Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi racusori?


Recommended Posts

Fetelor, ce avem de spus despre racusorii nostrii? Sa vorbim putin si despre caracteristicile zodiei si personalitatea lor. Va astept. irina, mama lui [copil] Alex http://community.webshots.com/user/orzuirina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=6027&cid=3348
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Maya mea este cel mai vesel copil de pe pamant..rade la toata lumea, rade la toti strainii pe care ii vede, se alinta...dar cred ca este prematur sa vorbim noi de bb nostri de 7 luni..sa le lasam pe mamicile cu racusori mai mari sa ne spuna cum evolueaza .. Eu stiu ca sint firi deosebit de sensibile, poate cea mai sensibila zodie, urasc singuratatea, sint firi artistice, visatoare... Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic si eu, racusoara mea, Laura are deja 4 ani si 7 luni.E o fetita tare sensibila - plange sau e trista daca cineva in jurul ei are o problema, dar in acelasi timp curajoasa - si-a scos singura unghiuta pe care in prealabil o prinsese la usa pentru ca eu n-am fost in stare,foarte prietenoasa - de mica a fost asa, n-a avut niciodata teama de straini, cucereste pe toata lumea, foarte comunicativa, dornica de cunostinte, prieteni,musafiri,receptiva la limbi straine, ii place sa deseneze, sa modeleze plastelina si sa cante,foarte tandra si pupacioasa, imi spune de 100 de ori pe zi "te iubesc, mami", "esti frumoasa, mami"-avea vreo 3 ani cand i-am zis eu"nimeni nu mi-a zis de atatea ca sunt frumoasa" si ea mi-a raspuns "nici macar tati?",se supara repede dar ii trece la fel de repede, vrea tot timpul sa fie lider si deocamdata "fraiereste" si copii mai mari, uneori prea preocupata de ceea ce face "n-aude" cand ii vorbesti,pacifista, ce mai, o dulceata de copil. http://community.webshots.com/user/lilianacsaki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupacios, iubaret, zambaret, sensibil! Asa e Vladut al meu (5 ani si 7 luni). Dar si cand vrea el ceva, pana nu obtine nu se lasa! E si cam materialist, atunci cand vin bunicii la noi intreaba mie ce mi-ai adus? si cauta prin sacose si prin buzunare. [:D] Aurora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia mea nu are decat aproape 7 luni, dar incepe sa se contureze personalitatea umbrita de zodie. Observ asta si pentru faptul ca suntem toti 3( mami, tati si bb) RACI. In viitor voi vedea cum ne vom intelege. Daca pana acum cei 2 raci se completau sa vad cel de al 3-lea cum va fi, pro, contra, intre, va semana cu unul sau altul din parinti, sau va avea propril comportament. Oricum pana acum ne-a aratat veselia, sociabilitatea si ambitia. Poate le va pastra, sper! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Adi al meu este un racusor. Este vesel, sensibil, pupacios, atent la ce se intampla in jur chiar daca nu da impesia asta. Am observat ca racusorii sunt inteligenti si tare sensibil. (Hai sa vorbesc de bine ca si eu sunt rac[:)]) Ce am uitat, esentialul - este extraordinar de incapatanat dar nu cred ca numai zodia e de vina, seamana cu sotul meu care este f. incapatanat[bang], este berbec. Si am mai observat ca nu-i e frica de durere, anul trecut si-a scos singur dintisorul care se clatina, eu una as muri de frica. Mai opriti-ma ca prea ma laud[alcool] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un racusor, Victor, este clasa a IIIa. Vesel, iubaret, calm, domol,inteligent, este UN MARE VISATOR. La scoala este ciudat. Nu ii place sa scrie temele, in schimb scrie compuneri si copiaza dictionare. Nu ii plac povestile cu zane, citeste tot felul de chestii cu multe date istorice, a descoperit Enciclopedia elevului. Daca vrei sa-l chinuiesti, pune-l sa citeasca basme. Este independent, nu face decat ce ii place. Nu s-a uitat niciodata la desene animate, in schimb stie tot ce se poate despre sportivi, competitii sportive, in special fotbal si sarituri cu schiuri. Ii place muzica, canta pe unde apuca. Are o personalitate complexa, este greu de definit, in fiecare moment iti arata alta fata. Putin ii pasa ca tu te dai de ceasul mortii, el face numai ce ii place. Are ritmul lui, nu conteaza ca tu te grabesti. Este asa de aiurit, saptamana trecuta a plecat la scoala in sosete (si-a dat seama la lift). Dar este tare haios, chiar daca uneori ma infurie tot imi vine sa-l mananc, e tare dulce si copilaros, mereu cu zambetul pe buze. La noi acasa este mare distractie de cand au crescut baietii. Saptamana trecuta, cel mic(care este geaman) a venit de la gradinita si mi-a spus ca la ei in clasa a venit psihopatul, de fapt vroia sa spuna ca a venit psihologul. Veselie mare! Gata, i-am laudat destul, de cand asteptam!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...