar atat timp cat iubeste scorpionul este capabil de orice. In orice relatie vrea sinceritate si initial asteapta de la partener mai mult decat da. Dar e un prieten de nadejde! La mamicile de bb scorpin pot sa spun: sa nu asteptati din partea copiilor sa faca ei primul pas spre comunicarea cu voi si isi doresc cu disperare sa fie ascultati si mai ales incurajati! Ar mai fi multe de scris, dar ma opresc aici. Sper sa va ajute cu ceva ce v-am spus!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiam si eu ca de obicei scorpionii sunt mai pe extreme adica ori foarte buni ori foarte rai. Si in general cica nu agreaza caile de mijloc. Citeam ca pot fi ilustri avocati dar si cei mai periculosi banditi[hot]. Ei fetelor, una peste alta sunt personalitati puternice si depinde de educatia si modelatia primita[mamica]. Dar ca si copiii sunt niste dulci si apoi ca si maturi ramin foarte devotati familiei. Eu cel putin sunt innebunuta dupa mamaaaa...! O sun aproape in fiecare zi si de cite ori am ocazia o rasfat cu flori, iesíri in oras asa ca fetele si cadouri super frumoase! Ma simt excelent sa o vad fericita:)) Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cum spunea si Oanna, comunicarea e extrem de importanata! Eu din experienta mea ca si scorpion am sa fac tot ce imi sta in putinta sa fiu nu numai o mama buna ci si cel mai bun prieten al copilului meu! Stiu ca e foarte important! Iar apoi despre seductie...[ispita][vampa]..hai ca nu-i frumos sa ma laud dar sincer de cind ma stiu am avut o groaza de admiratori[:I] si asa o bandita am fost cu ei...!!! Hahaha:) Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikingutzo, pai esti si frumusica tare, zau...asa ca lasa tu chestia cu zodia, ca a pus si mamica ta gene frumusele pe-acolo...mey, dar imi place mult de tot ce ziceti voi...inseamna ca si zana mea poate o sa maiubeasca la fel cand oi ajunge baba cloantza [:D]...asta ca sunt banditi rau v-o zic eu care am FRATE, VERISOR SI NEPOT scorpion...de ti-e si frica pe unde sa calci in casa cand se starnge toata gasca de scorpioni!!! Chestia cu prietena copilului aveam si io de gand sa o urmez ca am vazut ca asta da cele mai bune roade cu "domnii cu ac in coada"...din experientza, si acum fratele meu ma considera persoana cea mai de incredere fiindca am stiut sa trec peste anumite in tepaturi si sa-l iau ca atare! Numai bine, Lena [mamica] de scorpioanca Freya http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi lucrurile stau cam asa: BB - scorpion 26 oct - sarcina suuuuper usoara, nastere suuuper usoara .... dupa care totul a fost iarasi usor si frumos pentru ca BB Stefan este un copil foarte vesel, comunicativ, prietenos, CURIOS, JUCAUS, PUTERNIC si ii place sa fie iubit. Intr-un cuvant este un copil BUN. Nu stiu insa cum o sa fie cand o sa fie mare. tata - scorpion 4 noe. , insistent, iubitor pana la extreme, gelos, RAZBUNATOR si acum ne-a parasit pe amandoi. mama - sagetator 4 dec., prietenoasa, vesela, ambitioasa, ajuta cand poate pe oricine (chiar daca ii este dusman declarat), rea, autoritara, responsabila, despica firul in patru, iubeste mult si cere la fel de mult si vrea cat mai mult de la viata. Acum spuneti-mi voi ..... "cum o sa fie micul meu scorpion ??????" In momentul de fata noi ne intelegem foarte bine. Cand il cert se supara si plange dar nu vrea sa taca decat daca il iau in brate si il iubesc putin. Sper sa fiu in stare sa ii dau o educatie sanatoasa si totusi nu vreau sa cred foarte tare in caracteristicile generale ale zodiei Scorpion. Raman la ideea ca totusi educatia data acasa poate modela frumos trasaturile de caracter mostenite si mai cred in dictonul " Degeaba spui ca-l iubesti, daca nu sti cum sa-l cresti !" Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem un bebe scorpion,hm...de fapt un copilas!Teodora are 1 an si 3 luni si mi se pare ca deja incepe sa-si formeze o personalitate.Sarcina a fost destul de usurica,in sufletul meu parca stiam ca este o fetita,de nascut am nascut repede,durereile le-am suportat(desi ce s-a intimplat dupa a fost vina medicilor),cit despre Teodora,s-a dezvoltat ca la carte,este un copil nici prea cuminte nici prea obraznica,nici prea bolnavicioasa,intelege tot ce i se spune,face ce i se spune,uneori este cam incapatinata(ori dau vina pe zodie,ori pe virsta ei),cam egoista cu alti copii de virsta ei(cu cei mari,nu!)dar iarasi ma gindesc ca asa sunt copii mici,increzatoare in fortele proprii(merge bine de la 11 luni,maninca uneori singura,afara merge fara ajutorul cuiva,etc),este mai tot timpul cu zimbetul pe buze si ...nu plinge cind este uda,mai nou cind face kk aduce olita,dar prea tirziu... http://community.webshots.com/user/annamariais [mamica]Teodorei[gravi]in 13 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul meu este Scorpion si are 3 ani si 3 luni si este destul de incapatanat, voluntar dar este si un copil foarte bun.. imparte mancarea lui cu noi, observa imediat daca ma doare capul sau nu ma simt bine, insa nu trebuie sa-l calci pe coada.. Daca se simte nedreptatit reactioneaza si se supara, are un simt al dreptatii foarte ascutit.[bang][haibat] Asa ca asteptati-va sa va comande el, insa dacva stiti cum sa-l luati cu binisorul va descurcati usor cu el dar nu-l nedreptatiti niciodata. explicati-ii mereu de ce-i interziceti sa faca ceva.. altfel este un scump...[hopsieu] Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...